Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa gasenjem

[es] :: Windows desktop :: problem sa gasenjem

[ Pregleda: 1851 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

komb
ucenik

Član broj: 287037
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon problem sa gasenjem20.09.2011. u 12:50 - pre 153 meseci
imam problem nzns sta je, pa ako moze neka pomoc...racunar mi se gasi sam od sebe u poslednje vreme cesto,ali ima nekad i da radi tj. po nekoliko sati se ne gasi dok ga ja ne isklj.!Inace imam ja problem sa paljenjem mrm 5,6x da ga palim posto se nekako se pocne paliti i ugasi sam od sebe!!!Takodje jednom kad se ugaio, poceo je sam od sebe da se pali vise puta , ali bez uspeha.... :D
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa gasenjem20.09.2011. u 13:03 - pre 153 meseci
Možda je napajanje pred ispuštanjem belog dima? A izgleda da ti i tastatura nije u redu, stalno guta neka slova pa ti poruka deluje prilično bez veze.
 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: problem sa gasenjem24.09.2011. u 09:47 - pre 153 meseci
Proveri napajanje i kondenzatore na matičnoj ploči. Meni se to dešavalo na starom kompu (iscureli elektroliti). Nakon zamene kondenzatora (i napajanja) mašina je ponovo radila bez problema :)
 
Odgovor na temu

janko84
Beograd

Član broj: 38700
Poruke: 407
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa gasenjem27.09.2011. u 16:32 - pre 152 meseci
Što odmah sumnjate na hardware, možda je sistem "oblaznuo" :)
ko rano rani sam u nju upada
 
Odgovor na temu

bozabaksuz
Boza BASS

Član broj: 88137
Poruke: 99
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: problem sa gasenjem28.09.2011. u 15:06 - pre 152 meseci
Ovakve stvari se desavaju sa starim racunarima u slucaju:

A) Maticna ploca na izdisaju (Moze se potvrditi ubacivanjem ostalih delova iz racunara na drugu, slicnu maticnu plocu (da ima isti tip lezista za RAM memoriju, HDD, Graficku, Procesor), i najodredjenije se moze utvrditi ispravnost ploce )
B) Neispravna RAM memorija (Moze se proveriti downloadovanjem i narezivanjem HIRENS BOOT CD-a, novije verzije koja sadrzi samo legalan softver, zatim podizanje programa Gold Memory ili memtest86+ sa istog cda, ovaj drugi program se nalazi i na instalacionim diskovima mnogih linuxa)
C) Racunar pun prasine (Usisivac u ruke, skini hladnjak i ventilator sa procesora i rastavi, ocisti ih cetkicom za vodene boje, suvom naravno, zatim kupi termalnu pastu, jeftinije su do 200din i namazi izmedju procesora i hladnjaka)
D) Operativni sistem (malo verovatno)
E) Otisli kablovi za uredjaje ili sami prikljucci (malo verovatno)

Iz problema koje si naveo najverovatnije je racunar zapusen od prasine uglavnom se gasi sam od sebe i nece da se upali (automatska zastita od pregrevanja), kad je memorija neispravna racunar se uglavnom sam od sebe resetuje. Da je do operativnog sistema (virus ili sl) racunar bi blokirao pri dizanju ili sam od sebe (ili cak se resetovao pro odredjenim radnjama) ili radio usporeno od trenutka dizanja. Neispravni kablovi i prikljucci se manifestuju kroz izuzetno sporo kopiranje podataka i/ili resetovanje/zamrzavanje racunara kada su doticni uredjaji prikljuceni (uglavnom USB, IDE, SATA ili PCI kartice). Neispravna Maticna ploca objedinjuje sve navedene probleme...
"Ne napadam, radije se branim, ni stopu napred, radije korak unazad"
To se zove Kretati se ne-kretanjem,
Najaviti napad bez najave,
Boriti se bez borbe,
Ratovati bez oruzja.
Nema vece nesrece od potcenjivanja neprijatelja. Ko neprijatelja unizi, izgubice moja nacela.
Otuda, kad vojske podjednake snage rat pod svoje uzme,
Tragicna je ona strana koja pobedu za pobedom nize.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: problem sa gasenjem

[ Pregleda: 1851 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.