Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Java/Android developeri posao

[es] :: Vodič za posao :: Java/Android developeri posao

[ Pregleda: 3462 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Java/Android developeri posao08.10.2011. u 20:50 - pre 151 meseci
Pozdrav ljudi,
prije 20ak dana krenuo sam sa Javom.Ne zato da se namlatim love, nego jednostavno zato što mi se učinila najzanimljivija (posebno radi Android platforme), a i htio bih imati neki ozbiljniji jezik u svojoj "kolekciji" :) osim PHPa (i HTMLa i CSSa, naravno).
Kako se tržište kreće, mislim da će Java u bliskoj budućnosti doživjeti procvat radi Android platforme (i na telefonima i tabletima), pa sam odlučio krenuti sa njom
Zanima me kakva je situacija sa poslovima ovog tipa u Srbiji i vani?Kakva je potražnja, kolike su plaće...?
Hvala na pomoći :)
 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Java/Android developeri posao24.10.2011. u 15:41 - pre 151 meseci
Nitko ništa?! :(
 
Odgovor na temu

ArsicS

Član broj: 140959
Poruke: 99
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Java/Android developeri posao24.10.2011. u 15:58 - pre 151 meseci
Java i Android su ti prilično dobar izbor, nećeš nikako pogrešiti. Trenutno je dosta poslova za Android, biće ih sve više a Java EE je sa verzijom 6 i predstojećom JEE7 postala izuzetna platforma za razvoj na web aplikacija i sigurno će biti u porastu narednih godina. Tako da samo napred
 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Java/Android developeri posao03.11.2011. u 17:32 - pre 150 meseci
Dali ovo govoriš iz iskustva :) ?
Neznam jeli se ovo meni čini, al vidim da su na Balkanu više u igri Microsoftove tehnologije ( vidim dosta oglasa za C# developere)
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Java/Android developeri posao23.11.2011. u 12:17 - pre 150 meseci
Samo kreni sa Javom i Androidom, neće glava da te boli u narednim godinama.

Idi na strane sajtove za zaposlenje (npr. JobServe) i gledaj malo šta se traži, koje su to ključne reči. Npr. REST, JSON, Encryption, Sockets, Honeycomb 3.0, Social net intergration... onda to pronadji u tutorijalima i nauči o tome. Tako ćeš moći da kažeš da imaš "skills required" kad te budu pitali. Jer ko hoće aplikaciju njemu treba to što sam sad nabrojao, pogledaj malo aplikacije od čega se sastoje, videćeš da se stvari ponavljaju.

Java je slična C# pa uz malo truda možeš dodati i Windows Phone u listu znanja. Čak i iPhone je tu negde (www.xamarin.com) a ni Blackberry neće nestati tako lako. :)

...

Što se tiče perspektive u Srbiji, kada vidim oglase za iskusne programere (tipa 600e) i početnike (od 0 do par stotina) ... moraš da razmisliš o maminoj sarmi nedeljom, koliko ona zapravo košta, kao i drugim benefitima života u Srbiji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Java/Android developeri posao

[ Pregleda: 3462 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.