Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MK Racunari i laptop?

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: MK Racunari i laptop?

[ Pregleda: 2505 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

millancheOLE
Student
Cuprija

Član broj: 228051
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon MK Racunari i laptop?08.09.2011. u 22:42 - pre 153 meseci
Zanima me da li ste do sad imali iskustva sa ovom radnjom, i koliko se profesionalno ophode prema klijentima? Da li je u pitanju veca radnja ili manja? Osim informacije o radnji, zanima me i misljenje o sledecem laptopu -> ASUS N73SV-V2G-TZ586 (konfiguracija, ekran, izrada, baterija)?

Unaprad hvala, pozdrav.
Ukoliko želite postati član Limunda i Kupinda, kliknite na sledećem linku:

http://www.limundo.com/ref/millancheOLE
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: MK Racunari i laptop?08.09.2011. u 23:10 - pre 153 meseci
Za MK racunare sam cuo da su OK mada nemam pojma o kakvom se tipu firme radi. Konkretno poznanik je kod njih narucio monitor koji mu je stigao sledeci dan. Po meni korektno. Sto se tice eventualnih reklamacija i garancije tu mozes uvek da ih zaobidjes i ides direktno preko Asusovog predstavnistva u Beogradu.

Sto se tice laptopa odlican je. Intel HM65 chipset, Core i7 CPU, solidna izdvojena grafika, velik hard, 6GB RAM-a, solidan AU Optronics TN panel sa LED pozadinskim osvetljenjem, Altec Lansing zvucnici, full-size tastatura itd... Oko 800 evra je OK cena za njega.
 
Odgovor na temu

millancheOLE
Student
Cuprija

Član broj: 228051
Poruke: 329
*.opera-mini.net.



+4 Profil

icon Re: MK Racunari i laptop?09.09.2011. u 14:48 - pre 153 meseci
Hvala na korektnom odgovoru, narocito za laptop:-) Ima li jos nekog ko ima bliskih iskustava sa ovom radnjom?
Ukoliko želite postati član Limunda i Kupinda, kliknite na sledećem linku:

http://www.limundo.com/ref/millancheOLE
 
Odgovor na temu

Paradigma

Član broj: 15005
Poruke: 21
*.wlan-bd13.nsd.panline.net.



+1 Profil

icon Re: MK Racunari i laptop?22.09.2011. u 14:58 - pre 153 meseci
Bez brige, mod ti je sve rekao. Sa njima nećeš imati problema, a ako zatreba reklamaciju možeš i samostalno da realizuješ.
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: MK Racunari i laptop?12.10.2011. u 06:12 - pre 152 meseci
Ja kupujem kod njih vec dugi niz godina i nikad nisam imao ni najmanji problem. Profesinalni, efikasni i razumeju se u materiju. Inace firma je iz mog grada, iz Zrenjanina, a imaju predstavnistva u Novom Sadu i Beogradu.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: MK Racunari i laptop?14.10.2011. u 21:58 - pre 152 meseci
Citat:
millancheOLE: Zanima me da li ste do sad imali iskustva sa ovom radnjom, i koliko se profesionalno ophode prema klijentima? Da li je u pitanju veca radnja ili manja? Osim informacije o radnji, zanima me i misljenje o sledecem laptopu -> ASUS N73SV-V2G-TZ586 (konfiguracija, ekran, izrada, baterija)?

Unaprad hvala, pozdrav.

Krajnji prodavac ti je u principu nebitan jer ako nisu zastupnici određenog brenda, oni su u principu samo posrednici/biznis partneri, tako da reputacija ne treba da te brine. Bitnija ti je cena - a kod njih su kolko sam video povoljne cene - bar nekih stvari koje sam ja gledao jer je nemoguće porediti čitav cenovnik sa svima.

Konkretno je kod njih jedan hard koji sam kupovao bio čitavih 10% jeftiniji od najjeftinije navedene cene za dotični model na itsvet.com (savet, itsvet.com nije sve i svja za informisanje o cenama hardvera - konsultovati i pcberza.rs).

Što se tiče laptopa - osim ako ne planiraš da ga ne mičeš sa stola - ne preporučujem ti 17". Ako postoji kategorija ultraportable laptop (12"-13"), onda bi 17" spadao u ultraneportabilni. Ako nisi siguran šta tačno hoćeš, odn. ako ti je to prvi laptop koji kupuješ, toplo ti preporučujem da u slučaju laptopa zaobiđeš veće=bolje.

Cena je isto ultra-ne-baš-povoljna u današnje vreme. Pre 3-4 godine (čitaj pre pojave netbukova) to su bile normalne cene - budget laptopovi su bili €600-700, a oni malo bolji €900-1000.

U današnje vreme €800 je prilično velika cifra za laptop i trebalo bi da si baš zaljubljen u model da bi izdvojio toliko. Ja lično bih za te pare dobro razmislio, ali mi pada na pamet model koji mi se još ranije svideo, HP Pavilion DV6 - ima ih u raznim varijantama/konfiguracijama
npr.
HP Pavilion DV6-6006EM LH768EA

Operativni sistem : Windows 7 Home Premium
Čipset : Intel HM65
Procesor : Intel Core i5
Takt procesora : 2.3GHz
Dijagonala ekrana : 15.6 "
Rezolucija ekrana : 1366x768 px
Grafička karta : AMD Radeon HD 6770
RAM memorija : 4GB
Kapacitet hard diska : 500 GB
Brzina rotacije hard diska : 7200 obrt./min.

ali stvar je u tome što sličnu, u nekim stvarima i jaču konfiguraciju možeš da kupiš za mnogo manje novca.

npr.
ACER Aspire 5750G-2316G64Mnkk

CPU: Intel® Core™ i3 2310M Brzina: 2.10 GHz, FSB: 1066MHz, Kes memorija:Intel® Smart Cache 3MB
GPU: NVIDIA® GeForce® GT 540M sa 2GB DDR3
RAM: 6GB (4GB + 2GB) DDR3 1066 MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket maksimalno 8GB SDRAM
HDD: 640GB

HP je €800 i kusur, a Acer je ~€460 a ima veći hard i 6GB RAM-a (edit. makar sad vidim da je za te pare rasprodan)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: MK Racunari i laptop?

[ Pregleda: 2505 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.