Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sprečavanje duplog logovanja..

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Sprečavanje duplog logovanja..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4169 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Sprečavanje duplog logovanja..11.11.2011. u 14:13 - pre 150 meseci
Citat:

Aham. A šta ako je, kao što kažeš, korisnik "se sa nekim zapričao" ili namerno čekao da istekne taj period od 5min da bi zloupotrebio aplikaciju, ulogovao se sa drugog računara radio malo na aplikaciji pa se onda vrati na onaj prvi i pokuša da opet nešto radi na aplikaciji - ti mu onda kažeš "Vaša sesija je istekla." i izloguješ ga? Jesam li te dobro razumeo?

Da , upravo tako radi ,ako se sa tog drugog racunara ulogovao sa drugim nalogom sto ce reci maznuo je ili je koristio neciji username i password .
Ako se ulogovao sa istim moze da nastavi da radi .
Samo sto je taj scenario poprilicno nemoguc ili da kazem kriminalan za uslove aplikacije i okruzenje gde sam to primenio .

U svakom slucaju imas bolji uvid sta je ko radio i u koje je vreme bilo login/logout nego sa sesijama gde je sve lov u mutnom .


Rekoh idealnog resenja nema jer citava gomila neresenog djubreta nastaje kada klijent odluci da dobije "web-aplikaciju" umesto "prevazidjenih" desktop resenja .
Zivela (r)evolucija




[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 11.11.2011. u 15:26 GMT+1]
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

torb-d-man

Član broj: 156284
Poruke: 124



Profil

icon Re: Sprečavanje duplog logovanja..11.11.2011. u 15:40 - pre 150 meseci
@deerbeer
Kapiram.
S' tim što je meni protrebno da sprečim korisnika istog (tj. sa istim username/pass) da sprečim da se loguje ako je već ulogovan ali dobro princip je isti samo mala razlika u logici.
Ovaj način ću probati definitivno.
Citat:

idealnog resenja nema jer citava gomila neresenog djubreta nastaje kada klijent odluci da dobije "web-aplikaciju" umesto "prevazidjenih" desktop resenja

da, s'tim što ja pravim web app za bilo kog korisnika interneta a ne za unutrašnju potrebu neke firme.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Sprečavanje duplog logovanja..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4169 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.