Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop se gasi (po random principu)

[es] :: Laptopovi :: Laptop se gasi (po random principu)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17827 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)09.10.2011. u 18:26 - pre 152 meseci
Kao sto rece ChanMaster iskustvo je najvaznije jer je popravka laptopova zanat koji se uci u hodu na osnovu iskustva koje podrazumeva da se na pocetku i unisti neka komponenta ili laptop. Nema tog genija koji nije, tokom svoje karijere popravke laptopova, dodatno shebao bar lep dvocifren broj popravljivih laptopova. Vrlo tesko (tj. nikako) se ne dolazi do elektronskih shema za laptopove jer ih jednostavno nema. Najcesce se resavaju razni tipski kvarovi dok se laptopovi sa nepoznatim kvarovima najcesce prograsavju nepopravljivim ako se kvar ne ustanovi brzo. Vrlo je vazan i feedback od samih proizvodjaca kao i od iskusnijih kolega servisera, sto se tice specificnih tipskih kvarova kod nekih laptopova. Od opreme se koriste razne sprave od merne opreme kao sto su unimeri, rucni senzori za temperaturu, osciloskopi (uglavnom se ne koriste ali u nekim servisima se nadje po koji osciloskop.) do lupa, mikroskopa, raznih pomagala za vadjenje, stavljanje i pridrzavanje stampe i elektronskih komponenti, lemilica, duvaljki, lemnih stanica, BGA rework stanica, sablona za BGA chipove, ultrazvucne kade, razne vrste hemikalija (razni fluksevi, izopropil alkohol itd)...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 09.10.2011. u 19:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

comkm
Banjaluka, BiH

Član broj: 229943
Poruke: 54
*.teol.net.



+9 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)09.10.2011. u 21:48 - pre 152 meseci
Citat:
Binary Mind: Kao sto rece ChanMaster iskustvo je najvaznije jer je popravka laptopova zanat koji se uci u hodu na osnovu iskustva koje podrazumeva da se na pocetku i unisti neka komponenta ili laptop. Nema tog genija koji nije, tokom svoje karijere popravke laptopova, dodatno shebao bar lep dvocifren broj popravljivih laptopova.
[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 09.10.2011. u 19:47 GMT+1]


Binary Mind

Nikako se ne mogu sloziti sa ovom tvojom konstatacijom. Elektronikom, u stvari RTV mehanikom sam se bavio prof. od 1987-1993god., a od 1993god. se prof. bavim racunarima i servisiranjem istih. Odgovorno tvrdim da nikad nisam uspio da unistim ni jedan, a kamoli dvocifren broj laptopova, kao ni racunar iliti TV, video rekorder, liniju, auto kas., itd... Da je bilo crkavanja nekih od sitnik komponentica, jeste, ali uglavnom uzrokovano prirodom posla kada se ne moze probati uredjaj bez pustanja napona, ali i to u ona stara stara vremena TV popravki, a uvijek na sopstvenu stetu i svjesno. Sve to mogu da zahvalim svom "gazdi" u servisu gdje sam segrtovao, koji me je naucio odgovornom ponasanju prema uredjajima koji se poprvljaju. Za iskustvo se u potpunosti slazem, a sada ti zamisli sve one posjetioce foruma koji su dosli da potraze neku pomoc, neki savjet, a ne razumiju se u elektroniku (medicinar, poljoprivrednik, ekonomista, gradjevinar itd.) sta pomisle da li se mogao popraviti njihov laptop koji su morali da bace, jer im je dobar majstor rekao da je ploca ostecena bespovratno. Naravno da je njihov uredjaj jedan od onih (dvocifrenih) koji su bili potrebni da "majstor" postane "majstor".
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)09.10.2011. u 22:03 - pre 152 meseci
Hm. Kakvim si se vrstama popravki bavio sto se tice racunara (podrazumeva se i laptopova) konkretno?
 
Odgovor na temu

comkm
Banjaluka, BiH

Član broj: 229943
Poruke: 54
*.teol.net.



+9 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)09.10.2011. u 22:38 - pre 152 meseci
U poslednje vrijeme uglavnom servis laptopova (Zahvati na maticnoj ploci vrlo cesto). Ne zelim reci da su od mene svi izasli kao novi. Bilo je i onih koji se nisu mogli rijesiti, ali ne zato sto je nesto stradalo u toku mog rada. I ponavljam - sto posto se slazem sa tvojom - ISKUSTVO, ISKUSTVO, ISKUSTVO.
Mislim da smo se malo udaljili od teme.

 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
31.176.199.*



Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)09.10.2011. u 23:26 - pre 152 meseci
odoste vi majstori u offtopic totalno
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)09.10.2011. u 23:44 - pre 152 meseci
Kako god. Posto se comkm ne slaze samnom osecam se slobodan da malo pojasnim svoj stav. Kao prvo gde si ti video da sam pomenuo "unistiti" u poruci kojiu si citirao mada i toga ima? "Zahvati na maticnoj ploci" je vrlo, vrlo sirok pojam. Jedno je zamena SMD komponenti ili lemljenje razlabavljenih konektora na ploci a drugo je kuglanje velikih BGA chipova (Ne grejane. Grejanje/reflow je "drzi vodu dok majtori odu.") uz pomoc BGA rework stanica za velike BGA chipove, kao sto su GPU ili chipsetovi na laptopovima pa i na desktop maticnim plocama i grafickim karticama.

@grabber

Javi kad ima nesto novo i ako ima
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)10.10.2011. u 00:20 - pre 152 meseci
Ja sam kriv. Ajde da stanemo ovde sa offtopikom :)
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
*.PPPoE-4518.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)10.10.2011. u 12:25 - pre 152 meseci
jučer se samo jedanput ugasio, i to navečer oko 11, i od tad opet nije više nijednom. Ne znam sada da li pokušati isključivati komponente, kada se ne gasi više onako često kako je to bilo prije dva dana.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)10.10.2011. u 13:05 - pre 152 meseci
Ja sam svakako za to da skidas komponente jednu po jednu, dok ne ostanu samo ploca, CPU i RAM i da vidis da li ce da se gasi kad ides u BIOS kao sto si vec probao sa kompletnim laptopom. Postoji verovatnoca, mada ne velika, da nesto od tih komponenti pravi problem. Takodje ako ima vise od jednog SO-DIMM modula, probaj kako laptop funkcionise sa svakim modulom pojedinacno.
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
*.PPPoE-4518.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)10.10.2011. u 13:17 - pre 152 meseci
pokušavao sam onda kada se svakih 5-6 minuta gasio vaditi jedan po jedan modul, i ista stvar, ništa nije to napravilo. A sada da vadim HD i da uđem i bios i čekam, bojim se da mogu čekati cijeli dan i da se ne ugasi, jer evo jučer je cijeli dan radio bez gašenja, tek naveče nekad se ugasio prvi put. Ako se ne ugasi bez hard diska, mislim da ne mogu biti siguran da li je zbog njega ili se i onako ne bi ugasio, jer kako rekoh ne gasi se danas i juče onako često kao prekjuče što je bilo.
 
Odgovor na temu

chief_kg
mile milojkovic
tunguzija

Član broj: 118060
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)10.10.2011. u 16:54 - pre 152 meseci
Mislim da treba da kupis nov laptop
srdjan predojevic
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
*.PPPoE-4518.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)10.10.2011. u 18:04 - pre 152 meseci
ja ne mislim
 
Odgovor na temu

comkm
Banjaluka, BiH

Član broj: 229943
Poruke: 54
*.teol.net.



+9 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)10.10.2011. u 19:13 - pre 152 meseci
Citat:
grabber: pokušavao sam onda kada se svakih 5-6 minuta gasio vaditi jedan po jedan modul, i ista stvar, ništa nije to napravilo. A sada da vadim HD i da uđem i bios i čekam, bojim se da mogu čekati cijeli dan i da se ne ugasi, jer evo jučer je cijeli dan radio bez gašenja, tek naveče nekad se ugasio prvi put. Ako se ne ugasi bez hard diska, mislim da ne mogu biti siguran da li je zbog njega ili se i onako ne bi ugasio, jer kako rekoh ne gasi se danas i juče onako često kao prekjuče što je bilo.


Ovde nisi dovoljno jasan da li si sve odradio sto ti je @binary mind u njegovom poslednjem postu rekao. Znaci da ostanu ploca, CPU i DDR potpuno sami. I to samo jedan mudul DDR-a. Problem ti, koliko vidim nije vrijeme, vec da pronadjes gresku. Prema tome testiraj to, ako treba i par dana.

[Ovu poruku je menjao comkm dana 10.10.2011. u 20:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)10.10.2011. u 22:26 - pre 152 meseci
Izvadi tu bateriju i upali laptop, vidi da li se gasi.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
*.PPPoE-4526.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)10.10.2011. u 23:14 - pre 152 meseci
Gasi se i bez baterije - na samom punjaču priključenom, a i na samoj bateriji - bez punjača. Maloprije sam mu iskopčao sve uređaje (i DVD, hdd, touch, tastaturu itd), samo je matična sa procesorom spojena bila i tako sam ga upalio, kada sam upalio normalno napisao je da nije našao disk, da ubacim system disk i pritisnem any key, međutim tu sam ga ostavio tako da vidim hoće li se nekada ugasiti i ugasio se nakon 15-20 minuta.



eto i screenshot iz SpeedFan-a da vidite i vi temperature, meni je ovo sasvim uredu, znao je prije raditi i na 75 stepeni (prije prve zamjene termalne paste).

[Ovu poruku je menjao grabber dana 11.10.2011. u 00:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Blenton
lasershow dizajner, Visual Infinity
Belgrade

Član broj: 239803
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)11.10.2011. u 01:11 - pre 152 meseci
Ja imam P300 i dešava se isto s vremena na vreme. Definitivno je pregrevanje i to je stari Toshibin problem. Šta činiti? Najbolje je da kupiš neki cooling pad, zaista nisu skupi. Možeš i improvizovati - podbaci mu neki predmet na zadnju stranu, otprilike da ti bude bar 5 cm izdignut hladnjak od površine na kojoj se nalazi i videćeš da će raditi bez problema.
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)11.10.2011. u 01:13 - pre 152 meseci
To sto ti speedfan ispisuje mozes da okacis macku o rep.
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
*.PPPoE-278.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)11.10.2011. u 08:12 - pre 152 meseci
:D haha morao sam se nasmijati kako si ovo napisao :D :D postoji li onda neki drugi programčić relevantan za ovu temperaturu? coretemp isto pokazuje, a i laptop nije nešto naročito vruć ni sa jedne strane... sad jedino možda je moguće da nije dobar spoj između hladnjaka i procesora pa se i ne prenosi temp na hladnjak uopšte? Mada opet nekada ne bi radio 5-6 sati bez problema :S
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
*.PPPoE-278.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)11.10.2011. u 09:08 - pre 152 meseci
u event vieweru za svako gašenje stoji ova greška:

Kerner-Power
Event ID: 41
Task Category: 63

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop se gasi (po random principu)11.10.2011. u 10:58 - pre 152 meseci
Ova greska ukazuje na restartovanje a ne na gasenje. Laptop se gasi i van Windows okruzenja tako da ova greska nije nesto preterano korisna. Posto se laptop gasio i kad si izvadio hard, optiku i sve ostale uredjaje koji se kace na plocu (nadam se) problem je verovatno vezan za maticnu plocu. Predlazem da nosis laptopu najblizi specijalizovan servis za laptopove koji je na dobrom glasu. Mislim da je tako najbolje. Na zalost nema vise neceg pametnog sto bi ovde mogli da napisemo da ti pomognemo. Laptop je zreo za servis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Laptop se gasi (po random principu)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17827 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.