Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pristup racunarima preko UltraVNC-a

[es] :: Windows mreže :: Pristup racunarima preko UltraVNC-a

[ Pregleda: 1078 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tanmil
Milorad Tanasković
Soba/preturanje po netu
Pancevo

Član broj: 66425
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gimnazija-pancevo.edu..


Profil

icon Pristup racunarima preko UltraVNC-a17.10.2011. u 19:18 - pre 151 meseci
Posto bi mi na ovo pitanje znacio odgovor u sto kracem roku, otvoricu ipak novu temu i postavicu pitanje ovde, identicno kao i u temi "Umrezavanje dva racunara sa win 7". Nadam se da ne spamujem suvise. :)


Naime, kod kuce imam 3 racunara (i ponekad laptop kacim na wireless, sto preko Aolynk ADSL rutera, sto preko Belkin rutera, koji, naravno, radi u Access Point modu, zbog interneta), i sve sam to povezao ovako:



PC2 ------------------- ADSL LAN1
PC1 ------------------- ADSL LAN2

ADSL LAN3 -------------BELKIN LAN1

PC3 ------------------- BELKIN LAN2




Ako ista znaci: PC1 - Win7 x64, PC2 - Win XP SP3 x86, PC3 - Win XP SP2 x64.

E sad...

Hteo bih da mogu SA SVAKOG RACUNARA SVAKOM RACUNARU da pristupim preko UltraVNC-a. Na svaki sam instalirao UltraVNC Server, podesio sifru, a u Local Area Connection Properties/(TCP/IPv4) sam na svakom racunaru manuelno podesio IP adresu (PC1 - 192.168.1.11, PC2 - 192.168.1.12 i PC3 - 192.168.1.10; subnet mask, gateway i sve ostalo po PS-u, kako rekao provajder), cisto da mi bude lakse da pamtim sta kucam u UltraVNC Viewer, a i zbog COMODO Firewall-a, manje se buni.

Medjutim, ispostavilo se da mogu da uspostavim samo sledece konekcije:

1) PC3 - PC1 i PC2
2) PC1 - PC2 (i obrnuto)
3) Laptop - PC1 i PC2 (i obrnuto), ako se zakacim na konekciju koji odasilje ADSL ruter
4) Laptop - PC3 (i obrnuto), ako se zakacim na konekciju koju odasilje BELKIN ruter

odnosno, ne mogu nikako da ostvarim veze:

5) PC3 - PC1 i PC2
6) Bilo koji PC povezan na jedan ruter sa laptopom bezicno povezanim na onaj drugi ruter (i obrnuto).

Naravno, utvrdio sam da firewall sigurno ne pravi problem.



Ima li neko ideju kako ovo da resim? Dakle, nije mi potrebno klasicno umrezavanje (stavise, mislim da sam iskljucio sharing na svim HDD-ovima/particijama), nego samo pristup preko mreze uz pomoc UltraVNC-a.

Hvala unapred!
M. Tanasković
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pristup racunarima preko UltraVNC-a18.10.2011. u 07:54 - pre 151 meseci
Podesi taj Belkin da buce bridž, ako on to uopšte može.

 
Odgovor na temu

tanmil
Milorad Tanasković
Soba/preturanje po netu
Pancevo

Član broj: 66425
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gimnazija-pancevo.edu..


Profil

icon Re: Pristup racunarima preko UltraVNC-a18.10.2011. u 11:25 - pre 151 meseci
Izgleda da ne moze, sad sam procackao sve unutar rutera (za slucaj da neko zna da ipak moze, model je F5D7234-4 H V5). Hvala u svakom slucaju.
M. Tanasković
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pristup racunarima preko UltraVNC-a

[ Pregleda: 1078 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.