Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sertifikati i NLB klaster

[es] :: Enterprise Networking :: Sertifikati i NLB klaster

[ Pregleda: 1960 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Sertifikati i NLB klaster12.10.2011. u 13:36 - pre 151 meseci
Elem, nisam bas najsigurniji kako to ide pa da pitam da potvrdim. Imam dva web servera koji su u NLB klasteru. Treba da se kupi sertifikat za taj klaster kako ne bih postavljao selfsigned sertifikat na produkcioni server. E sad, ono sto mi nije jasno - treba li da kupim dva sertifikata (po jedan za svaki server) ili samo jedan (pa da taj isti instaliram na oba servera)?

Na netu sam iskopao da ide jedan sertifikat na oba servera i da se sertifikat vezuje na zajednicko ime (www.web.site npr...). Samo bih hteo da proverim posto, na zalost, nikad do sad nisam imao prilike da se igram sa pravim sertifikatima.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.hsl.eu.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Sertifikati i NLB klaster12.10.2011. u 13:59 - pre 151 meseci
Zavisi od CA koji ti izdaje (prodaje) sertifikat.
Tehnički isti sert ide na oba sevrera zato što ćeš ga koristiti za jedan (NLB) site, odnosno više NLB site-ova (wildcart tip).
Praktično može postojati licencno ograničenje gdje jedan kupljeni cert možeš instalirati samo na jedan fizički server pa samo pazi šta kupuješ.
 
Odgovor na temu

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Re: Sertifikati i NLB klaster12.10.2011. u 16:12 - pre 151 meseci
Nasao sam ovo:

Citat:
Can I use a certificate on more than one machine?

Yes, though it may cost you more to do so.

If you need to use a server certificate on more than one machine at the same time - for instance, if you have a cluster of servers which are load-balanced - then you will need to buy licences to use the certificate on the extra machines.
The standard certification fee only covers use on a single machine. Licences are charged at approximately 70% of the standard price for a certificate, and you will be given the opportunity to choose how many you need during the ordering process.
If you need more licences during the certificate's lifetime, you can add them, but you cannot remove licences once they have been added.


http://www.herald.co.uk/thawte/faq4.html#4_6

[Ovu poruku je menjao optix dana 12.10.2011. u 18:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Sertifikati i NLB klaster

[ Pregleda: 1960 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.