Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Detektovanje prekida poziva (hangup) na Asterisku

[es] :: VoIP :: Detektovanje prekida poziva (hangup) na Asterisku

[ Pregleda: 1496 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ITzvekus
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 293161
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Detektovanje prekida poziva (hangup) na Asterisku06.11.2011. u 00:31 - pre 151 meseci
Imam problem sa Asteriskom (ili mislim da imam problem). Moja konfiguracija je jednostavna ... postoje 2 SIP lokalna accounta i postoji Digium TDM410B kartica sa 4FXO porta. Iskonfigurisani su dolazni pozivi tako da na dolazni poziv (na bilo koju od dvije dolazne linije) zvone oba SIP accounta (oni koji su slobodni). To sve radi ok ... neko se javi poziv se uspostavi i sl. Ukoliko onaj ko je pozvao iz vana na PSTN broj, taj poziv se preuzme na nekom od SIP-ova. Ukoliko pozivač prekine razgovor, Asterisk detektuje hangup i sve je ok. Međutim, ukoliko SIP prekine razgovor u CLI-u se detektuje hangup ali se linija ne prekine na stranani pozivača već ostane samo tišina koja traje oko 2 minuta i tek onda telekom prekida neaktivni poziv. Da li je ovo pravilo telekoma da se uspostavljena linija prekida na strani pozivača? Da li je moguće izvesti da se i pozivaču prekine poziv automatski?
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.optix.rs. via ipv6



+101 Profil

icon Re: Detektovanje prekida poziva (hangup) na Asterisku06.11.2011. u 12:34 - pre 151 meseci
Moze ako obe strane imaju odvojenu signalizaciju (pozivi tipa ISDN<->ISDN, ISDN<->SIP itd). Sa analognim linijama je takva situacija kako si opisao.

Mozda ce (u tvom slucaju) raditi i ako je samo druga strana na digitalnoj konekciji, probaj...








[Ovu poruku je menjao optix dana 06.11.2011. u 17:00 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

ITzvekus
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 293161
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Detektovanje prekida poziva (hangup) na Asterisku07.11.2011. u 20:17 - pre 151 meseci
>
Zahvaljujem ... otkrio sam to ve� a ovaj post mi je to i potvrdio!



[Ovu poruku je menjao optix dana 09.11.2011. u 18:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Detektovanje prekida poziva (hangup) na Asterisku08.11.2011. u 21:17 - pre 151 meseci
Koliko ja znam, kod digitalnih centrala POTS pretplatniku može da se dodeli kategorija kojom i kod dolaznih poziva može da prekine vezu čim spusti slušalicu. Samo koga treba podmititi da bi se dobila ta kategorija, to ne znam
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Detektovanje prekida poziva (hangup) na Asterisku

[ Pregleda: 1496 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.