Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Switchable grafika i igre

[es] :: Laptopovi :: Switchable grafika i igre

[ Pregleda: 1335 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IoIo79
Neradnik

Član broj: 290742
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Switchable grafika i igre24.09.2011. u 18:27 - pre 153 meseci
Veliki pozdrav forumasima!

Treba mi pomoc oko jednog problema: Nedavno sam kupio novi laptop (HP Probook 4530s, i5 2.3Ghz, 4GB rama, Ati Radeon HD 6490M - 1GB dedicated ram & Intel HD 3000 - isto 1GB, mislim da je shared do 3GB - switchable graphics) i imam problem kod igranja nekih igara. Nisam neki gejmer, ali odavno zelim da probam GTA IV, i rekoh da iskoristim to sto latop ima dobru grafiku, aigra moze da se igra sa dzojstikom. Kad pokrenem GTA IV, i hocu da setujem grafiku, odradim benchmark test i on pokaze sledece:

Citat:
Statistics
Average FPS: 23.87
Duration: 36.91 sec
CPU Usage: 46%
System memory usage: 70%
Video memory usage: 70%

Graphics Settings
Video Mode: 1366 x 768 (60 Hz)
Texture Quality: High
Texture Filter Quality: High
View Distance: 32
Detail Distance: 70

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate
Service Pack 1
Video Adapter: Mobile Intel(R) HD Graphics
Video Driver version: 8.17.10.1072
Audio Adapter: Speakers / HP (IDT High Definition Audio CODEC)
Intel(R) Core(TM) i5-2410M CPU @ 2.30GHz

File ID: benchmark.cli


Benchmark sam sve setuje na maximum, ali ne prepoznaje mi drugu graficku Radeon HD 6490M, vec ovu integrisanu Intel HD 3000, i kada igram igra po malo koci. A nema opcije da sam odaberem drugu grafiku. Na opciju Configure swichable graphics ja setujem da GTA IV da bude High Performance, ali i dalje samo pokazuje Intelovu integrisanu grafiku.

Ima li iko iskustva i ideju kako ovo da resim?

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Switchable grafika i igre24.09.2011. u 23:01 - pre 153 meseci
Koji je Windows 7 instaliran? 32 bit ili 64 bit? Switchable graphics opcija funkcionise samo sa zvanicnim drajverima sa HP-ovoh sajta ili sa nekim modovanim, mada modovani drajveri nisu zvanicno podrzani pa se mogu javiti problemi kad se instaliraju.
 
Odgovor na temu

demon_01
jasmin bajramovic
student
bihac

Član broj: 261520
Poruke: 40
37.203.89.*



+1 Profil

icon Re: Switchable grafika i igre14.12.2012. u 10:56 - pre 138 meseci
Citat:
Binary Mind: Koji je Windows 7 instaliran? 32 bit ili 64 bit? Switchable graphics opcija funkcionise samo sa zvanicnim drajverima sa HP-ovoh sajta ili sa nekim modovanim, mada modovani drajveri nisu zvanicno podrzani pa se mogu javiti problemi kad se instaliraju.



ja imam isti problem win7 64 bit, kao prvo u ovom laptopu ne dodje grafika 6490m neg0 7470m barem tako je kod mene, dok je laptop radio na linuxu imao sam dvije grafike i mogao sam prebacivat kako me volja medjutim kad sam instalirao win7 nije mi prepoznao driver za grafiku amd 7470m kao sto je prepoznao linux, problem je nastao kad sam pogledao ponudu s koje sam kupio laptop tu je pisalo da na ovom modelu dolazi grafika 6490m a ja sam dobio 7470m, kontaktirao sam hp i rekli su mi da sam dobio bolju grafiku za iste pare sto mi je bilo malo cudno ali et... 3-4 dana sam imao unknovn device za amd radeon grafiku koristio sam na intelovoj da bi nakon nekoliko dana uspio instalirat i drugu grafiku medjutim sad je prepoznalo kao 6490m i iskreno receno nista se bitno nije promjenilo nakon instalacije, e sad takodjer nemam opciju da prebacim grafiku stalno mi koristi intelovu grafiku i gdje god da kliknem pise mi intel graphics.... e sad je pitanje da li ona uopce radi iako na drajveru pise working properly, jedina je mozda opcija neku malo noviju verziju windowsa koji ce mozda sam prepoznat driver za grafiku ili ponovno na linux jer ovako stvarno nema smisla...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Switchable grafika i igre

[ Pregleda: 1335 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.