Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bekapovanje dedicated servera (centos 6)

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Bekapovanje dedicated servera (centos 6)

[ Pregleda: 1494 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Bekapovanje dedicated servera (centos 6)09.11.2011. u 12:42 - pre 151 meseci
Zakupio sam nedavno dedicated server, koristicu ga samo za hostovanje mojih 15-tak sajtova i nista drugo. Instalirao sam CentOS 6 (64-bit), podesio sve sto treba i server radi savrseno. Ceo sistem mi zauzima svega oko 5 GB podataka na hardu.

Koju strategiju mi savetujete za backup, ako se desi ne daj boze nesto nepredvidjeno (ja nesto zeznem, crkne hard, haker mi provali i obrise sve...)? Ono sto je meni vazno je da sto brze i lakse vratim sistem u prethodno stanje, onako kako je bilo pre npr. max. 7 dana.

Trenutno radim na sledeci nacin: Nedeljno radim backup sajtova (/var/www/html) i dumpove MySQL baza podataka, i uploadujem sve na FTP (sa LFTP preko cronjob-a). Kad bi se desila katastrofa, morao bih da reinstaliram CentOS, instaliram sve sto sam imao na njemu, i da iskopiram sajtove i baze.

Da li ima neki jednostavan softver koji ovo moze da malo automatizuje? Npr. posle katastrofe samo instaliram minimum CentOS a on da iz image fajla re-instalira sve ostalo (softver, podesavanja i podatke).
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Bekapovanje dedicated servera (centos 6)09.11.2011. u 12:54 - pre 151 meseci
http://clonezilla.org/

ili neka virtuelizacija gdje bekapujes image fajlove i poslije ih samo vratis u slucaju bilo kakvog problema.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Bekapovanje dedicated servera (centos 6)

[ Pregleda: 1494 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.