Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razdvajanje niza objekata iz jednog array-a u dva odvojena niza

[es] :: Javascript i AJAX :: Razdvajanje niza objekata iz jednog array-a u dva odvojena niza

[ Pregleda: 2221 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fresh.bm

Član broj: 162156
Poruke: 182
80.87.240.*



+1 Profil

icon Razdvajanje niza objekata iz jednog array-a u dva odvojena niza17.11.2011. u 08:22 - pre 150 meseci
Pozdrav,

imam jedan problem koji nikako da rijesim.
Kao ulazni parametar funkcije dobijem niz objekata u ovom formatu:

var nizObjekata = { 10:'Jan', 20:'Feb', 46:'Mar' } itd.

Poenta je u tome sto ne znam koliko cu dobiti podataka, ni kakvi ce mi biti parovi.
Ono sto trebam uraditi je da razdvojim ovu kolekciju podataka u dva odvojena niza koji mi trebaju kasnije:

var nizPrvi i var nizDrugi;

u nizPrvi trebam smjestiti 10, 20, 46
a u nizDrugi Jan, Feb, Mar

kako da to uradim?

unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: Razdvajanje niza objekata iz jednog array-a u dva odvojena niza17.11.2011. u 17:09 - pre 150 meseci
Npr. ovako nešto:
Code:
var prvi = new Array();
var drugi = new Array();

for (key in nizObjekata) {
    prvi.push(key);
    drugi.push(nizObjekata[key]);
}


 
Odgovor na temu

fresh.bm

Član broj: 162156
Poruke: 182
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Razdvajanje niza objekata iz jednog array-a u dva odvojena niza20.11.2011. u 09:07 - pre 150 meseci
Uspio sa tako, ali naisao sam na drugi problem:

kada tako podjelim niz, dobijem ga sortiranog po key-u, tj.
npr. ako imam sledeci niz objekata:

var nizObjekata = { 36:'Jan', 20:'Feb', 46:'Mar', 12:'Apr' } itd.

dobicu sledeci rezultat:

var prvi -> 12, 20, 36, 46
var drugi -> 'Apr', 'Feb', 'Jan', 'Mar'

iz nekog razloga mi ih sortira, a meni trebaju u onom redoslijedu u kojem su stigli iz nizaObjekata;

Kako da to rijesim?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Razdvajanje niza objekata iz jednog array-a u dva odvojena niza20.11.2011. u 19:13 - pre 150 meseci
Redosled u kom se iteriraju clanovi objekta nije standardizovan i u zavisnosti od js engine-a dobices drugaciji redosled. Ako ti treba uredjen niz treba da koristis niz (array) a ne objekat (hashmap).
 
Odgovor na temu

fresh.bm

Član broj: 162156
Poruke: 182
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Razdvajanje niza objekata iz jednog array-a u dva odvojena niza21.11.2011. u 10:13 - pre 150 meseci
Hm, meni treba neuredjen niz. Koristim RGraph plugin, hocu da nacrtam graf sa tim podacima pri cemu mi je prvi podatak data, a drugi label. Trebam ih upravo onakve kakve sam ih proslijedio funkciji. Ali ako koristim object on mi ga uredi po velicini.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Razdvajanje niza objekata iz jednog array-a u dva odvojena niza21.11.2011. u 15:39 - pre 150 meseci
pa to znaci da ti treba uredjeni niz (ali da ga ti uredis, ne js engine) :)

jel izvodljivo da podatke cuvas u nizu objekata (ne objektu, koji ti pogresno zoves niz objekata):

Code (javascript):

var data = [{36: 'Jan'}, {20: 'Feb'}, {46: 'Mar'}, {12: 'Apr'}];
 


Mada, ako se ovde radi o mesecima, moglo bi da se iz pocetnog objekta (nizObjekata iz tvog posta) izvuku parovi tako da ostanu u onom redosledu u kom su definisani (sortiranje bi se radilo rucno, na osnovu meseci, ali tu moze biti problem ako imas vise od jednog unosa za jedan mesec, a imas samo pdoatak koji je mesec, ne i dan i godinu).

U svakom slucaju mislim da je najpametnije promeniti strukturu podataka na serveru (ako server salje te podatke) nego prepakivati to posle u drugaciji zapis na klijentu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Razdvajanje niza objekata iz jednog array-a u dva odvojena niza

[ Pregleda: 2221 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.