Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera

[ Pregleda: 2063 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.141.*



+3 Profil

icon Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera03.04.2009. u 21:45 - pre 182 meseci
Pozdrav svima, pregledao sam ceo ovaj forum i teme sam procitao koje imaju veze sa ovim ali ja i dalje nisam siguran tj na "cistom" ...pa bih molio nekog da mi pomogne....

Trebalo bi da uzmem dedicated server (bas moram dedicated jer sajt jako opterecuje) i zbog cene izgleda da ce biti keyweb (i ako ga ne hvale svi..no to je druga prica)
Mene zanima kad zakupim dedicated ..sta ja dobijem od softvera???
Ako sam ja dobro razumeo ja dobijem instaliran OS (u ovom slucaju CentOS) i na njemu nista....
Ja bi trebao onda instalirati LAMP,Mail Server, SSH Server... i sta bi jos trebalo? Da li sam ja dobro to razumeo? nije mi nesto promaklo ?

Na netu sam nasao tutorijale tali tamo LAMP spominju....a ja sam veren da mi ne treba samo to :)
Ako moze neko u kratkim crtama da kaze bio bi mu zahvalan....


P.S za moderatore ovog dela foruma ... samo predlog...da napravite Sticky topic sa nekim znacajnim temama....za pocetnike ( kao sto sam ja :) )

Hvala.
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera03.04.2009. u 22:26 - pre 182 meseci
Cuj, obicno su ti servisi vec instalirani, bar mislim za SSH i apache jer su jedni od osnovnih, tako da je na tebi samo kad prvi put pristupis serveru da vidis sta je od toga pokrenuto i sta nije da pokrenes.
LAMP je vishe skracenica koja je koristena na Windows okruzenju, na Linuxu su to odvojeni paketi koje instaliras (najlakse) preko nekog package manager-a (recimo yum, apt-get, yast ili up2date).
Zavisi za sta vam treba taj server ali ako ce ici u produkciju bilo bi dobro da uzemete nekoga na koga cete se moci osloniti kad je u pitanju odrzavanje i podesavanje kao i security. Imas tonu firmi koje za nekih 30-50USD mjesecno ti ispunjavaju sve zelje i profesionalci su u tome.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.141.*



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera03.04.2009. u 22:39 - pre 182 meseci
ee mnogo ti hvala na informaciji ...
LAMP znam sta al ono da ne pisem posebno i ja sam ga skratio :)
Servisi koji su instalirani to sam mislio preko Webmina da pogledam (ako sam dobro skontao preko njega moze da se gleda sve to samo u GUI)
Ostale pakete sam i mislio preko nekog p. manager-a to mi bilo jasno...

u vezi profija...30-50$ trenutno mi puno (trenutno) , ja bi ipak voleo da sam odrzavam sve to jer me zanima,a i nadam se da na netu ima dosta artikala o tome pa cu da naucim ....


ako ima jos neko nesto da doda il da da neki dobar/koristan link u vezi ovoga slobodno :)

misk0 tebi jos jednom veliko hvala :)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera03.04.2009. u 23:25 - pre 182 meseci
Ja se iskreno nadam da ce SSH dobiti, jer u suprotnom nemam blage kako bi bilo sta uradio :D. To jedino ne spada pod "verovatno", vec pod obavezno. :D.

Ostalo uglavnom moze iz paketa: apache, php i extenzije / libovi koji ti trebaju, mysql baza, neki mail server (postfix), dns (bind, chrooted), i to je to za normalni sajt...
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.168.*



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera04.04.2009. u 10:03 - pre 182 meseci
hvala...


jos jedno pitanjce da ne otvaram novi topic ...ako uzmem VPS jel mogu ja instlirat tamo sta mi treba ( po logici bi mogao ...al cekam strucno mishljenje )
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera04.04.2009. u 10:40 - pre 182 meseci
Naravno. Samo vodi racuna da na VPS-u imas ogranicenu kolicinu procesorskog vremena i memorije na raspolaganju, tj. nemas preciznu kontrolu nad performansama.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.168.*



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera04.04.2009. u 12:12 - pre 182 meseci
aha to bi mi moglo pravit problema...jer sajt koristi server za konvertovanje video materijala :/ to jede memoriju ...ok hvala
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera04.04.2009. u 16:48 - pre 182 meseci
VPS nije dedicated vec je polu-dedicated. Znaci imas odredjene resurse na raspolaganju i kad ih prevrsis server se blokira, ne reaguje i tako to. Ako ti sto desi 5 puta mjesecno, suspenduju ti nalog (banalizujem).
Fino je da se ti hoces uciti samo je pitanje koliko ti / vam biznis zavisi od tog servera. Ako se desi da je server dole 2-3 dana zato sto nesto ne radi a ti to ne znas popraviti - u gubitku ste. Ili bar kad zakupis server, plati nekog profica da ti ga podesi i instalira kako treba a ti onda poslije prati, uci, azuziraj i slicno.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.228.*



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera04.04.2009. u 17:52 - pre 182 meseci
pa trenutno mi sajt i po 10-15dana offline jer prekoracimo band, a i desi se nekad da nam suspendiraju sajt jer nam zauzima puno procesora :/ pa mozes mislit koliko mi to steti ....

jasno je meni i mislio sam da se moze desiti da negde zapne a da ja blejim al sam onda odlucio da zaista potegnem za profi pomoc :) plati pa se klati :)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+46 Profil

icon Re: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera09.05.2009. u 15:18 - pre 181 meseci
Bug? Jel te to ja znam sa IRC-a? ;)

Instaliras jednostavno neki free panel ISP-Control je daleko dogurao tako da on bi ti resio sve probleme. U vezi instalacije imas na njihovom sajtu lepo objasnjenje i to je to. Samo ne znam kakav ti je to sajt da si ljudima pojeo dosta resursa pa ti ga povremeno gase.

Poz
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Pitanje u vezi konfigurisanja Dedicated servera

[ Pregleda: 2063 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.