Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poludeo mi SBB!!!

[es] :: ISP :: Poludeo mi SBB!!!

[ Pregleda: 1397 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dulekv88
Kraljevo

Član broj: 293436
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Poludeo mi SBB!!!12.11.2011. u 12:32 - pre 151 meseci
Ne mogu nikako da dodjem do neta, modem na SBB-u onaj crni, cim upalim racunar svetli mi "receive" i "send" kao ludo, upalom Mozillu i ne mogu da doprem do neta!!! Kao daracunar sam nesto skida non stop, proverio sam ne radi nikakav update ali nesto ima sto mi krade konekciju i tako ne mogu da idem internetom!! Sta da radim da otrijem problem ???
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Poludeo mi SBB!!!12.11.2011. u 12:52 - pre 151 meseci
Da li možeš da dopreš do modema i vidiš šta se dešava? Da li je komp direkt prikačen na modem? Ako se diode pale kad uključiš komp, ili radi neki update ili ti je komp bolestan. Da nije Windows Update? Koji antivirus koristiš, da li on prijavljuje nešto sumnjivo?
 
Odgovor na temu

Dulekv88
Kraljevo

Član broj: 293436
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Poludeo mi SBB!!!12.11.2011. u 13:12 - pre 151 meseci
Polako pronalazim problem. Isao sam msconfig i u Startup sam isam Disable All i kada mi se resetovo komp to se ne desava ali sam izgubio podesavanje za konekciju na SBB. Da li mozda znas kako se zove taj file ili proces sta vec koji je vazan za LAN povezivanje ili SBB net, samo da ga Selectujem i to je to :)))) Znaci problem mi pravi ili neki virus ili neki glupi program...
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Poludeo mi SBB!!!12.11.2011. u 21:28 - pre 151 meseci
Po ovome sto si napisao pre ce biti da je virus nego neki program, kad kazes da si izgubio konekciju na SBB to moze samo da znaci jedna stvar, izgubio si drajvere od uredjaja preko kojeg ides na net, a to je tvoja LAN kartica, kad nema konekcije nema ni drajvera. Mozes probati da reinstaliras drajver za LAN karticu, ili mozda jos bolje jedan fresh clean install windows-a da pobijes sve to sto ti je upalo u komp. Sto se tice provere sta koristi konekciju moja preporuka ti je programce (besplatan je i jako mali) NetLimiter Monitor (verzija 2 ako je XP, verzija 3 ako je sedmica). Neko privremeno resenje, opet po iskustvu bi bilo da povezes modem preko USB kabela i instaliras drajvere za modem (i ovo mozes samo ako imas 32-bitni sistem, nema drajvera za 64-bitne sisteme), net ce ti raditi neko vreme sigurno, dok virus ne skonta da si opet online. Sigurno si pokupio negde nesto i komp ti je postao deo neke botnet mreze.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Poludeo mi SBB!!!

[ Pregleda: 1397 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.