Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Algoritam za prepoznavanje ljudskog oblika (siluete) u fotografijama

[es] :: Art of Programming :: Algoritam za prepoznavanje ljudskog oblika (siluete) u fotografijama

[ Pregleda: 2266 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Milanovic

Član broj: 293006
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Algoritam za prepoznavanje ljudskog oblika (siluete) u fotografijama08.11.2011. u 13:51 - pre 150 meseci
Lijepi pozdrav svima,
imam jedno pitanje na koje već dugo vremena tražim odgovor, pa se nadam da ćete mi pomoći, naime radi se o sledećem:
Da li je moguće napraviti algoritam za prepoznavanje ili izdvajanje ljudskog oblika iz digitalne fotografije ako ljudi na fotografijama mogu biti u različitim pozicijama, uz različite rotacije u odnosu na fotografa (okrenuti bočno, leđima), te djelimično prikriveni nekim drugim objektom tj. algoritam koji u najvise razlicitih okolnosti moze da vrši prepoznavanje da li se radi o čovjeku ili nekom drugom objektu, ako jeste uputite me na koji način mogu takav algoritam implementirati...
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje ljudskog oblika (siluete) u fotografijama08.11.2011. u 14:11 - pre 150 meseci
Moraces da napravis nesto slicno algoritmu Kinect senzora .
Princip bi bio isti s tim sto tebi treba rad sa fotografijom .
Mozda bi u tu svrhu trebalo da pogledas open source projekat (hack) za kinect api zove se prime sense:
http://www.joystiq.com/2010/12...drivers-middleware-for-kinect/




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Algoritam za prepoznavanje ljudskog oblika (siluete) u fotografijama

[ Pregleda: 2266 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.