Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SCART kabl, rastavljanje, sastavljanje...

[es] :: Elektronika :: SCART kabl, rastavljanje, sastavljanje...

[ Pregleda: 2248 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon SCART kabl, rastavljanje, sastavljanje...09.10.2011. u 15:52 - pre 152 meseci
Uskoro mi stize receiver za digitalnu TV, koji ce se po svoj prilici na LCD TV kaciti SCART kablom.

E sad, vertikalno kroz zid (iza LCD TV-a pa do poda) imam rebrasto crevo precnika 35mm. Moze li se SCART kabl (tj, neka od njegovih varijanti) razmontirati da bi se provukao kroz to crevo i kasnije ponovo montirati. Poenta je da ne vise kablovi, jer su vec i napajanje, kao i koaksijalac iza TV-a.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-4.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: SCART kabl, rastavljanje, sastavljanje...09.10.2011. u 20:30 - pre 152 meseci
mozes uzeti skart na A/V adaptere dva komada , to zabodes u TV i riciver a njih povezes A/V kablom (tri cinca na svakom kraju kabla) samo uzmes kabel dovoljne duzine i provuces kroz crevo...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: SCART kabl, rastavljanje, sastavljanje...09.10.2011. u 23:18 - pre 152 meseci
Moze da se rastavi, ali ne znam da li ce i sam cesalj proci kroz crevo(nemam ga trenutno, pa ne mogu da izmerim). Skine se drzac/zastitna plastika odvijanjem jednog poveceg centralnog srafa kroz koji prolazi i sam kabel. Posle toga se razdvoji plastika i izvuce iz metalnog dela, tako da ostane samo cesalj sa kontaktima, pa pokusaj njega da provuces. Ako ne moze, onda ces morati da ga odlemis i kasnije zalemis, zavisi koji skart je u pitanju i za cega je namenjen, tj. sta da prenosi(in/out), tako da uz odgovarajucu shemu zalemis samo potrebne zicke tj. 5 kom. Ukoliko nisi u mogucnosti, onda ovo sto je preporucio @shadow88 .

http://pinouts.ru/Home/Scart_pinout.shtml
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: SCART kabl, rastavljanje, sastavljanje...10.10.2011. u 08:36 - pre 152 meseci
Ok, hvala na odgovorima!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: SCART kabl, rastavljanje, sastavljanje...

[ Pregleda: 2248 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.