Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa bezicnim konektovanjem na JetSpeed IAD-Wp2™. preko kabla radi savrseno

[es] :: ISP :: ADSL :: Problemi sa bezicnim konektovanjem na JetSpeed IAD-Wp2™. preko kabla radi savrseno

[ Pregleda: 2151 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radovan88
Radovan Petrovic
student

Član broj: 293329
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problemi sa bezicnim konektovanjem na JetSpeed IAD-Wp2™. preko kabla radi savrseno09.11.2011. u 15:33 - pre 150 meseci
Imam problem sa bezicnim prisupom i vidno sporijim internetom u odnosu na brzinu kada je povezan kablom (pr: otavra mi klip na youtube-u bez problema sa 360 . dok kada sam povezan preko wireless-a ma problem i sa 240)> Sto se tice pristupa...internet mi radi ok..i onda dodje do pucanja veze(ovo vazi samo sa bezicni pristup, preko kaba, radi bez greske). NAkon ovoga povremeno znaju da se pojave i problemi sa konektovnjem, kao i pokad mi pkoaze da sam konektovan, ali mi da notaciju "limited access". Molim za pomoc, posto kao sto se vidi iz teksta, ne posedujem niikakvo znaje iz mreza i umrezavanja.
UNapred HVALA
 
Odgovor na temu

Radovan88
Radovan Petrovic
student

Član broj: 293329
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problemi sa bezicnim konektovanjem na JetSpeed IAD-Wp2™. preko kabla radi savrseno09.11.2011. u 15:57 - pre 150 meseci
ima li podesavanje brzine na bezicnoj konekciji neke veze sa QoS funkcijom
 
Odgovor na temu

Novak88
student u pokushaju
Indjija

Član broj: 252919
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problemi sa bezicnim konektovanjem na JetSpeed IAD-Wp2™. preko kabla radi savrseno10.11.2011. u 14:37 - pre 150 meseci
Ćao Radovane,

Davno sam se ja ratosiljao tog modema, jer je... pa, super po funkcijama i jačini signala, ali ga konstantan upload obara kao jedan i jedan...
Znači ako koristiš p2p tipa torrent, on baš razbije mrežu i desi se upravo to.. Limited Connectivity... Ja sam taj problem prevazišao tako što sam skinuo NetLimiter, i ograničio upload na upola od onoga što imam... onda je bio stabilan.. koliko toliko.. E sad.. što se tiče mučenja s youtube-om.. zavisiod videa do videa, jer oni imaju mnoooogooo servera, pa sad da li nam je blizu, da li je opterećen i slično.

Druga stvar koju vidim da ljudi menjaju jesu treshholdovi i beacon intervali...

Kad uđeš u Wireless podešavanja skontaćeš šta treba da edituješ... zabeleži originalne unose i probaj s ovim da li ti je bolje:
Beacon 50, RTS - 2306, Fragmentation - 2307.

I imaj na umu da na tom modemu mrežu obara konstantan upload (ja nisam mogao ni 1mb na mejl da stavim, ali NetLimiter je to malo popravio)

Svako dobro i nadam se da ćeš rešiti taj problem (ili iseckati neku zicicu u njemu i traziti novi )

Dejan.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Problemi sa bezicnim konektovanjem na JetSpeed IAD-Wp2™. preko kabla radi savrseno

[ Pregleda: 2151 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.