Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

crna gora? kako do legalnih radnih papira?

[es] :: Vodič za emigraciju :: crna gora? kako do legalnih radnih papira?

[ Pregleda: 3643 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ajdnedavi
kraljevic marko
doktor konobarisanja, gde stignem
pozarevac

Član broj: 208251
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon crna gora? kako do legalnih radnih papira?16.01.2009. u 15:26 - pre 185 meseci
da li neko zna kakva je situacija za rad u crnoj gori sa srpskim pasosem? mislim, da li je moguce otici tamo i (u slucaju da nadjes posao) dobiti radne papire sa prijavom, socijalnim, zdravstvenim i dr. takodje me zanima da li tamo moze da se ostane neograniceno ili imamo neki ograniceni boravak (tipa 90 dana)?
hvala
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.204.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: crna gora? kako do legalnih radnih papira?18.01.2009. u 15:24 - pre 185 meseci
Mani da zezas molim te....Uzmes lepo licnu kartu ili pasos odes u Crnu goru, koji god grad hoces i radis ono sta mozes i hoces i nadjes .....nemoj da te neko laze...sve je to lako. Ja idem svake godine, celo leto sam u CG imam kucu tamo pa izdajem, nemas nikakve fore, ja nemam pasos i prelazim sa licnom kartom, opusteno. Znci karta autobuska ti je iz Zajecara do H. Novog nis expresom 60-eura i gotovo....Srecno ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
80.93.254.*



Profil

icon Re: crna gora? kako do legalnih radnih papira?18.01.2009. u 19:42 - pre 185 meseci
Naravno!
Kakva bre crna radna dozvola u Crnoj Gori?????!!!!!!!!!!!!!!!
Pun je Beograd Crnogoraca,rade sta hoce...
Licnu kartu u dzep i pali!
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.204.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: crna gora? kako do legalnih radnih papira?18.01.2009. u 23:04 - pre 185 meseci
E samo moras da obratis paznju kad pises ugovor evo ti pa nauci azbuku imas vrmena :D
http://www.montenet.org/language/letters.htm
I kupi neki recnik, imaju malo drugaciji jezik......i pismo zbog koga se Vuku grobu prevrce ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

ajdnedavi
kraljevic marko
doktor konobarisanja, gde stignem
pozarevac

Član broj: 208251
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: crna gora? kako do legalnih radnih papira?19.01.2009. u 12:20 - pre 185 meseci
ma ljudi, razumem ja vas, sve je to OK i znam i ja da to tako funkcionise u praksi...
mene je samo zanimalo, STA AKO npr. odes tamo i dobijes posao kao direktor banke...
mislim bilo sta ali gde ce ti apsolutno trebati radni papiri, a ne konobarisanje u sezoni...
kakva je tu situacija, da li onda treba da se prijavljuje boravak, menja mesto prebivalista, trazi radna dozvola...sve te gluposti ili i dalje ide samo licna karta u dzep? verujem da ovo ne znaju bas najtacnije ni u MIP-u ali ako neko ima neka iskustva ili zna nesto pouzdano, molim neka napise
tnx
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.250.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: crna gora? kako do legalnih radnih papira?19.01.2009. u 13:02 - pre 185 meseci
Pa onda za taj posao bi sigurno morao da sredis papire, ne znam tacno ali ipak bi morao da se odjavis ovde i ides dole dase prijavis, da promenis mesto boravka i sl. Za to ipak mora. Nego ja vidim pise doktor za konobarisanje pa reko da te zanimaju sezonski poslovi a ti bi da budes direktor.....pa druze direktor moracete da sredite papire za to, siguran sam
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

ajdnedavi
kraljevic marko
doktor konobarisanja, gde stignem
pozarevac

Član broj: 208251
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: crna gora? kako do legalnih radnih papira?19.01.2009. u 15:36 - pre 185 meseci
he, he, sve ti moras da primetis...
bez obzira, uvek treba teziti necemu boljem, zar ne?
ne, bez zezanja, tema me veoma zanima ali nemam predstavu gde naci odgovor. jos jednom molim da ako neko ima malo vise detalja o tome... neka javi.
iskustvo kaze da u nasim krajevima, veoma mala stvar moze da te zajebe veoma mnogo...
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.dial-up.dsl.siol.net.



+13 Profil

icon Re: crna gora? kako do legalnih radnih papira?24.01.2009. u 08:26 - pre 185 meseci
Ovako je to bilo sa CG u vreme kada je postala samostalna drzava, ne znam da li je sada menjan zakon.

Kada odes, prijavis u policiji boravak. Imas jedan zeleni karton gde upises adresu boravka i podatke o onom ko ti je dao boravak. To das u policiji i posle nekoliko dana uzmes potvrdu. Ne moras da se odjavljujes iz Srbije. Na osnovu tog kartona imas legalan boravak u trajanju od 6 meseci. Kasnije samo produzavas (na svakih 6 meseci). Niko mi nije rekao da se mora napustiti zemlju posle odredjenog vremena.
Sto se tice posla, postoji status rezidenta i nerezidenta. Posto si stranac, verovatno ces imati status nerezidenta, tako da verovatno neces imati pravo na to penzijsko i zdravstveno osiguranje i radnu knjizicu, ali ce vlasnik firme u kojoj legalno radis (koji te je prijavio kao svog radnika) imati obavezu da placa nesto drzavi posto zaposljava stranca. Ti od toga sto on placa nemas nikakve koristi kao radnik. Ne znam kako se dobija status rezidenta i onda da dobijes neka radnicka prava.

Ovako je bilo pre nekoliko godina. Sada ne znam kako je. Ako neko zna trenutno stanje sa tom papirologijom u CG neka nam javi. I mene to zanima.
 
Odgovor na temu

ajdnedavi
kraljevic marko
doktor konobarisanja, gde stignem
pozarevac

Član broj: 208251
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: crna gora? kako do legalnih radnih papira?26.01.2009. u 13:49 - pre 185 meseci
Republika Srbija ima zaključene sporazume o socijalnom osiguranju kojima su uređena pitanja sabiranja staža osiguranja za ostvarivanje prava na novčanu naknadu.

Naime, kod utvrđivanja prava na novčanu naknadu za slučaj nezaposlenosti, period osiguranja utvrđen prema pravnim propisima jedne države ugovornice uzima se u obzir, za pravo na novčanu naknadu, prema propisima druge države ugovornice, ako je nezaposleno lice u državi ugovornici u kojoj ostvaruje pravo na novčanu naknadu bilo osigurano za slučaj nezaposlenosti za period utvrđen sporazumom.

U slučaju kada nezaposleno lice, podnese zahtev za priznavanje prava na novčanu naknadu kod Nacionalne službe, a bilo je u osiguranju u jednoj od država potpisnica sporazuma, potvrdu o stažu osiguranja u državi ugovornici može pribaviti službenim putem preko Nacionalne službe za zapošljavanje.

I Nacionalna služba za zapošljavanje izdaje odgovarajuću potvrdu o periodima osiguranja navršenim na području Republike Srbije, kao i korišćenju prava na novčanu naknadu za slučaj nezaposlenosti, na zahtev države sa kojom je zaključen Sporazum. Ista se može izdati i na lični zahtev lica koje je bilo osigurano.

Države sa kojima je sporazum zaključila Savezna Republika Jugoslavija - Državna Zajednica Srbije i Crne Gore - Republika Srbija


Austrija
Makedonija
Bosna i Hercegovina
Turska
Bugarska
Hrvatska
Luksemburg
Crna Gora
Mađarska
Češka


ovo je preuzeto sa sajta republickog zavoda za trziste rada...
 
Odgovor na temu

ajdnedavi
kraljevic marko
doktor konobarisanja, gde stignem
pozarevac

Član broj: 208251
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: crna gora? kako do legalnih radnih papira?26.01.2009. u 13:50 - pre 185 meseci
Republika Srbija ima zaključene sporazume o socijalnom osiguranju kojima su uređena pitanja sabiranja staža osiguranja za ostvarivanje prava na novčanu naknadu.

Naime, kod utvrđivanja prava na novčanu naknadu za slučaj nezaposlenosti, period osiguranja utvrđen prema pravnim propisima jedne države ugovornice uzima se u obzir, za pravo na novčanu naknadu, prema propisima druge države ugovornice, ako je nezaposleno lice u državi ugovornici u kojoj ostvaruje pravo na novčanu naknadu bilo osigurano za slučaj nezaposlenosti za period utvrđen sporazumom.

U slučaju kada nezaposleno lice, podnese zahtev za priznavanje prava na novčanu naknadu kod Nacionalne službe, a bilo je u osiguranju u jednoj od država potpisnica sporazuma, potvrdu o stažu osiguranja u državi ugovornici može pribaviti službenim putem preko Nacionalne službe za zapošljavanje.

I Nacionalna služba za zapošljavanje izdaje odgovarajuću potvrdu o periodima osiguranja navršenim na području Republike Srbije, kao i korišćenju prava na novčanu naknadu za slučaj nezaposlenosti, na zahtev države sa kojom je zaključen Sporazum. Ista se može izdati i na lični zahtev lica koje je bilo osigurano.

Države sa kojima je sporazum zaključila Savezna Republika Jugoslavija - Državna Zajednica Srbije i Crne Gore - Republika Srbija


Austrija
Makedonija
Bosna i Hercegovina
Turska
Bugarska
Hrvatska
Luksemburg
Crna Gora
Mađarska
Češka


ovo je preuzeto sa sajta republickog zavoda za trziste rada...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: crna gora? kako do legalnih radnih papira?

[ Pregleda: 3643 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.