Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!

[es] :: Vodič za emigraciju :: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11514 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alaskan girl
Alaska

Član broj: 290063
Poruke: 7
*.gci.net.



+2 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 16:17 - pre 153 meseci
Machiavelli,

ja sam nova na forumu, mislim da jos uvek ne mogu da saljem poruke na pp. Ako mozes posalji ti meni poruku na pp, mnogo bi mi znacilo da cujem tvoje iskustvo, ako si vec to skoro uradio. Hvala na svim ovim informacijama do sada.
 
Odgovor na temu

Alaskan girl
Alaska

Član broj: 290063
Poruke: 7
*.gci.net.



+2 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 17:07 - pre 153 meseci
@ Horvat: pa ako kaze "zelim da se udam za xy radi dobijanja papira" nije isto sto i "imam decka s kojim sam godinu dana, hteli bi da se vencamo, sta sve treba da uradimo,da lagodno zivimo", a ona je prvi slucaj,ne drugi
i kao sto rekoh, nije stranka, ako ga uzme za pravobranioca, onda postaje stranka i onda moze da vazi taj zakon cutanja da ne idemo u digresiju dalje.

Horvat, pre sve ove price oko udaje, ja sam vec angazovala advokata, kako bi na bilo koji drugi nacin legalno ostala, produzenjem vize ili kako god. Neces verovati sta mi je taj advokat nakon dva sata pricanja o vizama po abecedi od A do SH predlozio. Dao mi je dve opcije da se udam sto mi ne preporucuje, jer vec imam decka, ALI postoji nacin da dobijem "meksikansku zelenu kartu", naravno zamolila sam ga da mi objasni sta to znaci?
To znaci da ostanem ilegalno 10 godina u USA. Bitno je samo da imas dokaz da si legalno usao u zemlju(meni bi u ovome posluzio pasos), sve ovo sti pisem su njegove reci. I nakon tih 10 goidna ilegalnog boravka ides kod sudije i trazis pomilovanje i dobijas ga ne zbog sebe, vec zbog pretrpljenog bola tvoje porodice, jer im je bilo uskraceno da te vide. A da naziv GC je meksikanska, jer su jedino oni u mogucnosti da izdrze da se kriju 10 godina. Tako da eto ti odgovor na tvoje pitanje, a otisla sam samo na konsultacije, znaci nisam stranka.

I da bitna cinjenica, nije neki "lazni" advokat, posto sam u nekim postovima videla i taj naziv za advokate koji su delili, vec je jedan od najboljih na Aljasci i poprilicno skup.

Tako da u oba slucaja sta god ja rekla, jer cu ga svakako unajmiti, nisu mi potrebne vise nikakve konsultacije on ce cutati u oba slucaja. A da u obe situacije ce ti koristiti samo advokat, a ne bracni savetnik (mislim da je neko ovo spomenuo), jer i da se udajem iz ljubavi ja sam strani drzavljanin i to ne menja situaciju. Ja opet moram da prodjem intervju, sa svim tim papirima.

U prvom postu sam napisala da sam cula za neke Bugarke od prilicno dobre poznanice (znaci nije izmisljotina) da nisu angazovale advokate i sve papire su same sredjivale. Ta moja poznanica je platila advokata, ali su njih dvoje to uradili stvarno (nije fiktivni brak), jer nije zelela da lupa glavu oko toga.

I to sto ti kazes ja sam "prvi slucaj", a ne drugi. Ja advokatu mogu da kazem ono sto sama procenim u tom trenutku. Kako ce on da zna da li smo mi u fiktivnom braku ili ljubavi?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-105.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 17:58 - pre 153 meseci
Citat:
Machiavelli...: Da li imas racun od firme koja Vas je selila.
Ja sam rekao da mi je drugar pomogao. Pitao me kako se zove, da li ima truck ili van i koje je boje?!

jbla ih pitanja
i kao znao si odg. na ovo pitanje? :D

@aljaskakna, o fik. braku necu u ovoj temi reci nista,izneo sam misljenje
ja sam pitao o LEGALNOSTI da ti advokat svesno pomaze u, nazovimo to, mazanju ociju radi dobijanje boravisne dozvole, kao i u drugim nelegalnim radnjama, a ne da li ce uraditi, sto kazu, novac okrece kad burgija nece

Citat:
Alaskan girl:
I to sto ti kazes ja sam "prvi slucaj", a ne drugi. Ja advokatu mogu da kazem ono sto sama procenim u tom trenutku. Kako ce on da zna da li smo mi u fiktivnom braku ili ljubavi?


pravnik nije juce sisao s drveta,pogotovo ako mu je to usko polje za koje se opredelio,pa da na osnovu tvojih pitanja i reakcija nece skopcati da si ga slagala da si drugi slucaj

no,jos jednom da se ponovim, mene je zanimala samo legalna strana toga da pravnik svesno pomaze u cinjenju preksraja/zlocina
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 18:35 - pre 153 meseci
Ko zna, možda se posle udaju i zbližite :)
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dial-up.dsl.siol.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 20:02 - pre 153 meseci
Alaskan girl nemoj da se obazires na dusebriznicke komentare kako radis nesto nelegalno, samo napred i gradi svoju buducnost! Ako ti deca budu imala lep zivot ona te sigurno nece osudjivati kako si uspela za njih to stvoriti.

Sto se tice intervjua, ja sam prosao kroz nesto slicno kako bih doveo zenu u Sloveniju, a i pored toga sto smo se mi vencali "legalno" tj. iz ljubavi secam se da mi je najteze bilo kad su me pitali koje su boje njene oci, njena kosa itd. Mozda sam los sa bojama ali nisam se mogao odmah setiti pa sam se osetio kao da varam, a i ova sto me ispitivala me je gledala sumnjicavo. Pitali su me i kako se zove njena mama, baba, deda itd. znaci verovatno ce i kod tebe biti nesto slicno, tako da obrati paznju na takve detalje. Drugo, mozda nisam u pravu ali mislim da je vaznije sta ce on reci na intervjuu posto je on americki drzavljanin, dakle nije toliko motivisan kao ti da dokaze da veza nije fiktivna. Tako da, nek obavezno zapamti kako ti se zove majka
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 21:01 - pre 153 meseci
Citat:
Machiavelli...:
- Zajednicki racun u banci
- Neko osiguranje (ja placam za mene i zenu neko glupo osiguranje 10$ x 2) I kad su me pitali koje je osiguranje ja rekao da smo osigurani na 100.000$ - sto nisam slagao) ali jednostavno nisam pomenuo koliko placam mesecno
- Ako on vozi kola nek je doda na osiguranje
- Telefon , da uzmu family plan
- Racuni (struja, gas ) ovo je mnogo vazno - a ja recimo to nisam imao
- Par pisama od prijatelja koji potvrdjuju da ste stvarno u braku
- Ako on ima lease za kucu li stan (da je doda na lease)
- Ne bacaj nista od mail gde pise njegovo i tvoje ime, sve je to dokaz - cak i junk mail
- Slike (ovo je vazno ) i ne samo neke fancy slike, nego i neke po kuci, zajebancijama, zurkama ...
- Da zna sve americke zez dane (labor day , hallowin .. mogu da pitaju sta ste radili tad i tad...)
- Prstenje - koje mi nismo nosili (opravdanje njoj smeta dok radi i meni)


U bre, ja definitivno ne bih prošao kao oženjen jer od celog tog spiska imamo jedino slike . Doduše, u Srbiji, pa me baš i briga dal' će neko da mi veruje il' neće.
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 23:18 - pre 153 meseci
Citat:
Citat:
Machiavelli...: Da li imas racun od firme koja Vas je selila.
Ja sam rekao da mi je drugar pomogao. Pitao me kako se zove, da li ima truck ili van i koje je boje?!

jbla ih pitanja
i kao znao si odg. na ovo pitanje? :D



znao sam odgovor jer smo se spremali za to pitanje. Konkretno to pitanje nas je advokatica na pripremi pitala i mi naravno nismo blage veze imali sta da kazemo.
Dosta pitanja sam googlao da se spremim sto je bolje moguce. Ali moj slucaj je bas bio zajeban, da ne ulazim u detalje, otud i toliko cimanja. U "normalnim" okolnostima je manje vise lagamo, bez razdvajanja.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

Alaskan girl
Alaska

Član broj: 290063
Poruke: 7
*.gci.net.



+2 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 23:29 - pre 153 meseci
Ovo pitanje vezano za selidbu je u spisku pitanja koja mogu da se nadju na nekoliko sajtova. Bas sam malopre gledala pitanja.

Machiavelli ne znam da li si procitao, ali ne mogu da ti posaljem poruku na pp, jer nemam pravo jos uvek. Ali mislim da ti meni mozes da posaljes, pa ako ti nije problem puno bi mi znacilo. Hvala.
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!06.09.2011. u 04:34 - pre 153 meseci
e pa video, sam ali otprilike to je to sto sam hteo u prethodnom postu... Dokumenta i interview... nista posebno, ako tebe nesto konkretno zanima - reci...
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

nakaza
Jacksonville,FL

Član broj: 154143
Poruke: 10



Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!07.09.2011. u 04:35 - pre 153 meseci
Alaskan girl, samo iskuliraj neke od ovih sa foruma sto samo bleje i nemaju nikakvu tendenciju da pomognu.

Sto se tvoje situacije tice, vencanje uopste ne mora da bude veliko, tebi je potreban samo papir. E, posle sa tim papirom i ostalim dokazima o vezi, popunis jos jedan formular za AOS( adjustment of status), i sve to zajedno sa cekom posaljes USCICu. Mislim da Aljaska pripada California Service Center.
Ukoliko ti treba jos info, posto sam ovde sve napisala ukratko, posalji mi poruku, rado c ti odgovoriti. Pozzz za Floride
 
Odgovor na temu

Alaskan girl
Alaska

Član broj: 290063
Poruke: 7
*.static.gci.net.



+2 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!09.09.2011. u 01:30 - pre 153 meseci
Hvala svima koji su mi pomogli svojim odgovorima.

Citat:
nakaza: Alaskan girl, samo iskuliraj neke od ovih sa foruma sto samo bleje i nemaju nikakvu tendenciju da pomognu.

Sto se tvoje situacije tice, vencanje uopste ne mora da bude veliko, tebi je potreban samo papir. E, posle sa tim papirom i ostalim dokazima o vezi, popunis jos jedan formular za AOS( adjustment of status), i sve to zajedno sa cekom posaljes USCICu. Mislim da Aljaska pripada California Service Center.
Ukoliko ti treba jos info, posto sam ovde sve napisala ukratko, posalji mi poruku, rado c ti odgovoriti. Pozzz za Floride


Kao sto sam i milanchetu rekla, ne mogu jos uvek da saljem poruke. Ako hoces posalji mi na pp tvoj mail, posto imam par pitanja za tebe.

Hvala unapred i pozdrav sa jos uvek tople Aljaske...

 
Odgovor na temu

savke 727
savke savke
bla
beograd

Član broj: 301838
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!11.04.2012. u 14:03 - pre 146 meseci
Moj brat je otisao u maju za aljasku kao student, upoznao je tamo devojku sa aljaske i vencali su se u oktobru ... U februaru je dobio kondicionalnu green kartu na dve godine. Sad u aprilu se razvodi od nje jer je ona nasla drugog, nije njegova krivica jer je ona otisla na put na dve nedelje sa tim momkom, a po povratku podnela je zahtev za razvod. Interesuje me imigracioni status moga brata, da li mogu da ga deportuju i da li moze dobiti permanent green card? Molim vas da li zna neko dobrog i ne tako skupog advokata na aljasci ?i Napomenuo bih da je i njena cela porodicu na njegovoj strani i da nju okrivljuju za sve. hvala unapred
 
Odgovor na temu

jelica.nestin
Jelica Poznanovska
knjigovodja, trgovina
Backa Palanka

Član broj: 303842
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!04.06.2012. u 21:56 - pre 144 meseci
Moja cerka je trenutno na Aljasci. Bila je i prosle godine. Zeli da se uda za jednog decka, domorodca, koji zivi tamo. Da li moze neko da mi kaze sta joj treba od papira za vencanje? Znam da je potvrda o bracnom stanju i izvod iz maticne knjige rodjenih, preveden na engleski, (ili izdat na medjunarodnom obrascu). Da li ga treba overiti, gde, kojim pecatom....?
Hvala svima koji mogu da pomognu. Otisla je kao student na cetri i po meseca.
Jelica Poznanovska
 
Odgovor na temu

jelica.nestin
Jelica Poznanovska
knjigovodja, trgovina
Backa Palanka

Član broj: 303842
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!04.06.2012. u 21:58 - pre 144 meseci
Mislim da treba samo odmah po razvodu, da se ozeni nekom drugom.
Jelica Poznanovska
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11514 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.