Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

interfejs za digi .komunikacije

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: interfejs za digi .komunikacije

[ Pregleda: 2719 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

e73 ezk
kota 1176 e73 rub
JP.ŠRS.ŠG-VISOCNIK-,,HAN PIJESAK
....VOZAČ...

Član broj: 246160
Poruke: 20
*.teol.net.



Profil

icon interfejs za digi .komunikacije22.11.2011. u 17:12 - pre 150 meseci
pozdrav , imam yaesu fif 232c interfejs za digitalne komunikacije , imam problem prilikom spajanja sa kt uredjajem yaesu ft 747 , sve spojim i kad udjem u program nista od dekodiranja audio signala , ako neko moze pomoci kako da ovo sredim bicu zahvalan , pretpostavljam da bi mozda pomogle neke prepravke na kablu koji je 25 pinova iz interfejsa i 9 pinova na drugom kraju koji ide u racunar ako moze neki predlog jer evo mucim se cijeli dan ....hvala pozdrav ....
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: interfejs za digi .komunikacije22.11.2011. u 23:30 - pre 150 meseci
To sto je 25 pinski to stoji na modemu, ono sto je 9 pinski ide u kompijuteru i ima samo zadatak da ukljuci TX na stanici, to znaci da te ne interesuje ako radi TX ostalo ces naci sam veoma lako ako se razumes u slusalice i mikrofone.
Ceo dan resavati 4 zice moze biti veoma dosadno i mucno, ako ti stvara problem bolje ne radi to sam, nadji nekog RA koji zna kako to radi.
Resen problem.
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.uns.ac.rs.



+54 Profil

icon Re: interfejs za digi .komunikacije23.11.2011. u 12:14 - pre 150 meseci
Pozdrav, nisam stručnjak za Yaesu uređaje, ali kratkom pretragom na internetu sam video da ti imaš CAT interfejs za Yaesu uređaje. CAT interfejs omogućuje povezivanje nekog programa sa radio stanicom, čitanje frekvencije i vrste rada, promenu itd. Unutar CAT interfejsa je često i sklop za PTT i CW. Za digitalije ti treba interfejs koji će povezivati zvučnu kartu sa mikrofonskim ulazom odnosno slušalicama na stanici. Potraži na netu šemu, ima raznih. Onda će ovaj tvoj zajedno sa onim drugim interfejsom šljakati kako treba.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: interfejs za digi .komunikacije23.11.2011. u 17:49 - pre 150 meseci
Nisam ni ja neki tamo dr.mr. ali znam osnovno, onaj ko se ne razume bolje da ne dira! Bolje naci pomoc na vreme nego spaljivati kompjuter i stanicu jer taj 25 pinski konektor je slican naponima sa onim od 9 pina.
 
Odgovor na temu

Mili-CQ
Miloslav
NS

Član broj: 155892
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yu7bpq.org.rs


+14 Profil

icon Re: interfejs za digi .komunikacije24.11.2011. u 00:55 - pre 150 meseci
yaesu fif-232 je CAT interface (kontrolise frekvenciju a mozda i vrstu rada na TRX-u)
http://www.cqham.ru/fif-232.htm
YT2CQ
 
Odgovor na temu

e73 ezk
kota 1176 e73 rub
JP.ŠRS.ŠG-VISOCNIK-,,HAN PIJESAK
....VOZAČ...

Član broj: 246160
Poruke: 20
*.teol.net.



Profil

icon Re: interfejs za digi .komunikacije25.11.2011. u 22:56 - pre 150 meseci
izvinjenje sto kasnim sa odgovorom ,,, istina je da su 4 zice u pitanju ali ja sam prvo probao sa originalnim printerskim kablom 25 pinova na cat i 9 na racunar , al , nije islo, dalje sam otvorio taj printerski konektor i po raznim semama sa interneta i pomoci kolega radio amatera koji su mi mailom pomagali i slali razne seme al opet nista zato sam ostavio cijeli dan jer mi nije bilo jasno gdje je problem ,, sumnjao sam da nije problem u com portu ali nije danas sam probao programator za yaesu fm uredjaje i radi sve ok.. prema tome com port je ok, ostaje da provjerim uredjaj dali je uopste ispravan 6 pinski cat konektor na uredjaju e jos mi jedno nije jasno gore jedan drugar je spomenuo da se poveze cat sa zvucnom karticom to mi nije jasno ja sam povezao af out na kt uredjaju sa line in na zvucnoj i u vecini programa za digi modove dobijem dekodiran signal , ali kad povezem cat interfejs nista od toga . jos jednom hvala svima na odgovorima ,,,.pozdrav ....
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: interfejs za digi .komunikacije26.11.2011. u 00:43 - pre 150 meseci
Prvo proveri da li radi PTT na konektoru sa 6 pina, 4. i 1. nozica se prespoji da se proveri kabl, obavezno antena da je ubodena u stanicu! Ako radi PTT na ovaj nacin prespajanjem, onda uradi sledece.
Najverovatnije da je neispravan chip za PTT, jednostavno resi, skini zicu za PTT od sestozilnog konektora i spoji na kolektor tranzistora Q03 i mora raditi PTT ako je kabl ispravan?
Ako je kabl neispravan, onda je interfejs ispravan, mada ne mora ni tako. Ako je kabl ispravan i PTT ne radi bez interfejsa, onda je kvar u stanici za PTT.
Polako sa te cetiri zice stici ce i to na red, prvo PTT da proradi.
73


[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 26.11.2011. u 01:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

e73 ezk
kota 1176 e73 rub
JP.ŠRS.ŠG-VISOCNIK-,,HAN PIJESAK
....VOZAČ...

Član broj: 246160
Poruke: 20
*.teol.net.



Profil

icon Re: interfejs za digi .komunikacije26.11.2011. u 06:41 - pre 150 meseci
ok.sad je malo jasnije znaci prvo isprobati ispravnost 6 pinskog konektora , spajanjem 4 i 1 pina , , moguce je da je tu greska nisam to provjeravao dosad , e sad bih najvjerovatnije trebao na semi da vidim gdje se nalazi q03 tranzistor pa da to spojim , ako sam dobro razumio spajam ptt na kolektor Q03 tranzistora a ostalo ide po redu , hm cat interfejs je nov nebi trebalo da je u kvaru , al vidjecemo sta dalje , javljam se veceras sa rezultatima , danas imam nekih obaveza pa nema probe do veceras pozdrav i hvala .....
 
Odgovor na temu

e73 ezk
kota 1176 e73 rub
JP.ŠRS.ŠG-VISOCNIK-,,HAN PIJESAK
....VOZAČ...

Član broj: 246160
Poruke: 20
*.teol.net.



Profil

icon Re: interfejs za digi .komunikacije26.11.2011. u 19:28 - pre 150 meseci


nisam uspio konektovati yaesu fif 232c sa 747gx, spajanjem 4 i 1 pina na 6 pinskom konektoru od 747gx ptt je radio , probao sam tri verzije spajanja racunar interfejs prva // nozica br.2 na 25pinskom/ interfejs/ ,, prema nozici br. 2 prema 9 pinskom na racunaru , ,, nozica br.3 na 25 pinskom ka nozici br.3 na 9 pinskom , i nozica br.7 na 25 pinskom , prema nozici br. 5 na 9 pinskom , tad sam trebao dobiti rx ali nista ptt nisam ni kopcao ../druga verzija // = nozica br.2 na 25 pinskom prema nozici br.3 na 9 pinskom , nozica br. 3 na 25 pinskom prema nozici br 2 na 9 pinskom i nozica br. 7 na 25 pinskom prema nozici broj 5 na 9 pinskom konektoru , i opet nista treca verzija je kabal 25 pinski sa interfejsa na 25 pinski na racunaru i opet nista nemam ideju sta dalje , ako neko ima mozda neki program koji podrzava ovaj moj 747 gx za rad sa digi komunkacijama . mada sam ih dosta probao i nisam uspio da se konektujem ni na jednom neka mi predlozi nesto pozdrav.........
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.dynamic.stcable.net.



+54 Profil

icon Re: interfejs za digi .komunikacije26.11.2011. u 20:03 - pre 150 meseci
e73ezk, druže ovaj interfejs, sudeći po šemi koju je zakačio Mili-CQ, ne tastuje ni PTT ni CW. Uloga CAT interfejsa je da čita frekvenciju, vrstu rada i slične stvari na stanici i prikazuje ih u odgovarajućem programu na računaru, odnosno da preko tog programa menjaš frekvenciju, mod ili uključuješ filtere na stanici. Ja koristim od programa Logger32 za svakodnevne veze, odnosno N1MM Logger za takmičenja a povezan je Icom IC-746. Ne znam šta sve može tvoj 747gx da radi putem CAT, ali bi trebao bar da čita frekvenciju i mode. Ako želiš da radiš DIGI modove, onda ti ovaj interfejs nije neophodan.

Za digimodove ti treba povezati line out zvučne karte sa mic na stanici, odnosno line in na zvučnoj karti sa slušalicama na stanici. Uz to ti treba sa COM porta da izvedeš PTT. Brzom pretragom sam našao ovu stranicu gde ima više varijanti šema za interfes za zvučnu kartu:

http://www.qsl.net/wm2u/interface.html

Inače, neki uređaji i neki programi mogu da prebace na predaju stanicu i putem CAT interfejsa, ali ne spajanjem na PTT izvod na mikrofonu, nego slanjem odgovarajuće komande stanici. Za 747 ne znam da li se može na taj način prebaciti na predaju.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

e73 ezk
kota 1176 e73 rub
JP.ŠRS.ŠG-VISOCNIK-,,HAN PIJESAK
....VOZAČ...

Član broj: 246160
Poruke: 20
*.teol.net.



Profil

icon Re: interfejs za digi .komunikacije26.11.2011. u 20:15 - pre 150 meseci

ok .. hvala na info vazi popusticu ovo kopcanje preko interfejsa idem se baciti na rad preko zvucne karte znaci sound line in prema 747 slusalice out i jos dovesti ptt preko com porta ..ok.. evo probam pa se javim ...pozdrav i hvala inace moj pozivni je E73 RUB a ovaj e73 ezk je nekad bio kad sam se tek registrovao na ovaj sajt... pozdrav goran han pijesak ....
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: interfejs za digi .komunikacije

[ Pregleda: 2719 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.