Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfiguracija Telsey svičeva

[es] :: Windows mreže :: Konfiguracija Telsey svičeva

[ Pregleda: 3270 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dado Dadic
Doboj, BiH

Član broj: 276867
Poruke: 9
*.PPPoE-6698.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Konfiguracija Telsey svičeva11.09.2011. u 09:19 - pre 152 meseci
Pozdrav. Imam u objektu 2 odvojene mreže.Jedna mreža je na spratu objekta i ide preko sviča Telsey GS 524 i ona normalno funkcioniše. Druga mreža, odnosno klijenti nalaze se na spratu i prizemlju objekta. Server za ovu mrezu je na spratu objekta i svi racunari koji se nalaze na spratu su u mrezi i vide server i ostale racunare, dok racunari u prizemlju ne vide server a medjusobno se vide. Na spratu imam ormaric sa 2 sviča (GS524 i GS516) prvi svič je predviđen za prvu mrežu a drugi za ovu mrežu kod koje se klijenti nalaze i na spratu i priuzemlju. Svičeve sam konfigurisao tako da sam određene portove dodjelio predviđenoj grupi (mrezi). Imam 3 grupe, 1 mreza-sprat, 2 mreza-sprat i prizemlje, 3 mreze-internet. E sada problem je sto ja sa sprata objekta mogu pristupiti svičevima u prizemlju objekta i konfigurisati ih i sve radi, ali server ne vidi racunare u prizemlju objekta. U cemu je problem. Isto tako kada pingam taj svič sve je OK. Ima li neko ideju. Sta sam propustio uraditi.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Konfiguracija Telsey svičeva12.09.2011. u 07:22 - pre 152 meseci
Da li su switch-evi uopste upravljivi? da li su L2 ili L3, da li koristis VLAN-ove, koje ip adrese koristis...
Bojan
 
Odgovor na temu

Dado Dadic
Doboj, BiH

Član broj: 276867
Poruke: 9
*.PPPoE-1993.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Konfiguracija Telsey svičeva12.09.2011. u 20:45 - pre 152 meseci
Pa ovako, svicevi su upravljivi, bar tako mislim, posto im mogu pristupiti preko IE. Ukucam username i pasword i pristupim svicu. Potom sam portove dodjelio jednoj od mreza, zatim sam ih tagovao. IP sam dobio uz sviceve s tim da kao administrator mogu promjeniti IP adresu. Kazem sve funkcionise OK jedino ovaj svic u prizemlju pravi probleme. Njemu pristupam sa sprata preko IE i normalno ga konfigurisem kao i sviceve na spratu ali? Racunari koji idu preko tog svica se medjusobno vide ali ne vide racunare i server koji se nalaze na spratu i idu preko svica na spratu. Da napomenem da koristim VLAN-ove.
Skinuo sam i upustvo ali nije puno pomoglo.

http://www.telsey.it/support_download.asp?subcat=10&macro=4
 
Odgovor na temu

tpetrovic411
tpetrovic411

Član broj: 49718
Poruke: 15
*.imlek.rs.

Sajt: www.lobi.in.rs


Profil

icon Re: Konfiguracija Telsey svičeva13.09.2011. u 07:53 - pre 152 meseci
Kako su ostvario vezu između svičeva?

Proveri kao su konfigurisani portovi preko kojih su ti povezani svičevi na spratu. Mislim da bi komunikacija između aktivnih uređaja trebala da se vrši prko protokola IEEE 802.1Q (makar taj protokol koristi Cisco za ostvarivanje veze između svičeva na kojima su konfigurisani VLAN-ovi).

[Ovu poruku je menjao tpetrovic411 dana 13.09.2011. u 09:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Konfiguracija Telsey svičeva13.09.2011. u 10:27 - pre 152 meseci
A sta ti radi rutiranje izmedju VLAN-ova ?
Bojan
 
Odgovor na temu

Dado Dadic
Doboj, BiH

Član broj: 276867
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Konfiguracija Telsey svičeva13.09.2011. u 14:29 - pre 152 meseci
Evo mislim da je problem rešen. Opet kažem, mislim. Naknadno sam portove preko koji su bili povezani svicevi na spratu i prizemlju konfigurisao u ovu mrezu koja se fizicki proteze i u prizemlju i na spratu. Kada sam to uradio mreze je profunkcionisala i sve radi OK. Ali sada se pitam kako ce funcionisati izlaz na internet, jer imam 3 svica (2 sprat, 1 prizemlje). Na svakom sam svicu predvidio (odnosno vec konfigurisao) par portova za internet. Takodje sam na svakom svicu ostavio 1 ili 2 porta nedefinisana.
 
Odgovor na temu

tpetrovic411
tpetrovic411

Član broj: 49718
Poruke: 15
*.imlek.rs.

Sajt: www.lobi.in.rs


Profil

icon Re: Konfiguracija Telsey svičeva13.09.2011. u 15:19 - pre 152 meseci
Za vezu izmedju svičeva koristi protokol IEEE 802.1Q

Pogledaj: http://www.youtube.com/watch?v=Wi48h6UFhlo , mislim da će ti rešiti problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Konfiguracija Telsey svičeva

[ Pregleda: 3270 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.