Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL Sezampro ruter Telsey

[es] :: Linux :: ADSL Sezampro ruter Telsey

[ Pregleda: 6483 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

storne
Loznica

Član broj: 4573
Poruke: 115
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.imelman.co.rs


Profil

icon ADSL Sezampro ruter Telsey22.10.2007. u 20:10 - pre 200 meseci
Imam jedan problem,kosristim ADSL kod Sezampro-a,uzeo sam ruter Telsey,sve mi radi ok kada dignem system,ali kada ne koristim internet jedno odredjeno vreme,nakon toga nece da radi.U cemu je problem kako to mogu da resim.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey22.10.2007. u 21:13 - pre 200 meseci
Kada se ovaj tvoj post pogleda malo bolje,ispadne da ti nas pitas u cemu je problem,i zasto nece da radi.Niko ovde ne moze da ti predlozi neko reshenje problema,dok ne das malo vishe,tj dosta vishe informacija.Npr, jel prestane da radi uvek posle ~5 sati uptime-a,da li moze da se restartuje konekcija,da li imas isti problem na nekom drugom distrou/OS-u,koji distro imas, itd...
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

bmlinaric
München, Deutschland

Član broj: 122690
Poruke: 10
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey24.10.2007. u 10:20 - pre 200 meseci
isti slucaj.... pre 2 nedelje sam zamenio modem za ruter (telsey). prvo sam muku mucio da na netu nadjem uputsvo za otvaranje portova, jer sam mislio da ce mi torent proraditi kad otvorim portove... kad mi je konacno neki lik sa foruma pomogao da to uradim, ispostavilo se da to nije glavni problem. pre nego sto se zavrsi wan podesavanje u pregledu podesenih parametara pise da je firewall ukljucen. nigde u settingsima nisam nasao kako da iskljucim firewall rutera, osim odeljka gde mozes da dodelis ip adrese koje firewall moze da pusti. naravno kod torenta i soulseeka (p2p) mi to nista ne znaci. net mi radi, ali kad ukljucim bilo koju torent aplikaciju posle 20tak sekundi se blokira i tada ni disable i reconnect ne pomazu. tek kad "restartujem" router net pocne da radi. i tako vec danima camim i cekam da mi neko na nekom forumu pomogne.... btw, zvao sam tehnicku podrsku sezama i objasnio im o cemu se radi u nekoliko navrata, a oni su mi rekli da ne znaju kako se gasi firewall na tom ruteru (!?!?!?!) i da ce me pozvati "sutra". to je bilo prekjuce i naravno da me niko nije zvao. danas cu da ih cimam ponovo, pa ako se nista ne desava, lepo pakujem ruter i vracam ga nazad. j**** net kad mi ne rade torenti. bas cu da placam 2 i kusur soma, da bih cekirao mail itd.....
(((d-_-b)))
 
Odgovor na temu

bp21000
Bogoljub Popovic
Novi Sad

Član broj: 15187
Poruke: 207
*.adsl-1.sezampro.yu.



+16 Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey24.10.2007. u 13:13 - pre 200 meseci
Citat:
bmlinaric: isti slucaj.... pre 2 nedelje sam zamenio modem za ruter (telsey). prvo sam muku mucio da na netu nadjem uputsvo za otvaranje portova, jer sam mislio da ce mi torent proraditi kad otvorim portove... kad mi je konacno neki lik sa foruma pomogao da to uradim, ispostavilo se da to nije glavni problem. pre nego sto se zavrsi wan podesavanje u pregledu podesenih parametara pise da je firewall ukljucen. nigde u settingsima nisam nasao kako da iskljucim firewall rutera, osim odeljka gde mozes da dodelis ip adrese koje firewall moze da pusti. naravno kod torenta i soulseeka (p2p) mi to nista ne znaci.


Kako misliš ništa ti ne znači??? Imam drugačiji ruter pa ne mogu puno da pomognem, ali da li si pogledao ovaj link? Jeste da je na Španskom, ali ima slika tako da verujem da se možeš snaći
 
Odgovor na temu

bmlinaric
München, Deutschland

Član broj: 122690
Poruke: 10
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey24.10.2007. u 23:08 - pre 200 meseci
ima slika, cak moze i da se prevede uz pomoc googla, ali ne pomaze... dmz setup (ili kako se vec zove ne pomaze). rekli su mi iz podrske da dodjem da zamenim ruter...
(((d-_-b)))
 
Odgovor na temu

lanche
Milan Ivanovic
/home/

Član broj: 78094
Poruke: 15
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey25.10.2007. u 00:47 - pre 200 meseci
bmlinaric, ili bilo ko, ko je iskusio ovaj ruter, ajde molim te javite mi sta ste uradili, zato sto sam ja isto zamenio modem Conexant za ovaj Telsey ruter, nisam ja nista izricito trazio ovaj neko mi oni dali... I sinoc mi je samo pocrveneo uTorrent, i nije nista skidao, a ja sam mislio da se nesto istripovao i da nema seedere i leechere, ali vidis da je to problem do rutera.. I ja sam isto video da je na kraju podesavanja pisalo da je Firewall ukljucen, pa sam ponovo pokrenuo instalaciju u nadi da cu naci gde da iskljucim Firewall ali nisam nasao, tako da sam ostavio tako...

Pozdrav,
lanche
 
Odgovor na temu

bmlinaric
München, Deutschland

Član broj: 122690
Poruke: 10
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey25.10.2007. u 09:13 - pre 200 meseci
pre ce biti da ti je uTorrent pocrveneo jer su zatvoreni portovi. probaj u meniju speed guide da proveris da li su ti otvoreni portovi, ako nisu cimni podrsku da ti posalju uputstvo za otvaranje portova. ja sam to vec odradio, ali onda dolazi pravi rebus. javicu vam, kad zamenim ruter, da li ima promena...
(((d-_-b)))
 
Odgovor na temu

bp21000
Bogoljub Popovic
Novi Sad

Član broj: 15187
Poruke: 207
*.adsl-1.sezampro.yu.



+16 Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey25.10.2007. u 10:11 - pre 200 meseci
Citat:
lanche: bmlinaric, ili bilo ko, ko je iskusio ovaj ruter, ajde molim te javite mi sta ste uradili, zato sto sam ja isto zamenio modem Conexant za ovaj Telsey ruter, nisam ja nista izricito trazio ovaj neko mi oni dali...

Pozdrav,
lanche


Ja sam korisnik Sezamovog ADSL-a od juna 2006. godine. Imam Conexant Hasbani 4-portni ruter, za koji sam tada doplatio 1300 dinara jednokratno i nisam imao nikada nikakvih problema. Ovaj ruter ima opciju za iskljucivanje firewall-a i na njemu se lako otvaraju portovi. Nadam se da meni nikada nece ponuditi da menjam ruter (posto ja USB modem nikada nisam imao), a sad znam da i kad bi mi tako nesto ponudili ni u kom slucaju ne bih prihvatio.
 
Odgovor na temu

bp21000
Bogoljub Popovic
Novi Sad

Član broj: 15187
Poruke: 207
*.adsl-1.sezampro.yu.



+16 Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey25.10.2007. u 10:29 - pre 200 meseci
Citat:
bmlinaric: ima slika, cak moze i da se prevede uz pomoc googla, ali ne pomaze... dmz setup (ili kako se vec zove ne pomaze). rekli su mi iz podrske da dodjem da zamenim ruter...


Mislio sam da može da pomogne ako svojoj mrežnoj kartici preko koje ruter komunicira sa računarom dodeliš statičku IP adresu i onda je upišeš kao adresu DMZ hosta. Nešto slično je i kod mene sa Conexant ruterom. U WAN podešavanjima sve je namešteno tako da svaki put pri PPPoE konekciji dobijam dinamički IP, ali moja LAN kartica na koju je vezan ruter stalno ima statički IP.

Ali očigledno je Conexant ruter ipak bolja roba od ovoga Telsey-a.
 
Odgovor na temu

bmlinaric
München, Deutschland

Član broj: 122690
Poruke: 10
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey28.10.2007. u 11:24 - pre 200 meseci
promenio sam telsey za conexant, iskljucio firewall i torent je proradio :) ipak, sad imam jos samo jedan problem da resim... kad je upaljena torent aplikacija, ne mogu da otvorim nista u browseru (google npr.) bez obzira na torentov dl/ul. zvao sam podrsku oni mi kazu kao da je to normalno... gde je normalno... skidam 3-5 i isto toliko uploadujem (imam adsl 1mbit), a ne mogu da otvorim google ni sa jednog racunara, ili na primer ne mogu da se ukacim na skype. tek kad stopiram torent, sve ostalo proradi.
(((d-_-b)))
 
Odgovor na temu

bp21000
Bogoljub Popovic
Novi Sad

Član broj: 15187
Poruke: 207
*.adsl-1.sezampro.yu.



+16 Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey28.10.2007. u 13:16 - pre 200 meseci
Citat:
bmlinaric: promenio sam telsey za conexant, iskljucio firewall i torent je proradio :) ipak, sad imam jos samo jedan problem da resim... kad je upaljena torent aplikacija, ne mogu da otvorim nista u browseru (google npr.) bez obzira na torentov dl/ul. zvao sam podrsku oni mi kazu kao da je to normalno... gde je normalno... skidam 3-5 i isto toliko uploadujem (imam adsl 1mbit), a ne mogu da otvorim google ni sa jednog racunara, ili na primer ne mogu da se ukacim na skype. tek kad stopiram torent, sve ostalo proradi.


Ovde ne znam tacno kako da ti pomognem. Ja sa Linuxom nemam takvih problema. Jeste da je sve ostalo na netu malo usporeno, ali ni u kom slucaju nije nedostupno (kao tebi skype ili google). Probaj da testiras realnu brzinu konekcije ne nekim sajtovima kao sto su speedtest.net ili speakeasy.net. Iako i ja imam nominalno 1mbit, nikad nisam postigao vise od 860kbps za DL brzinu.

Dalje, nisam najbolje razumeo sta podrazumevas 3-5 DL i UL? da li si hteo da kazes 3-5KB brzine na torrentu ili 3-5 torrenata skidas i dizes istovremeno? Onda koji torrent klijent koristis? Recimo u mom slucaju, DL brzina mi je ogranicena na prosecnih 60KB, a UL na 13KB. Koristim Ktorrent koji je slicnih karakteristika kao utorrent pod windowsom. Ali ipak da bih na netu nesto drugo radio kad skidam torrent, nikad mi nije vise od jednog torrenta aktivno u klijentu (bilo leech ili seed).
 
Odgovor na temu

Nemanja.Ciric
web dizajner/programer, Niteoweb
Novi Sad/Subotica

Član broj: 163398
Poruke: 63
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: serj.cobain@gmail.com


Profil

icon Re: ADSL Sezampro ruter Telsey25.04.2008. u 13:08 - pre 194 meseci
Prijatelju, dzaba si menjao ruter.
Od juce sam vlasnik Telsey-a i torrenti rade.
Jeste da je matora tema, ali za one koji u buduce budu imali problema sa torrentima i ovim ruterom evo detaljnog objasnjenja (inace vrlo proste i kratke stvari za uraditi) sta i kako:

Prva slika ti je podesavanje rutera iz web sucelja, a druga torrent koji, kao sto vidis, radi (totalno nasumican fajl btw ^_^). Brzina i nije neka, ali ima samo 2 seedera, tako da ni to nije do rutera. Znaci ruteru (koji se u mom slucaju "zove" pathfinder ^_^) treba "reci" da DMZ host bude na tvojoj lokalnoj IP adresi (u mom slucaju 192.168.1.2 - mora da pocinje sa 192.168.1. da bi u opste bio povezan sa ruterom, ali ne sme da bude 192.168.1.1 jer je to ruterova adresa) i onda sav saobracaj ide na tebe, zaobilazeci ruterov firewall. Jedino sto moze da ti "pokvari koncepciju" je resetovanje racunara, ukoliko ne namestis da uvek zauzimas istu adresu (zato sto u opstem slucaju po resetovanju kompa uzmes drugi IP, i onda vise nisi DMZ host). Ja doduse koristim Linux, ali sva podesavanja su ista (nista nisam podesavao u samom OSu, vec je sve radjeno "u ruteru") tako da to ne bi smeo da bude razlog.


NĆirić
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: ADSL Sezampro ruter Telsey

[ Pregleda: 6483 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.