Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fly back malih dimenzija

[es] :: Elektronika :: Fly back malih dimenzija

[ Pregleda: 1818 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

edmir
Edmir Kovac
Gorazde

Član broj: 13989
Poruke: 50
*.806574.bih.net.ba.

Sajt: http:\\edmirkovac.netfirm..


Profil

icon Fly back malih dimenzija01.11.2011. u 14:43 - pre 151 meseci
pozdrav svima...

dobio sam pokvareni Night Vision i ustanovio sam da mu ne radi HV Supply (tačnije oscilator).
Lakše mi je bilo napraviti taj dio nanovo nego osposobiti ovaj postojeći.
Sa Ne 555 i još par tranzistora sam napravio oscilator, sa njega struju odveo na primar trafoa i na sekundaru sam dobio visoki napon (koliko ne znam, smatram oko 3-4 kV). Taj napona sada ide na kaskadu i dobijam oko 12 kV.
Sve ovo se napaja iz male baterije od 9 V a transformator je iz AC-DC adapreta 220-6V (okrenut obratno). I koliko sam mogao istestirati radi dobro.
Glavni problem mi je transformator koji je potežak, i volio bih da mi neko kaže gdje mogu naći mali transformator sa velikim odnosom broja namotaja, kao neki mali fly back.
Da li takav transformator mogu očekivati isključivo u adapterima za male uređaje ili
Možda bi mi moglao poslužiti i neki kalem sa 1000-2000 namotaja, pa da mu namotam primar.
Da sam motam sekundar ne dolazi u obzir jer tu je zica koja se ne da pipnuti da da se ne prikine... a fly back od TV mi je takođe preglomazan...

Eto možda su zahtjevi pomalo glupi jer ne tražim savjet u vezi funkcionisanja nego u vezi smanjenja dimenzija uređaja koji radi...

Srdačan pozdrav

P.S. A još kad bi neko imao transformatorčić iz pokvarene NV...




Kovac
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.teol.net.



+162 Profil

icon Re: Fly back malih dimenzija01.11.2011. u 15:48 - pre 151 meseci
Koliki su gabariti postojeceg trafojcica? Jesi li siguran da je on neispravan?
 
Odgovor na temu

edmir
Edmir Kovac
Gorazde

Član broj: 13989
Poruke: 50
*.806574.bih.net.ba.

Sajt: http:\\edmirkovac.netfirm..


Profil

icon Re: Fly back malih dimenzija02.11.2011. u 07:01 - pre 151 meseci
originalni je bio valjak, 2cm prečnik 1 cm visina, ma bio je on ispravan ali sam ga zeznuo skrativši žice previše, a žica se ne da ni lemiti niti bilo ta sa njom raditi, tako da sam ga ja zeznuo, da sam ga na postolje postavio prije čačkanja...ali sad je kasno.
Ovaj sto sad koristim je 5 cm x 5 cm i ako nista ne nađem neka ostane pa neka ću ga u posebnu kutijicu smjestiti zajedno sa baterijom i oscilatorom...

Kovac
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.teol.net.



+162 Profil

icon Re: Fly back malih dimenzija02.11.2011. u 08:26 - pre 151 meseci
Ufotkaj...

PO blicevima jednokratnih aparata imas dobro reseno dizanje napona sa 1.5V na ko zna koliko..
Imas i impulsne trafojcice po upaljacima koji u sebi imaju 12V bateriju...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Fly back malih dimenzija

[ Pregleda: 1818 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.