Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Switzerland, rad sa srpskim pasosem...

[es] :: Vodič za emigraciju :: Switzerland, rad sa srpskim pasosem...

[ Pregleda: 6321 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

message
petar petrovic

Član broj: 175692
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Switzerland, rad sa srpskim pasosem...29.09.2011. u 21:46 - pre 152 meseci
Druze, vidim da si upucen u zakone svajcarske i njenih stranaca, pa bih te zamolio ako mozes da mi das tvoje misljenje. Naime, moji roditelje rade u svajcarskoj preko 20.godina kod istog gazde, ja sam sa zenom bio tamo kod njih jedno 6.puta, znamo se jako dobro, postali smo prijatelje da tako kazem, moji su sad penzioneri ali gazda ih jos zapoljava i sada u penziji jer su jako dobri radnici a i postali su kao prijatelji. Sad bih hteo da te pitam, dal postoji mogucnost da ja i zena dobijem papire za rad kod njih posle mojih roditelja, umesto njih, ako gazda preda zahtev u policiju za nas, obzirom da se znamo i da bi oni voleli da radimo i mi kod njih...Dal postoji mogucnost da policija da papire radne za nas, ako gazda da sve moguce garancije za nas....Hvala unapred, i sve najbolje od mene,,Jovan.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
193.246.86.*



+69 Profil

icon Re: Switzerland, rad sa srpskim pasosem...30.09.2011. u 09:02 - pre 152 meseci
Nazalost vrlo tesko... Prednost imaju domaci radnici, pa zatim EU radnici, pa tek onda non-EU...
I uglavnom se ovo pravilo odnosi na visoko-kvalifikovane rednike (IT, Banke...).

http://www.bfm.admin.ch/conten...zur_arbeitsmarktzulassung.html

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

message
petar petrovic

Član broj: 175692
Poruke: 25
*.romtelecom.net.



Profil

icon Re: Switzerland, rad sa srpskim pasosem...01.10.2011. u 09:03 - pre 152 meseci
Pretpostavljao sam druze, hvala na odgovoru. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dynamic.monzoon.net.



+69 Profil

icon Re: Switzerland, rad sa srpskim pasosem...01.10.2011. u 09:49 - pre 152 meseci
Posto je ipak svaki Kanton autonoman kada su stranci u pitanju, najbolje bi bilo da se vasi prijatelji direktno raspitaju u Ausländeramtu. Ogromne su razlike od Kantona do Kantona...
 
Odgovor na temu

message
petar petrovic

Član broj: 175692
Poruke: 25
*.romtelecom.net.



Profil

icon Re: Switzerland, rad sa srpskim pasosem...01.10.2011. u 13:28 - pre 152 meseci
Druze u pitanju je kanton Ticino, jednom sam pitao gazdu kad sam bio tamo moze nesto da se uradi, a on odgovorio da mora da pita u opstini ili vec gde, naravno, pretpostavjam da su sanse male, ali valjda ima neki plus sto su moji tamo kod njega vec 22.godine.....Puno se zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Switzerland, rad sa srpskim pasosem...

[ Pregleda: 6321 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.