Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uputstvo za Mikrotik koje sadrzi prozore winbox-a?

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Uputstvo za Mikrotik koje sadrzi prozore winbox-a?

[ Pregleda: 11490 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kilamilan

Član broj: 87722
Poruke: 23
*.exe-net.net.



Profil

icon Uputstvo za Mikrotik koje sadrzi prozore winbox-a?21.02.2007. u 15:01 - pre 207 meseci
Nakon pregleda raznih uputstava za winbox odnosno mikrotik primetio sam da nema objasnjenja za koriscenje prozora u winbox-u.
Sto su pravili winbox kao program sa prozorima kada nigde na netu ne mogu da nadjem odgovarajuce uputstvo.
Cak i u samom manual-u za winbox sve same komande.

Ako neko zna za neki link ili ima uputstvo koje sadrzi rad sa prozorima neka bude drug pa ostavi ovde neku informaciju.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Uputstvo za Mikrotik koje sadrzi prozore winbox-a?22.02.2007. u 00:58 - pre 207 meseci
Za takvo uputstvo ja ne znam...

Puno je krace napisati u uputstvu:
Code:
/ip address
add address=192.168.0.1/24 interface=ether1

nego da stavi 4 jpeg slike koje ce da ti pokazu sta se gdje klikce... winbox je po meni pomocni alat.

Drugarski savjet: potrudi se da skapiras to "u konzoli" pa ce ti slike winboxa biti jasne same po sebi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

kilamilan

Član broj: 87722
Poruke: 23
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Uputstvo za Mikrotik koje sadrzi prozore winbox-a?22.02.2007. u 19:13 - pre 207 meseci
Hvala na savetu.

Hteo sam samo da prverim da li neko zna za uputstvo koje sadrzi prozore winbox-a.
Svakako je lakse uciti kada mozes da vidis sta treba da isklikces.
Potrosices manje vremena nego da ucis komande.

Posto izgleda da ovakvo uputstvo ne postoji ne preostaje mi nista drugo nego konzola.

Ako nadjem neko uputstvo ostavicu ga na ovoj temi. Ako neko vec zna za takvo uputsvo i dalje ostaje otvoren poziv da bude drug i prilozi informaciju ovde.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

wifiadmin
Prigorje Brdovecko

Član broj: 130237
Poruke: 28
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 457219045


Profil

icon Re: Uputstvo za Mikrotik koje sadrzi prozore winbox-a?22.02.2007. u 19:34 - pre 207 meseci
I mene je mučio u početku taj problem. Nigdje nikakve upute za winbox. Kasnije sam shvatio da se bolje držati konzole
ako o tome postoje upute kako to napraviti što tebi treba. Kasnije i sam možeš pogledati kakav je to efekat imalo u grafičkom interfejsu winbox-a. Kasnije kada shvatiš princip zadavanja nekih naredbi , daleko ćeš brže sve to napraviti
sa par klikova nego da to sve upisuješ u konzoli. Kada želiš nekome predočiti neke parametre u tvom MiKrotiku tada ćeš mu to učiniti prenoseći podatke iz konzole, tako da će ti konzola ionako trebati u nekim situacijama.
 
Odgovor na temu

vladimirbudak89
Vladimir Budak
Serviser racunara
Prnjavor Republika Srpska

Član broj: 243474
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Uputstvo za Mikrotik koje sadrzi prozore winbox-a?20.03.2010. u 11:24 - pre 170 meseci
Zdravo momci....evo i mene muci jedan problem...za sad samo 1
naime ..podesio sam da mi mikrotik ruta adsl konekciju preko wireless-a HOTSPOT...podesavanje nije komplikovano uopste...u par klikova se rijesi.
sad me interesuje ako bi neko od vas mogao da mi pomogne oko ogranicenja brzine za korisnike...svi iidu punom brzinom i kad jedan (potegne) mi ostali kidamo kompove..

HVALA UNAPRIJED
VB
 
Odgovor na temu

jedan83
elektromehanicar-

Član broj: 189228
Poruke: 20
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Uputstvo za Mikrotik koje sadrzi prozore winbox-a?20.03.2010. u 13:21 - pre 170 meseci
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Cable_setup
ovo napravi samo svakom po ip adresi dodas limite i radi !
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Uputstvo za Mikrotik koje sadrzi prozore winbox-a?20.03.2010. u 15:30 - pre 170 meseci
Citat:
kilamilan: Sto su pravili winbox kao program sa prozorima kada nigde na netu ne mogu da nadjem odgovarajuce uputstvo.

Zato što je WinBox nastao posle komandne linije, a koriste ga oni koji komandnu liniju već znaju, kao olakšicu.

Citat:
kilamilan: Svakako je lakse uciti kada mozes da vidis sta treba da isklikces.
Potrosices manje vremena nego da ucis komande.

Potpuno netačno! Ako uputstvo u obliku slikovnice podrazumevaš kao već iskliktano, onda moraš da se baviš traženjem razlika izmedju dve slike, te iz uputstva i tvoje bez iskliktanih opcija i paziš da sve napraviš istovetno.

Što se tiče "komandi koje moraš da učiš"... Ti već treba da znaš šta hoćeš, tj. da poznaješ rutiranje i ono što želiš da postigneš. Isto kao što to pronadješ po menijima, prozorima, tabovima WinBox-a, tako pronadješ i kucanjem Tab Tab i izborom komande ili opcije koje su ti ponudjene.

Moje iskustvo je sledeće. Nedavno sam počeo da se bavim MikroTik-om i već prilično napredovao. Pre toga znao sam elementarno rutiranje. WinBox i komandnu liniju koristim ravnopravno i kad šta kako izaberem. Komandna linija je pogodnija za pisanje uputstava, a sadrži i neke stvari koje ne možeš uraditi iz WinBox-a, a jako su korisne, npr. Import / Export.

[Ovu poruku je menjao BigFoot dana 20.03.2010. u 16:53 GMT+1]
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

vladimirbudak89
Vladimir Budak
Serviser racunara
Prnjavor Republika Srpska

Član broj: 243474
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon problem sa winbox-om27.07.2011. u 06:23 - pre 153 meseci
E ovako momci imam problem s mikrotikom..tj ne znam opet da podesim ...OPET

Kod mene je tu iskonfigurisano da se svaki korisnik loguje pri prvom pokretanju pretrazivaca...to je ok, al problem je sto sad treba da spojim racunare iz jedne kockarnice a oni nemaju tastaturu nego su touch screen sa "oguljenim" windows-om xp.

E sad posto su kod mene svi korisnici na fixnim ip adresama postoji li mogucnost da napravim da se na odredjenu adresu ne trazi identifikacija preko login-a nego da net radi cim se ta adresa unese na komp i prikaci na moju mrezu.

Moze li se tu sta uraditi preko walled gardena.....???
pozz
VB
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Uputstvo za Mikrotik koje sadrzi prozore winbox-a?

[ Pregleda: 11490 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.