Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje profila na dupli klik na file koji je asociran sa programom

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Otvaranje profila na dupli klik na file koji je asociran sa programom

[ Pregleda: 1737 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dreadknight
Nikola Milosevic
Beograd

Član broj: 113813
Poruke: 66
82.117.198.*

Sajt: www.inspiratron.org


+3 Profil

icon Otvaranje profila na dupli klik na file koji je asociran sa programom30.09.2011. u 14:37 - pre 152 meseci
U ovom slucaju nije verovatno samo problem u Delphi/Pascal prirode, ali trenutno kuburim sa ovim progamom. Ako neko ima resenje u drugom jeziku i to je dobrodoslo.

Naime imam aplikaciju koja ima asociran tip fileova sa odredjenom ekstenzijom gde se cuvaju profili. Kada korisnik klikne na profil otvori se aplikacija i ucita odgovarajuci profil. Recimo kao sto moze i notepad. Medjutim zelim da dobijem ponasanje kao sto ima Word, da ukoliko je program vec upaljen, a korisnik klikne na novi profil da mi se ne otvara novi proces, vec da mi se novi profil ucita u postojecem procesu. Kako to ucitavanje profila na korisnikov klik da izvedem? Kako da znam iz postojeceg procesa da je korisnik pokrenuo nesto tom procesu asocirano i da tu treba da se izvrsi operacija ucitavanja profila?
 
Odgovor na temu

((BugA))
Igor Djordjevic
Bor, Srbija

Član broj: 29241
Poruke: 196
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66516695
Sajt: www.MalamutKlub.com


+17 Profil

icon Re: Otvaranje profila na dupli klik na file koji je asociran sa programom30.09.2011. u 22:38 - pre 152 meseci
Zdravo dreadknight, za neke primere pogledaj ove teme:
http://stackoverflow.com/quest...an-already-running-application
http://stackoverflow.com/quest...ing-instance-of-an-application

Pozdrav, BugA
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Otvaranje profila na dupli klik na file koji je asociran sa programom

[ Pregleda: 1737 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.