Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Win7 graphic card driver problem / Win7 to XP problem

[es] :: Windows drajveri :: Win7 graphic card driver problem / Win7 to XP problem

[ Pregleda: 1431 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bit Map
Bane Cvetic
Nista sad
Herceg Novi, Montenegro

Član broj: 290095
Poruke: 7
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Win7 graphic card driver problem / Win7 to XP problem05.09.2011. u 04:02 - pre 152 meseci
Koristim Windows 7, ultimate 32-bit. Nisam mogo drugi da instaliram, nebitno. Masina je sklapana mjesec dana od nekih djelova, Ploca je MSI MS-7181, to mi je reko cpuid, AMD athlon 64 3000+, 1GB ram, i graficku 9250 128, na njoj pise ta oznaka a ja je vrtim na driverima, koji su, usput, za xp, jer ne nadjoh za 7. To je i jedan od problema zbog kojih ocu da instaliram xp. Iako mi device manager kaze da su driveri ok, i da kartica radi kako treba, pravi mi probleme cak i kod starih igrica, tipa midtown madness, driver, i tako to... e sad, nedje procitah da je mozda problem u tome sto win radi sa directx 11, a kartica je directx 7, cini mi se, tako da ustvari i nema drivera za win7. I nista to ne bi bio toliki problem, reinstalirat windows, ali ja imam dva sata HDD od skoro 300GB. U pocetku mi je win xp instalacija pokazivala da nema diskova na koje bi se mogo instalirat,ali taj sam problem rijesio u biosu, stavio sam IDE umjesto RAID opcije u SATA meniju. tako nesto, nebitno, i to je pomoglo do momenta kada windows xp instalacija kopira fajlove na hdd, i restartuje se prvi put. Tada vec pustam sistem da se dize, ne bootujem sa cd, ali mi onda pokazuje poruku tipa, "... disk error. Press ALt Ctr Del to restart computer" i tu se sve zamrzne, i ne mogu da ga restartujem sa tri tastera. samo se pitam, postoji li neko rjesenje za driver, ali da mi funkcionise normalno pod win7, jer ne vjerujem da bas ne moze da vrti midtown madness... ili uopste ne treba da ocekujem vise, dok ne instaliram neki drugi sistem, a ako je tako, koji je nacin da ga reinstaliram, u ovim uslovima... bez da nabavljam suvisnih dijelova, nisam u mogucnosti... nebitno... Inace sam odprilike laik za ove stvari, pa ne zamjerite na objasnjenju. ako vas sto iznervira, smirite se, popit pivo jedno i to je to.. pozdrav... :)
 
Odgovor na temu

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Win7 graphic card driver problem / Win7 to XP problem05.09.2011. u 07:55 - pre 152 meseci
Instaliraj Windows 7, pusti Windows update da ti instalira drajvere. Time ces na lak nacin resiti problem drajvera, a bice noviji od onih koje ti imas za XP. Zatim skini http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35 (directx) i i pusti ga da se update-uje i instalira. Ovo bi trebalo da resi problem igrice.
Takodje da bi dobio na performansama, instaliraj samo osnovne programe, i u Sistem/advanced settings stavi na best perfomance, pa zatim ucitaj Win&7 basic temu. Takodje performance bi ti zavisile od izbora izmedju edicije sedmice, mislim na Starter, Home basic, Home premium...
E sad, posto ti je konfiguracija skomnih mogucnosti, tacnije problem je u grafickoj koja je preslaba, mislim da ne moze cak ni aero da potera, tako da sto se tice igrica nemoj puno da ocekujes. Znam da si rekao da nisi u mogucnosti, ali za desetak eura mogao bi da nadjes bolje polovnu graficku.(za slicnu sumu i jos malo memorije).
Sto se tice instalacije XP-a, potrebna ti je verzija sa integrisanim sata drajverima i SP3. Ovo i mnogo vise mozes da odradis preko programa Nlite.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Win7 graphic card driver problem / Win7 to XP problem05.09.2011. u 08:28 - pre 152 meseci
Grafička je valjda directx 8 i ne mogu da rade recimo Aero teme. Ceo komp je prilično na donjoj granici i ako ne nabaviš bar još 1GB memorije, zaboravi sedmicu.
Što se instalacije XP-a tiče, potraži slične teme ... mada si već u biosu prebacio na IDE. Možda bi mogao da odradiš jedan fixboot i fixmbr, moguće da je sedmica ostavila trag u mbr pa to zbunjuje XP ... mada sam ja skoro instalirao na sličnom kršu sedmicu pa posle umesto nje XP bez problema. Jedino što je bio običan IDE hard.
 
Odgovor na temu

lonelyrider_44
Zrenjanin

Član broj: 42310
Poruke: 445
89.216.42.*



+20 Profil

icon Re: Win7 graphic card driver problem / Win7 to XP problem05.09.2011. u 11:17 - pre 152 meseci
Ja sam imao 9200 i mučio sam se da instaliram drajvere za nju na sedmici, pa sam, čeprkajući po netu, naišao na uputstvo. Neko je instalirao drajvere za nt, a ne xp (na sedmici), zatim se izvuče jedan fajl (ati2diag.dll, tako nešto) zatim log off, log on pa se vrati taj fajl i to je to. Sam win mi je radio ok sa tom grafičkom (ako izuzmemo aero) ali igrice slabo. Ovo sa fajlom se radi da se ne bi pojavljivao bsod prilikom gašenja windows-a.
 
Odgovor na temu

Bit Map
Bane Cvetic
Nista sad
Herceg Novi, Montenegro

Član broj: 290095
Poruke: 7
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Win7 graphic card driver problem / Win7 to XP problem05.09.2011. u 13:14 - pre 152 meseci
Hvala svima... Sve odprilike ovo i uradih... Rekoh nisam u mogucnosti ne toliko radi para, nego imam nekih drugih ogranicenja trenutno.. Nije to ni vazno.

Windows update je odradio posao odlicno, barem sto se zvucne tice, nisam imao ni zvuk... al to jesredjeno. E sad, kao sto rekoh, Grafika je isto instalirana kako treba, tako barem pise u propertizuu... Ali cim pokrenem bilo sta sto ima veze sa grafikom, film, photoshop, ne mislim samo na igrice, nego to spomenuh, najlakse je, pojavi se blue screen, nesto "memorz dump" nisam bas zapamtio... Ne ocekujem ja od ovog kompa nista drugo sem da vrti filmove, mozda photosop cs2,3 corel 13 i tako te stvarcice... Mislim da mi je rijesenje winXP al opet, ti sata diskovi mi prave problem. sad cu da probam sa ovih par rijesenja koje ste mi predlozili. Zna li neko pouzdan, dobar program za pravljenje boot usb da bacim xp na nj? jer izgleda da ovaj cd sto imam nema drivere za satu odgovarajuce, pa bi skinija nesta drugo. aaaaaa, poludje me ovo... :P :)
 
Odgovor na temu

Bit Map
Bane Cvetic
Nista sad
Herceg Novi, Montenegro

Član broj: 290095
Poruke: 7
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Win7 graphic card driver problem / Win7 to XP problem05.09.2011. u 17:58 - pre 152 meseci
Nista, probah sa WintoFlash, mislim da se tako zove. i napravih usb boot, stavio sam xp sa sata driverima na njega, sve prodje dobro do prvog restarta, poslije kopiranja fileova sa flasha na hard. i tu se pojavljuje cudo nekih problema, nisam htio ni da gledam sto je... gubim zivce
mucim se sa sedmicom, ok ne nabavim IDE hard koji ce mi bit sistemski. Eto. NE MOGGUUUU!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Win7 graphic card driver problem / Win7 to XP problem

[ Pregleda: 1431 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.