Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?

[es] :: Ostali hardver :: Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?

[ Pregleda: 1641 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?08.11.2011. u 06:14 - pre 151 meseci
Imam dosta diskova sa filmovima i serijama pa bih hteo da ih malo sredim. Preporucite mi neki stampac koji moze da stampa sliku ili nalepnicu na dvd. Ne treba mi nista preterano skupo posto ne stampam mnogo u kucnoj varijanti. Po mogucnosti da bude Ink Jet da mogu da sam dopunjavam ketridze.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?08.11.2011. u 08:03 - pre 151 meseci
Ako su diskovi koje hoćeš da središ iz printabilne serije, onda je OK da potražiš štampač koji štampa direkt na diskovima ali ako nisu, pa hoćeš da štampaš nalepnice za njih, onda će posao da ti završi bilo koji štampač.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?08.11.2011. u 10:07 - pre 151 meseci
Znaci za prvu varijantu bi morao kupovati printabilne dvd-e? Koja je razlika u ceni u odnosu na obicne? A za drugu varijantu-nalepnice imaju da se kupe posebno? Da li je problem u centriranju slike na nalepnici?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?08.11.2011. u 10:57 - pre 151 meseci
Moraš da kupiš, mislim da nije neka razlika u ceni ali ti nije rešenje za postojeće diskove. Što se centriranja tiče ... verovatno će da zavisi od toga koliko štampač precizno vuče papir, sigurno je bolja varijanta da se štampa na diskovima jer za njih postoji poseban dodatak pa valjda tu ne omašuje.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?08.11.2011. u 12:08 - pre 151 meseci
Moje iskustvo sa stampanjem diskova, doduse staro nekoliko godina
Ni jedan stampac mi nije mogao odstampati dovoljno kvalitetno one nalepnice za diskove pa sam na kraju uzeo HP 5160 za stampu diskova
Znaci prvo zalepis nalepnicu pa onda ubacis disk u ovaj dodatak za CD/DVD
Samo tada mi je stampao odlicno i u milimetar tacno
Mnogo bolji su ti printabilni DVD od obicnih sa nalepnicom(bar sto se izgleda tice) ali to ti ne znaci puno na starim diskovima
Sto se tice novo-narezanih, naknadni izgled diska opravdava malu razliku u ceni
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?08.11.2011. u 17:31 - pre 151 meseci
Pretpostavljam da ti light scribe-rezaci sve stampaju u crnoj boji ili varijanti sive na te printabilne diskove? Vidim da se cena krece oko 20-30€ za rezace, ali ako su diskovi skuplji od 35-40 din onda ne znam dal se isplati. A u vezi tih nalepnica-kad se zalepe na dvd-on se vise ne moze kopirati?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?08.11.2011. u 18:56 - pre 151 meseci
Ja sam verovatno konfuzno objasnio
Dodatak za CD/DVD se nalazi uz stampac (plasticni deo na koji se stavlja-fiksira DVD i koji "ulazi" u stampac) i sto se ovog dodatka tice apsolutno je svejedno da li je printabilni DVD ili obican sa zalepljenom nalepnicom
Light scribe DVD su treca grupacija koje nisam ni pominjao jer, bar meni, su printabilni diskovi mnogo lepsi vizuelno
Nalepnica na disku ne utice nikako na njegove karakteristike - moze se i kopirati i rezati (doduse ako je pravilno zalepljena - da ne viri sa strane ili takvo sto...)

Za cene ne mogu puno pomoci odavno nisam nabavljao diskove(bar par godina) a nalepnice za vec narezane diskove se mogu naci po knjizarama
Koliko se ja secam ni razlika u ceni diskova nije bila nesto znacajna, niti su nalepnice bile skupe
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?08.11.2011. u 19:06 - pre 151 meseci
To me zanimalo posto sam citao na nekim forumima da su imali problema sa diskovima preko kojih je zalepljena nalepnica-nisu mogli da kopiraju na njih. Potrazicu jos malo detalja za svaku soluciju. Hvala u svakom slucaju
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Koji ink jet stampac, a da moze stampati na DVD?

[ Pregleda: 1641 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.