Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx

[es] :: Linux :: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7426 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
109.227.49.*



+16 Profil

icon linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx01.10.2011. u 11:44 - pre 153 meseci
pozdrav ! pokušao sam preci na linux . istalirao sam ubuntu, kbuntu,mint,xubuntu. i nijedan linux mi nije prepoznao tv card. našao sam i driver za tu karticu, inače linux mi je nasao graficku karticu, zvucnu, samo imam konstantan problem sa tv card.moram da napomenem da sam početnik u linuxu. i da nisam znao instalirati taj driver. otpakovo sam tar datoteku i tamo ima install. ali ne znam dalje. znam da se neradi kao u windowsima- next,next.... dali se instalira u terminal ili gde ? nesviđa mi se myth tv jel ima kakav drugi program ? da mi radi tv card odmah bi prešao na linux. koju verziju linuxa mi predlažete , vidim da za početnike može mint , pa bi instaliro mint.
konfig: asus-m2npv-mx
athlon3200+
ram:2,5 gb
graf:nvidia 6150 integrated
zvuk: adi soundmax 1986a integrated
svaki savjet i pomoč dobrodošla !!!
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx01.10.2011. u 18:07 - pre 153 meseci
Iskopiraj izlaz dmesg i lsusb komandi. Za taj drajver sto si skinuo procitaj u install ili readme datoteci kako se instalira. Obicno ide:
Code:
cd /putanja/do/raspakovanog/drajvera
.configure
make
sudo make install

Pre ovoga, instaliraj build-essential paket: sudo apt-get install build-essential
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
95.168.127.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx02.10.2011. u 09:43 - pre 153 meseci
probacu sta si napiso ,pa cu viditi sta dalje.
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
77.237.108.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx03.10.2011. u 20:15 - pre 152 meseci
instaliro sam build essetial.. u readme fileu piše :make , make file , install. ali ipak nejde install. znam da je make napraviti ali gde i kako to ne znam ono što si napiso iskopirati izlaz ....baš nisam razumio. molim za razumevanje pošto sam totalni početnik u linuxu i molim za dodatnu pomoč.
ps : ipak sam instaliro ubuntu 11.04
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx03.10.2011. u 22:23 - pre 152 meseci
Citat:
I AM BORGS: instaliro sam build essetial.. u readme fileu piše :make , make file , install. ali ipak nejde install. znam da je make napraviti ali gde i kako to ne znam ono što si napiso iskopirati izlaz ....baš nisam razumio. molim za razumevanje pošto sam totalni početnik u linuxu i molim za dodatnu pomoč.
ps : ipak sam instaliro ubuntu 11.04
Ove cudne komande se rade u terminalu / konzoli / komandnoj liniji.

Znaci, prvo ovo "iskopirati izlaz". Ides u terminal, tamo upises dmesg, zatim pritisnes Enter i dobijes gomilu nekih stvari. To onda "Copy&Paste" u tvoj odgovor. Slicno i sa lsusb.

Ove druge,

.configure
make
sudo make install se rade slicno, jedna po jedna. Samo je upises u terminal i Enter i ono krene da veze . Ako uspe prva, radis drugu, pa trecu. Kod trece ce ti verovatno traziti tvoj password, jer tu pise "sudo" u komandi i onda si kao administrator za tu komandu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-3.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx04.10.2011. u 18:35 - pre 152 meseci
Koliko vidim na ovom linku da radi na linuxu,pogledaj temu, a u poslednjem postu piše postupak i imaš link do nekog faja koji je potreban.(ako je to ta kartica)
dare023
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.187.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx04.10.2011. u 20:39 - pre 152 meseci
hvala na dobrim uputama. potrudit cu se da to napravim.ako uspijem? dare- to je ta kartica. javim se svakako i ako uspijem i ako negde zapnem.
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.187.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx04.10.2011. u 20:47 - pre 152 meseci
hvala na dobrim uputama. potrudit cu se da to napravim.ako uspijem? dare- to je ta kartica. javim se svakako i ako uspijem i ako negde zapnem.
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
109.227.25.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 11:32 - pre 152 meseci
ipak sam zapeo !! evo sa linka upute:
instalacija je jednostavna, otpakiraš arhivu, recimo na Desktop, otvoriš terminal, utipkaš


Kod: Označi sve

cd Desktop/linux_install_package





i onda pokreneš skriptu za instaliranje



Kod: Označi sve

sudo sh ./install.sh





upišeš svoju šifru, pokreneš i naðeš si nešto 10-tak minuta za radit dok ne iskompajlira i postavi driver.

Kad je gotovo, restartaj komp, uštekaj TV stick, otvori terminal i upiši
.....
otpakiro sam na desktop, otvorio terminal e sad šta znači označi sve ? označio sam
upiso cd Desktop ... kaže nema naredbe itd itd. i na kraju nema moje šifre - kako nema ??? molim pomoč
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.167.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 13:47 - pre 152 meseci
dodao bi da imam osječaj da grešim u nekim malim detaljima, da mi je nešto promaklo. pokušavam i dalje ,ali ne uspjevam. pozz
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-3.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 15:34 - pre 152 meseci
Otvoriš terminal i kucaš
Code:
cd Desktop/linux_install_package 
- "linux_install_package" zameniš sa nazivom direktorijuma koji je nastao kad si raspakovao fajl
zatim kucaš
Code:
sudo sh ./install.sh
- tražiće ti tvoju root lozinku,nadam se da je znaš,pravio si je kad si instalirao sistem
Code:
upišeš svoju šifru, pokreneš i naðeš si nešto 10-tak minuta za radit dok ne iskompajlira i postavi driver.
          Kad je gotovo, restartaj komp, uštekaj TV stick, otvori terminal i upiši
ovo ti je valjda jasno :)

i dalje u istom terminalu kucaš one naredbe što su ti date i to je to.
Kaffeine instaliraš sa sudo apt-get kaffeine,mada mislim da će raditi i vlc...


dare023
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.200.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 18:11 - pre 152 meseci
ovo što si prvo napiso neradi : cd Desktop... imam otpakovan file imena -linux_install_package , pokušo sam i promjeniti ime dir. i u terminalu mi pokazuje da nema takvog direktorija, iako sve stoji na Desktopu. u otpakovanom dir ima :history, install, readme i v4l rtl 2832_install.tar.bz2
neka caka postoji da neče. nemogu verovati da neče!!
lozinku znam -kad sam instaliro sistem upiso sam.
kaffein sam skinuo sa neta iz update managera i dobar je jer ima opcije suorce što je tv card i ima scan da nađe programe
pozz
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 18:28 - pre 152 meseci
Obrati paznju, mora strogo tacno da se pise, vazno je i veliko slovo i svaki znak. Malo sam zamesao - ako si instalirao Mint, onda je lakse - odes u onom grafickom File browseru gde hoces i tamo desnim klikom na misa pozoves meni, pa ima "Open in terminal" a ima cak i "Open as administrator" tako da ne moras da se mucis peske da menjas direktorije.

A za peske takodje ima jedan jeftin trik a mislim da nije vezan za Mint. Udjes gde bilo, prvo uradis "dir" i ono ti izredja sve sto ima. Ako je to sto tebi treba tu, odmah uradis cd pa copy&paste u samom terminalu, nema greske, nema zabune. Malo eksperimentisi, to dobro dodje cesto. Zasto kucati kojesta kad moze Copy&Paste.

Ja sam vec oguglao u vezi toga, snadjem se kad zagusti, a ne znam precizno ni to malo sto znam - nekad ispred tog direktorija gde hoces da odes treba staviti onu crtu / ne znam tacno, i to malo probaj.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.139.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 19:47 - pre 152 meseci
pazio sam da tačno ispisujem. sa npr : cd Desktop. radio sam copy -paste u terminalu. instaliro sam ubuntu 11.04.
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 19:57 - pre 152 meseci
Evo ja sam skinuo taj fajl i copy/paste onih naredbi radi,znači negde grešiš
dare023
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 21:15 - pre 152 meseci
Pokusaj ovo:
Code:
to@to-M9LTS-G-P7 ~ $ cd Desktop
to@to-M9LTS-G-P7 ~/Desktop $ 


Znaci oznacis misem tekst u terminalu i onda Copy, zatim ovde levo izaberes ono Code pa tu Paste tvoj tekst i onda bi trebalo da se vidi kao ovo moje gore. Na taj nacin bi mogao ovde pokazati komande koje si radio i kako si radio.

Pitao si ranije sta znaci ono "Kod: Oznaci sve" verovatno je to nesto vezano samo za onaj forum, ovde toga nema na taj nacin.







Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 21:24 - pre 152 meseci
Odakle pocinjes? Sta se prvo vidi u terminalu? Uradi odmah tu "dir" i pokusaj da nam to pokazes kao sto sam opisao a u principu moze i kao obican Paste:

to@to-M9LTS-G-P7 ~ $ dir Documents maliPC.jpg Pictures Videos
bin Downloads Music Public zbrka.jpg
Desktop ies4linux-2.99.0.1 pes-dup.jpg Templates
to@to-M9LTS-G-P7 ~ $ cd Desktop
to@to-M9LTS-G-P7 ~/Desktop $ cd /
to@to-M9LTS-G-P7 / $ dir
bin etc lib mnt root srv usr
boot home lost+found opt sbin sys var
dev initrd.img media proc selinux tmp vmlinuz
to@to-M9LTS-G-P7 / $ cd home
to@to-M9LTS-G-P7 /home $ dir
to
to@to-M9LTS-G-P7 /home $ cd to
to@to-M9LTS-G-P7 ~ $

Ako kreces iz home onda nece, moras uci u tvoj folder, u mom slucaju "to" (toma). Onda ili prvo cd [tvoj folder] pa ponovo cd Desktop ili odjednom cd [tvoj folder ]/Desktop sto je kod mene cd to/Desktop.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.218.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 21:44 - pre 152 meseci
evo prvi deo koji nevalja :darko@darko-System-Product-Name:~$ cd Desktop/linux_install_package
bash: cd: Desktop/linux_install_package: Nema takve datoteke ili direktorija
darko@darko-System-Product-Name:~$

we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.218.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 21:54 - pre 152 meseci
evo slike da je sve na desktopu .
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 22:01 - pre 152 meseci
darko@darko-System-Product-Name:~$ uradi ovde dir, da vidimo sta ce da pokaze.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7426 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.