Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik

[ Pregleda: 2562 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik07.09.2011. u 01:03 - pre 153 meseci
Dakle, ulogujem se na Winbox, odem na "tools" zatim na "email" i na tom prozoru postoje sledeća "podešavanja" :
Server, Port, From, User i Password.

Zanima me čemu to služi ?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik07.09.2011. u 05:08 - pre 153 meseci
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Tools/email

Sluzi za backup konfiguracije rutera.
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik07.09.2011. u 09:21 - pre 153 meseci
Ne samo za backup nego za bilo kakvo slanje e-maila sa MikroTik-a, npr. u slučaju raznih dogadjaja.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik07.09.2011. u 23:29 - pre 153 meseci
Da li to znači da sam uređaj može da mi šalje email u neko određeno vreme, sa recimo nekim "izveštajem" koliko je korisnika trenutno nakačeno na mrežu, koliko je mreža opterećena itd ?
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik07.09.2011. u 23:36 - pre 153 meseci
Da, ako mu tako kažeš.

P.S. Nemoj samo sad da pitaš: "A, kako to da uradim?"
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik08.09.2011. u 00:57 - pre 153 meseci
Ok, hvala!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik08.09.2011. u 04:17 - pre 153 meseci
cisto da ti dam ideju...

takve stvari se radi skriptama, sakupis podatke i ubacis kao "body" u mail,

evo slucajno imam primer pri ruci:

Code:

:local signal;
:local ime;
:local brzinatx;
:local brzinarx;
:local vreme;
:local macadresa;
:global sadrzaj;

:set sadrzaj;

:foreach i in=[ /interface wireless registration-table find ap=no] do={

:set signal [interface wireless registration-table get $i signal-strength];

:set ime [interface wireless registration-table get $i comment];

:set brzinatx [interface wireless registration-table get $i tx-rate];

:set brzinarx [interface wireless registration-table get $i rx-rate];

:set macadresa [interface wireless registration-table get $i mac-address];

:set vreme [interface wireless registration-table get $i uptime];

:set sadrzaj "$sadrzaj <br> $ime $macadresa $signal $brzinatx $brzinarx $vreme";

};

/file set wlan_signals.txt contents="$sadrzaj"


evo ova skripta ti pravi fajl signals.txt sa svim registrovanim klijentima, signalima... prosto uzmes i sadrzaj postavis kao body
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik08.09.2011. u 19:35 - pre 153 meseci
Au ekstra, ja nisam hteo da smaram šta i kako (tražim na netu od sinoć), ali ovo je vrh.

Hvala puno!

Znači sve ovo što si mi poslao kopiram i stavim u "body" od maila ?
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik09.09.2011. u 12:00 - pre 153 meseci
Ovo je skripta koja sakuplja podatke i stavlja se u skripte, a poziva periodično. U telo mail-a treba da ide samo ono što ova skripta vrati, dakle sadržaj.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik09.09.2011. u 21:48 - pre 153 meseci
Sad sam se izgubio skroz.

Podesio sam email serever itd. Tools>Email ...

E sad, gde da iskopiram sadržaj ove skripte ?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik14.09.2011. u 00:11 - pre 153 meseci
zaboravio sam na ovu temu...

stavis u system scripts, znaci dodas tamo novu skriptu pa iskopiras ovo tamo (ako sam jasan), onda nju pokreces scheduler-om svakih npr. 5min, da bi sakupila potrebne podatke, e sad ona sakupi sve u stavi u promenljivu $sadrzaj, tebi je ovo zadnje "file set" nepotrebno, potrebno ti je da promenljivu $sadrzaj posaljes na mail, znaci jedan od nacina je da dodas u skripti kod za slanje mail-a, to radis kao kad kucas u konzoli

/tool email send body=$sadrzaj ....

i sad svaki put kad pokrenes skriptu schedulerom stici ce ti mail,

moras malo vise da procitas kako sve to radi, zato ti oni kazu "samo ne pitaj kako " :)
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik19.09.2011. u 22:25 - pre 153 meseci
Ma znam ja zašto oni kažu da ne pitam kako, ali opet zahvalan sam na bilo kakvom odgovoru, jer niko nije dužan da napiše bilo šta.

Možda ljudi misle da samo postavljam teme a ne tražim po forumu ništa, nije tačno! Jurcam dosta ovde i čitam, ali ipak neke stvari je neophodno objasniti korak po korak, i ako znam da to ubija koliko smara. :))

Pokušaću ovog trenutka sada da uradim to kako si mi objasnio pa ako se ne snađem, javiću ti se na PP, da ne bih gušio ovde.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik19.09.2011. u 22:54 - pre 153 meseci
Uspeo sam! :))

Kreirao sam novu skriptu nazvao je bzvz sadrzaj (name), prekopirao ovaj kod što si mi poslao uz male prepravke na kraju, dodao sam ono za mail što si mi rekao itd. Kada pokrenem (RunScript), pošalje mi na mail one podatke koje si naveo.

Ali ima samo jedan problem, pošalje mi tri email-a umesto jednog. U jednom se nalaz samo jedan korisnik, dok u drugom i trećem šalje tačne podatke ko je trenutno nakačen itd. Kako to da rešim, da šalje samo jedan email ?

Pozdrav!

Code:
:local signal;
:local ime;
:local brzinatx;
:local brzinarx;
:local vreme;
:local macadresa;
:global sadrzaj;

:set sadrzaj;

:foreach i in=[ /interface wireless registration-table find ap=no] do={

:set signal [interface wireless registration-table get $i signal-strength];

:set ime [interface wireless registration-table get $i comment];

:set brzinatx [interface wireless registration-table get $i tx-rate];

:set brzinarx [interface wireless registration-table get $i rx-rate];

:set macadresa [interface wireless registration-table get $i mac-address];

:set vreme [interface wireless registration-table get $i uptime];

:set sadrzaj "$sadrzaj <KORISNIK> $ime $macadresa $signal $brzinatx $brzinarx $vreme";

 tool e-mail send to="[email protected]" subject="RouterBoard433-Ramnice" body="$sadrzaj"

};
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik19.09.2011. u 23:07 - pre 153 meseci
eh ti bas nisi "na ti" sa programiranjem :)

stavio si slanje mail-a u for, pa u svakoj iteraciji imas i slanje mail-a... da bi to resio stavis

tool e-mail send to="[email protected]" subject="RouterBoard433-Ramnice" body="$sadrzaj"

posle zadnje zagrade, ovako:

:set sadrzaj "$sadrzaj <KORISNIK> $ime $macadresa $signal $brzinatx $brzinarx $vreme";

};

tool e-mail send to="[email protected]" subject="RouterBoard433-Ramnice" body="$sadrzaj"
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik19.09.2011. u 23:22 - pre 153 meseci
Promenio kao što si rekao, i funkcioniše kao što bi trebalo! Odlično, Guslac hvala puno! :))
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Jedno (verovatno glupo) pitanje veyano za Winbox i Mikrotik

[ Pregleda: 2562 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.