Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!

[es] :: Vodič za emigraciju :: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11444 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alaskan girl
Alaska

Član broj: 290063
Poruke: 7
*.gci.net.



+2 Profil

icon Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!04.09.2011. u 10:23 - pre 152 meseci
Zdravo,

Citala sam puno postova, ali mi trebaju konkretni odgovori za moju situaciju, pa sam zbog toga postavila temu.

Imam par pitanja u vezi udaje u Americi. Nadam se da se MILANCHE procitati ovo i pomoci mi, a i ostali ako znaju nesto o tome. Ja sam trenutno na Aljasci i tamo cu se udati.

Nekoliko informacija za pocetak imam radnu vizu. Prosle godine sam bila na J1 (vratila sam se na vreme u Srbiju, zavrsila fax i ove godine dobila radnu vizu i ponovo dosla).

Prosle godine sam upoznala decka koji je prihvatio da me ozeni. Jedini njegov uslov je da zivimo zajedno godinu dana.

Mene interesuju sledece stvari:

1. Videla sam da ljudi pisu da vencanja treba da budu velika itd. Mi smo planirali malo vencanje, sa otprilike 7-oro ljudi, kojima on i ja verujemo. Ovde ne postoji vencanje u cort house, vec gde god zelis mozes da uradis. Mi smo planirali da to uradimo u jednom parku i da nakon toga odemo na neki rucak zbog slikanja. Da li je to ok ili ce to biti sumnjivo za imigraciono? Da napomenem znamo se od prosle godine ( a to mozemo vrlo lako da dokazemo jer smo se upoznali na poslu) i hvala Bogu imamo par zajednickih slika od prosle godine (nadam se da ce mi to ici u korist).

2. Nakon vencanja, interesuje me da li je bolje da sacekam neki period za slanje papira u vezi dobijanja radne dozvole, jer moja istice krajem oktobra ili da to odmah uradim? Ne znam koliko se dugo ceka na dobijanje radne dozvole. I da koji papiri su mi potrebni za to? Mogu li to sama ili mi i za to treba imigracioni advokat.
Posto planiram da angazujem advokata za dobijanje prve GC. Da jos jedno pitanje u vezi toga, da li u isto vreme moram da posaljem i za dozvolu za rad i za GC ili za GC mogu kasnije, posto ne znam sta mi sve od papira treba.

3. Sta mi treba od papira? Cisto da znam da pocenm da prikupljam.

4. Da li neko moze da preporuci nekog imigracionog advokata i zna li neko otprilike cene advokata za ovakve slucajeve? Vezano za ovo procitala sam da je mnogo bolje ako imas advokata nego da sam to radis (mada sam cula za par Bugarki da su same zavrsavale sve oko slanja papira imigracionom)

5. Mi cemo ziveti zajedno, ali cemo imati i cimera (ne znam da li je to neki problem, nadam se da nije). NA ugovoru za iznajmljivanje stana bicemo on i ja, a cimer ce samo popuniti aplikaciju (on nece biti na ugovoru). Otovricu zajednicki racun i sa njega cu placati stanarinu, struju, internet, izlaske i sve sto bude trebalo. Mesecno su stavljati neke pare na taj racun i samo cu ga ja koristiti. Tako smo se dogovorili (njegova kartica ce biti kod mene). Da li je to dovoljno za dokaze? (ugovor o iznajmljivanju stana-bice na godinu dana i zajednicki racun u banci)

Toliko za sada, ako mi neko odgovori na bilo koje pitanje bicu zahvalna.


[Ovu poruku je menjao Alaskan girl dana 05.09.2011. u 19:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!04.09.2011. u 10:28 - pre 152 meseci
Citat:
Prosle godine sam upoznala decka koji je prihvatio da me ozeni. Jedini njegov uslov je da zivimo zajedno godinu dana.


Svasta se rodi u mutnoj vodi,
lukava mrena i glupavi smudj,
karas i bandar, lopov i dzandar
i ribe sto zive na racun tudj'.

Malene one vecih se klone,
ne pazis i vec te nema za tren.
Gde god da beze stignu u mreze,
neko se rodi da postane plen.

Ja pevam svoj blues bez namere bitne.
I najvece ribe za mene su sitne.
Ja sa strane samo posmatram taj svet.
A budem i ja i smuvan i varan,
pa svakom se desi da ispadne saran,
to je bar rutinska stvar.

Ko zivot vodi u mutnoj vodi
mora sve trikove dobro da zna,
u mutnoj vodi, sto mnogim godi
posebno onim sa vrha i dna.

Svi znaju svrhu, stuka na vrhu,
tu su da kvare i naprave lom,
a dole na dnu, sudbinu jadnu,
mnogima resava nekakav som.

Ja pevam svoj blues bez namere bitne.
I najvece ribe za mene su sitne.
Ja sa strane samo posmatram taj svet.
Ja pevam svoj blues u srcu dubine
i drzim se pretezno zlatne sredine,
to je bar rutinska stvar, rutinska stvar.

Na sta se svodi zivot u vodi?
Pa eto, grabljivci imaju vlast.
Grgec je glupan, ali je krupan,
pa male ribice guta u slast.

U dane gadne, kad voda padne,
plasljive ribe ne vrede ni gros,
naidju krize, drukcije grize,
i samo najbolji plivaju jos.

Ja pevam svoj blues bez namere bitne.
I najvece ribe za mene su sitne.
Ja sa strane samo posmatram taj svet.
Ja pevam svoj blues u vrtlogu gluvom
i pitam se sta rade ribe na suvom,
a to je bar rutinska stvar.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!04.09.2011. u 14:41 - pre 152 meseci
Posle udaje ide honeymoon.
Sve po redu...
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
193.107.4.*



+45 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!04.09.2011. u 14:53 - pre 152 meseci
Posle udaje ide razvod i podela imovine :)
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!04.09.2011. u 19:39 - pre 152 meseci
Ukratko:

najbolje odgovore ce ti dati imigracioni advokat, daleko najbolje neko bas sa Aljaske, jer
do detalja poznaju svakodnevnu praksu rada sa najblizim imigracionim centrom.

Takodje - postoji dobar broj web sajtova gde ogroman broj dobronamernih osoba (pojava tako
tipicna za USA, izgleda tako netipicna za ostala okruzenja gde zloba i prezir nesmetano gamizu i
cak se smatraju vrlinom vrednom javnog pokazivanja) sa zeljom da pomognu salje opise svojih
iskustava, liste advokata, spiskove potrebnih dokumenata.

Period od godinu dana predhodnog poznavanja je vrlo verovatno sasvim dovoljan.

Vencanje gde god da bude obavljeno i ko god da obavlja ulogu minstry-ja ipak treba
da bude registrovano, tj. da imas sertifikat.

O potrebnim dokumentima, verovatno su ti potrebni oni najbanalniji, tipa pasosa itd.

Proces za dobijanje supruznicke vize moze da bude pokrenut vec sutradan po vencanju.

Konkretan, nelaziran zajednicki zivot je must. Priroda veze izgleda da ne mora nuzno da bude
tipican brak, sa intimnim bliskostima/zeljom za potomstvom. Znam za slucaj gde je 70-to godisnji
naturalizovani Meksikanac, dosta oronuo/bolestan bio u braku sa znatno mladjom zenom,
ziveli su zajedno, nije bio sam, imao je ko da brine o njemu, sa kime da popije kafu i pogleda
TV...i uspela da bez vecih problema prodje intervju za stalnu zelenu kartu.

U svakom slucaju - obavezno nadji imigracionog advokata.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!04.09.2011. u 22:29 - pre 152 meseci
Moj brat, koji zivi na Floridi, ima 2 sina. Jedan rodjen 1979, drugi 1984, u Beogradu. Tu je i njihova majka, supruga moga brata. Onda se 1986 spakovali svi i otisli na Floridu, Majami.

Stariji sinovac se zenio jedno pet, sest puta, od toga prvo tajno, pa ostala ko ce ga znati kako. Mladji samo jednom. Vencanje se prvo obavilo zvanicno, sluzbeno, kod maticara, u "opstini". Pretpostavljam da je to bas u skladu sa ovim sto milanche kaze:

Citat:
Vencanje gde god da bude obavljeno i ko god da obavlja ulogu minstry-ja ipak treba
da bude registrovano, tj. da imas sertifikat.


Nakon toga moze svako da pravi koliko veliko vencanje hoce i gde hoce - crkva, park, vodopad ... ali nemam pojma kako to imigraciono uzima / ne uzima u obzir. Takodje verujem da je najbolje ono prvo zvanicno vencanje obaviti tu gde se zivi, ne ono tipa "skoknuli u Las Vegas i tamo se vencali nakon nekoliko viskija", jer ako se uradi tu gde se zivi to ima vecu tezinu, teze se muti, sluzbenici se mozda cak i poznaju medjusobno i lako im je da provere i da se uvere da je to stvaran brak.

Ovo sto kaze milanche o dobronamernim ljudima sam ja sreo na cudnom mestu - na amazon.com. Kupci razne robe cesto tamo iznose svoja iskustva, cesto cak i veoma negativna, pa verujem da su i ona pozitivna zaista autenticna. U svakom slucaju, sasvim korektan i praktican pristup, na nivou drugarstva i ma koliko se ja trudio da tamo nadjem "truli kapitalizam" nisam ga nasao. Jeste da se ista stvar nudi na dve pozicije, pa cena i do 100% razlicita, ali to su prodavci, a oni su druga vrsta ljudi, nesto kao politicari.

Posto je neko ovde iz zafrkancije spomenuo razvod i podelu imovine, mozda je korisno da se napravi onaj "prinap" ugovor, mada sam video u zvanicnoj definiciji da se to pravi za brakove gde se moze ocekivati neko radikalno ponasanje - jedan partner ima mnogo vecu platu i imovinu od drugog i slicno. Opet ce to imigracioni advokat znati najbolje ali vredi spomenuti.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Alaskan girl
Alaska

Član broj: 290063
Poruke: 7
*.gci.net.



+2 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!04.09.2011. u 22:36 - pre 152 meseci
Milanche hvala puno na odgovoru. Svakako sam planirala da nadjem advokata, ali moram da cekam utorak (ponedeljak je labor day) pa sam mislila da do tad prikupim neke informacije. U svakom slucaju si mi bio od pomoci.

Vencanje ce svakako biti registrovano i dobicemo sertifikat, sve sam se raspitala. Ja sam mislila da to obavimo u sudu ili opstini, ali kod njih ovde to ne mozes da uradis u sudu, ne znam zasto. Sluzbenica mi je rekla da oni to ne rade, ovde mozes na livadi da se vencas, totalno je nebitno, to je tvoja privatna stvar. Ne znam kako je u ostalim drzavama, ovo se odnosi na Aljasku. Potrebna su ti samo dva svedoka i osoba koja ce te vencati (to moze biti bilo ko, bitno je samo da je Americki drzavljanin, u ovom slucaju njegov drug, jedino treba da ode u sud i da uzme neki sertifikat za marriage commissionare i vec isti dan moze da nas venca). Ja sam bila totalno zbunjena, mislila sam da tu postoji neka procedura, posebno, jer sam strani drzavljanin.

Sto se tice mog braka sa njim, on je pristao da uradi to da bi mi pomogao. Tako da je to bazirano iskljucivo na prijateljstvu (znam da ce se ovde naci dusebriznici koji ce prokomentarisati ovo, kao sto se jedan vec javio, ali to nije ni bitno). Kao sto si i sam rekao ovde u USA cu naci pre pomoc od Amerikanaca, nego od nasih. Ti si u onoj pozitivnoj manjini izgleda u koju svrstavam i sebe i drago mi je da nas jos uvek ima.

Prosle godine dok sam bila ovde na J1, shvatila sam koliko su ''nasi'' ljudi zavisni i zlobni. Prodaju se za 1$ povisice, neverovatno. Dok nisam dosla ovde stvarno sam mislila da su sve te price preuvelicane, vec posle mesec dana sam shvatila da je to blaza verzija onoga sto se ovde stvarno zbiva.

Nije mi jasno zasto je ljudima toliko tesko da budu normalni? I da ako mogu pomognu, ako ne, bar da ne da odmazu. Ove godine decko i ja smo sami sredjivali papire za radnu vizu. Kada smo je dobili (mi smo je dobili u nesto ranijem periodu od ostalih) svakom ko nam se obratio pomogli smo oko papirologije.

Ja se uvek drzim one nase- Dobro cini, dobrom se nadaj. I nekako se uvek obistini.

Hvala ti puno.

Izvini sad sam se setila jos necega. Drugarica koja je takodje ovde u USA devojka je iz Srbije. Prosle godine je dosla preko J1, ostala je posle isteka vize i ove godine tj. pre jedno 2 meseca otprilike je uspela da dobije azil. Ne znam detalje cekam da mi se javi ovih dana. Da li ti mozda znas nesto o tome?
Na osnovu cega sve moze da se dobije azil? (Pretpstavljam da nije mogla da iskoristi rat ili bombardovanje, jer je to bilo odavno, a ni politicki azil ne verujem da je mogla da trazi, posebno ne sad). Ako znas nesto bilo bi mi od pomoci zbog decka.

Hvala ti puno u svakom slucaju.


[Ovu poruku je menjao Alaskan girl dana 05.09.2011. u 19:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 00:25 - pre 152 meseci
Onaj moj mladji bratanac / sinovac (?) je ziveo u Njujorku kad su se vencali i tamo se slikali, ono bas kao nase "opstine" ili kako se vec sada zovu, par svedoka, sednu ispred saltera i vencaju se, nije kao ono kako je kod nas bilo (sada vise ne znam kako je) da je vencanje u opstini skoro kao u crkvi, velika sala, pa neka tamo ceremonija, jok, ovo je kao da si dosao u banku da dignes pare, nesto slicno tome. To za Aljasku je zaista interesantno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 03:24 - pre 152 meseci
Bilo koja osoba koja je drzavljanin Srbije, a krsi zakon bilo koje zemlje mora da bude svesna da takvim ponasanjem ne samo da doprinosi losem imidzu ostalih drzavljana, vec kao posledicu toga drugi drzavljani koji se kasnije prijavljuju za istu vizu ili bilo sta drugo mogu imati problema ni krivi ni duzni.

Za USA ne znam; u Australiji postoji klasifikacija svih zemalja koja se zasniva na ponasanju drzavljana te zemlje ovde. Ako drzavljani neke zemlje u povecanom broju ove godine vrse krivicna dela, sprovode lazne brakove, rade ilegalno ili ostaju duze nego sto im traje viza onda se uslovi za izdavanje viza za ostale drzavljane te zemlje poostravaju naredne godine.

Zbog toga su mi svi koji imaju drzavljanstvo Srbije, a bave se mutnim radnjama i ne postuju zakone zemlje u kojoj borave antipaticni jer sebicno misle samo o sebi i svojoj koristi, a ostalim ljudima ni krivim ni duznim koji zaista zele da iz ljubavi zasnuju bracnu zajednicu prave probleme.
Tako da mi na pamet ne pada da u tome bilo kome pomazem i ne slazem se da je rec o zluradosti i zavisti.
Nemam na cemu da zavidim takvoj osobi; sve svoje racune posteno placam; novac posteno zaradjujem, zakone postujem, a u Australiju sam se uselio i dobio papire po proceduri od A do SH.

Istina je da `sve se vraca, sve se placa`; pre ili kasnije ce se to takvoj osobi obiti o glavu.


[Ovu poruku je menjao noskich dana 05.09.2011. u 04:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 03:45 - pre 152 meseci
I u cemu je sad tu krsenje zakona ako zakon dozvoljava da se dvoje vencaju i time strani drzavljanin ispuni uslove za vizu, ako je jedini nedostatak otsustvo initimnih odnosa? Rekla je zenska da joj covek pomaze iz prijateljstva. Da li bi ti vise voleo da se neke takve osobe vencaju iz ljubavi, krenu u stvarni zajednicki zivot i posle 7 meseci 5 dana i 12 casova se posvadjaju, ljubav nestane, pocnu da se tuku, ona ne daj boze jos u drugom stanju, da li je TO za tebe postovanje zakona? Ovo je platonski brak i gotovo, i takvi postoje. Hoce li immigration officer da leze uvece sa njima u krevet? To nije prekrsaj, to je koriscenje rupe u zakonu.

Ne znam kako je u Australiji, ali u SAD je nacionalni sport nalazenje rupa u zakonu da se plati sto manji porez, i sta sad?

Mislim da si se okomio na najmanji problem od mnogih problema u vezi sa tim. Kao da nikada nisi cuo za trgovinu ljudima, nasilje nad bracnim partnerima itd., itd.

Uostalom, ako ti je toliko do Srbije i njenih gradjana, zasto si uopste emigrirao, legalno ili ne nebitno, OTISAO SI, nema te vise ovde, ne placas porez, ne glasas, ne sluzis vojsku (to je ono od ranije, sad su valjda uveli profesioanlnu vojsku), ne mozes na utakmici da navijas "za nase", nisi ovde u sluzbi - ne doprinosis proizvodnji, napretku, razvoju, stvaranju novih vrednosti, zar ne mislis da je to dobar protivteg onomo da si ti posteno obavio propisani postupak, po svim tackama i - opet otisao. Nema svako mogucnosti tako da ode, sta da se radi.

Tvoje je pravo da imas stav, ali je ruzno da kad neko moli za (bilo kakvu) pomoc ti se javis i zezas ga.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 04:06 - pre 152 meseci
Na ovom sajtu vec godinama redovno odgovaram na pitanja o vizama i useljenju u Australiju; cista dobra volja da pomognem.

Ubedjen sam da sunarodnici koji krse zakon svima nama zajedno odmazu i zato smatram da takvima niposto ne treba pomagati.

Ko nema mogucnosti legalno da ode u ovom trenutku moze da svojim radom dodje do te mogucnosti.
Bilo ko moze da upise odgovarajuce studije u Srbiji (za kadar koji je deficitaran u Kanadi, Australiji na primer: medicina, inzenjerstvo, IT...), kao dobar student dobije besplatno skolovanje i skoro besplatan smestaj u domu i ishranu (ovo sve iz licnog iskustva); da zatim radi u struci i legalno se prijavi za imigraciju i tu vizu dobije.
E sad sto neko hoce da dobije papire precicom na brzinu krseci zakon i kasnije zaista dovede u nepriliku ostale ljude iz nase zemlje (zalili su mi se neki u vezi braka u Australiji) to je druga stvar i za osudu.
Naravno to je moje misljenje, mozda nisam u pravu i naravno daleko od toga da se svi trebaju slagati sa mnom.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 05:01 - pre 152 meseci
Fintirati brak definitivno nije ni laka ni preporucljiva disciplina. Imigracioni sluzbenici
su fenomenalno istrenirani da nizom relativno lakih pitanja vrlo brzo provale o cemu se
radi.

Sta sve ceka nekoga ko pokusava da izigra zakon je opisano ovde:

http://www.immihelp.com/greenc...greencard-fraud-interview.html

Najgore i najgluplje varijante su dogovori sa kojekakvim protuvama/narkomanima i slicno
za cash, kao i odvojen zivot.

Konkretno - nije neobicno da sluzbenik pogleda prst ispod burme da vidi postoji li trag
na tkivu od nosenja, a takodje je vidjena i scena kad trudnicu onako 'ladno u prolazu
pitaju cije je dete koje nosi.

U pogledu glavobolje koje pokusaji laznih brakova donose imigracionim sluzbenicima,
kad se uporede profesionalne bracne varalice sa dalekog istoka (filipinke koje se udaju
i razvode dva dana po stupanju na tlo USA, kinezi i sva raja iz jugoistocne azije
koji se bez problema fiktivno zene sestrama od ujaka upravo radi papira), kao i ruskinje
koje to rade hladnokrvno sracunato, ...da ne pominjem notorne slucajeve meksikanaca
koje sam vidjao po midwest-u, gde je iz aviona ocito o cemu se radi....mi mu dodjemo
nesto kao sitna riba pljuckavica. Takodje - imam utisak da imigracioni sluzbenici pristupaju
svakom slucaju na individualnoj bazi.

Opet - zakon jos uvek nije zasao kompletno do intimnih detalja u definiciji braka, koji
se jos uvek shvata kao sporazum dvoje ljudi o zajednickom zivotu. Zakon ne definise
striktno niti se upusta u sankcionisanje ovih ili onih motiva - iako je svima jasno zasto
se sisata plavusa Anna Nicole Smith u najboljim godinama udala za oronulog naftasa
milionera sa jednom nogom u grobu - brak je jos uvek brak. Takodje, brak dvoje starih
koji vec imaju i unuke ili cak i praunuke, koji se sretnu u starackom domu i lakse im je i
lepse zajedno - takodje je validan brak.

Da li sve to vazi za imigraciju ?

U potpunoj diskreciji imigracionog sluzbenika je da proceni sta je validan brak a sta ne
i meni taj kriterijum nije do kraja ni jasan ni poznat, tim pre sto znam za razne slucajeve
gde ljudi nisu bili u braku u klasicnom smislu reci (sex, deca), a opet su prolazili zakonske
okvire dovoljne za dobijanje imigrantske vize. Umetnik sa Kube koji dovede koleginicu
umetnicu i venca se sa njom da bi joj omogucio regulisanje legalnog statusa je samo jedan
takav primer, a znam ih jos dosta.

Da je zakon uvek i samo striktno najbazicnija, pravolinijska/najcestitija opcija, nikome ne
bi trebali advokati. Posto to nije slucaj (tdjokic je naveo klasican primer - optimizovanje
poreza u kojem je svima jasna zelja da se zakon zaobidje ali da se to uradi na legalno
moguc nacin) - za najbolju procenu sta je tacno moguce i kako preporucio sam obavezno
kontaktirati imigracionog advokata koji ce sasvim sigurno moci da razbije sve nedoumice.

U svakom slucaju, pokusaj da se regulise legalan status u stranoj zemlji u okviru postojecih
legalnih kategorija (brak, skola, zaposlenje, izuzetan umetnik/naucnik itd) je svetlosnim godinama
daleko pozitivnija stvar nego tumaranje po ilegali, rad na crno + izbegavanje placanja poreza
itd itd.

Takodje - vidim kao daleko nepostenijeg nekoga ko sasvim cisto i legalno regulise svoj imigracioni
status samo da bi posle besposlicio i parazitirao navaljen na socijalne fondove itd.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 05.09.2011. u 06:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 06:21 - pre 152 meseci
ma... ljudi... papir i realnost... posalji mi pp alaskan girl da ti cika nesto kaze...
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-114.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 08:29 - pre 152 meseci
Citat:
milanche: za najbolju procenu sta je tacno moguce i kako preporucio sam obavezno
kontaktirati imigracionog advokata koji ce sasvim sigurno moci da razbije sve nedoumice.



jedno naivno/glupavo pitanje, treba da tom pravniku isprica sto je i ovde, da je nasla nekog "voljnog" (verovatno za suske) da se uda za nju da bi ona dobila papire? zar pravnik to ne treba prijaviti nadleznim organima, jer bi u suprotnom bio nesto kao saucesnik u zlocinu/prekrsaju (ona mu prvo ode informativno,nije stranka, a i da je stranka, pravnik joj daje savete o nelegalnim stvarima)?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 08:30 - pre 152 meseci
@ noskich - ja ipak mislim da si ti celoj stvari pristupio preterano cistunski, kao da je zivot hirurska sala, pa mikrobi levo, ljudi desno. O ovome smatram sebe veoma kompetentnim da pricam, jer u svom okruzenju vazim za cepidalku i nepopustljivog u principu i obicno mene pitaju ako hoce da znaju sta se stvarno desilo. Ti vidis samo prosecne ljude, pa si neke, moze se reci i opravdano, ocenio kao sebicne a ne primecujes one koji valjaju milione, zedne preko vode prevode cele nacije itd. Delujes mi pomalo cak i naivno i neisprljano, a zivot je jako prljav.*

Verovatno ti je poznat slucaj onog tipa koji je u Americi prebio kolegu Amerikanca za dlaku pa na smrt i posle pobegao u Srbiju uz pomoc nasih sluzbenika ambasade. Sad uporedi njega i pokretaca ove teme. Devojka deluje skroz OK, postovala termine one prve vize, zavrsila fakultet, ostavila dobar utisak na kolegu koji je spreman da se sa njom venca itd., pa ona je "Majka Tereza" za masu lelemudana koji nam tamo ruse ugled covece! Sin moga brata od strica otisao u Ameriku, kod svog ujaka. Doticni je tamo ugledni lekar, samo jedno dete, para k'o blata, ovaj moj je mogao tamo da uziva. Dokumenta mu sredjena i sad treba nesto da radi. Levo, desno, postepeno ga ujak izgostirao jer je video da ovaj "ne grize", nekakav kao sportista ali nigde da se zadrzi na nekom poslu. Mic po mic, i ovaj koga je tamo prakticno docekao tepih, vratio se lepo u Srbiju! Nije napravio nista kriminalno, ali je dovoljno i to da je na vise mesta napustao posao i stalno nesto talasao. Znaci, nije izigravao nikakav zakon a ostavio je utisak boze sacuvaj.

* Evo jedne svinjarije koju je nasa drzava uradila mojoj, sada vec pokojnoj majci, i zasto bi iko za te ljude trebalo da pazi kakav utisak ostavlja u SAD! Sve bi ih trebalo "prljavom" motkom po organu za sedenje. Dakle, majka prodala nekretninu na Dedinju 1993, prenos izvrsen zvanicno, legalno, ispravno, sve placeno sto je za placanje. Drzava ostavlja moju majku na miru nekih 12 - 13 godina. Tada se neki genije setio da treba da uvede racunsku obradu podataka i u te stvari i sve su zabrljali. Iznenada, mojoj majci stize opomena za neplacene poreze za tu odavno prodatu nekretninu, sa pretnjom prinudnog izvrsenja. Ona, u devetoj deceniji zivota, odlazi u opstinu, sve im objasnjava i dokumentuje i sve OK. IDUCE GODINE OPET STIZE TO ISTO, U ONOM PERIODU KAD SE SALJU PORESKA RESENJA! I opet ona ode tamo.... I OPET IDUCE GODINE, PO TRECI PUT! E, pa izvini molim te, ali nasi ljudi odlaze odavde upravo zbog ovih koji su ovde, pa i ako im nanose neku stetu smanjenjem ugleda to je opet sitnica sta sve oni rade narodu, i onom koji je otisao i onom koji nema sansu da ode.

Ne preporucujem ja nista izvan zakona, ali ako je neko krenuo tim putem, iz nuzde, iz nevolje, iz gluposti, sta bilo, pusti ga na miru ako vec neces da mu pomognes. Celu ovu pricu je izazvao onaj tvoj komentar sta posle vencanja a devojka sa Aljaske je pitala neke druge stvari.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 08:37 - pre 152 meseci
Citat:
Horvat: jedno naivno/glupavo pitanje, treba da tom pravniku isprica sto je i ovde, da je nasla nekog "voljnog" (verovatno za suske) da se uda za nju da bi ona dobila papire? zar pravnik to ne treba prijaviti nadleznim organima, jer bi u suprotnom bio nesto kao saucesnik u zlocinu/prekrsaju (ona mu prvo ode informativno,nije stranka, a i da je stranka, pravnik joj daje savete o nelegalnim stvarima)?
Kako nelegalno kad ce se ona zaista udati? A sta ce oni u spavacoj sobi raditi, to je njihova stvar. Osim toga, o tome su i filmovi snimani, sve je to poznato, toliko da se ja cudim ovom tvom pitanju. Tamo "pravnik" ima obavezu da cuva interese stranke koja mu je dosla sa svojim slucajem. Sa koje si ti planete, covece pa svi mafijasi i ubice su imale gomile advokata koji su odlicno znali sta su ovi radili, pa ih nisu prijavili. Ako prijavis nekoga em ce te kazniti onaj koga si prijavio, tako sto ce ti pobiti familiju, em ce te kazniti drzava sto si izdao klijenta oduzimanjem licence za advokata. Zar nikada nisi cuo sta policajci u Americi recituju onome koga hapse "... a ukoliko nemate sredstava za advokata, drzava ce vam obezbediti jednoga." Drzava sama ti daje advokata da te brani u tom ilegalnom cinu! I kao sto vidis, postoje advokati koji su se specijalizirali bas za to sto ti nazivas krsenjem zakona - imigraciju, da je sve crno-belo ne bi advokati ni bili potrebni.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-114.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 09:11 - pre 152 meseci
pa ako kaze "zelim da se udam za xy radi dobijanja papira" nije isto sto i "imam decka s kojim sam godinu dana, hteli bi da se vencamo, sta sve treba da uradimo,da lagodno zivimo", a ona je prvi slucaj,ne drugi
i kao sto rekoh, nije stranka, ako ga uzme za pravobranioca, onda postaje stranka i onda moze da vazi taj zakon cutanja

da ne idemo u digresiju dalje
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 09:31 - pre 152 meseci
Citat:
Horvat: pa ako kaze "zelim da se udam za xy radi dobijanja papira" nije isto sto i "imam decka s kojim sam godinu dana, hteli bi da se vencamo, sta sve treba da uradimo,da lagodno zivimo", a ona je prvi slucaj,ne drugi
i kao sto rekoh, nije stranka, ako ga uzme za pravobranioca, onda postaje stranka i onda moze da vazi taj zakon cutanja

da ne idemo u digresiju dalje
Upravo to ti govorim - prvi slucaj je za imigracionog advokata a drugi za recimo bracnog savetnika, sta ces sa drugim slucajem kod pravnika? Nije digresija jer ona cim udje u njegovu kancelariju on je obavezan da nista sto mu kaze ne iznosi dalje. Naravno, ako zna da je postavljena bomba u temelj neke zgrade i to mu kaze, onda je to nesto sasvim drugo, ali to je zaista digresija, nema veze sa temom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 15:27 - pre 152 meseci
Ja zavrsih papire, skoro, prosao sam kroz sve sto ovde pricate pre par meseci. Advokata bole uvo, plati i on radi posao - kao i moj. Nije on kuce od juce da ne zna sta se desava. Mene je cak advokatica i spremala za interview - to je tek bila komedija. Trebace joj dosta dokumenata da "potvrde" autenticnost braka i da prodju interview. Dokumenta koja joj trebaju

- Zajednicki racun u banci
- Neko osiguranje (ja placam za mene i zenu neko glupo osiguranje 10$ x 2) I kad su me pitali koje je osiguranje ja rekao da smo osigurani na 100.000$ - sto nisam slagao) ali jednostavno nisam pomenuo koliko placam mesecno
- Ako on vozi kola nek je doda na osiguranje
- Telefon , da uzmu family plan
- Racuni (struja, gas ) ovo je mnogo vazno - a ja recimo to nisam imao
- Par pisama od prijatelja koji potvrdjuju da ste stvarno u braku
- Ako on ima lease za kucu li stan (da je doda na lease)
- Ne bacaj nista od mail gde pise njegovo i tvoje ime, sve je to dokaz - cak i junk mail
- Slike (ovo je vazno ) i ne samo neke fancy slike, nego i neke po kuci, zajebancijama, zurkama ...
- Da zna sve americke zez dane (labor day , hallowin .. mogu da pitaju sta ste radili tad i tad...)
- Prstenje - koje mi nismo nosili (opravdanje njoj smeta dok radi i meni)

Ako ovo imas od dokumenata spremna si 100%

E onda ide interview.. E to je meni bilo bas zajebano, u najgorem slucaju Vas razdvoje i pitaju niz istih pitanja - naravno pogadjate da su mene razdvojili

Neka pitanja sto su mene pitali (razdvojeno)

- Jel imate prsten oboje? Gde ste kupili? Jeste li bili zajedno kada ste kupovali? Koliko ste platili? Ko i kako je platio (kes ili kreditna kartica)?
- Od kad ona zivi sa tobom? Gde je pre zivela kad ste se zabavljali? Da li imas racun od firme koja Vas je selila.
Ja sam rekao da mi je drugar pomogao. Pitao me kako se zove, da li ima truck ili van i koje je boje?!

Mi smo se spremili dobro, ali ako se ne spremis za interview - dovidjenja i pored svih papira...



Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

Alaskan girl
Alaska

Član broj: 290063
Poruke: 7
*.gci.net.



+2 Profil

icon Re: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!05.09.2011. u 16:14 - pre 152 meseci
Hvala tdjokic i milanchetu i ljudima koji mi pomazu svojim odgovrima.

Za ostale dusebriznike posebno za noskich kao prvo ja ne radim nista nelegalno. U ovu zemlju sam dosla legalno (na jedini preostali nacin koji sam mogla i uspela) i nemoj da mi pametujes o nacinima dolaska u Ameriku. Za Australiju ne znam, niti me zanima. Ako nisi primetio naziv teme je Sta posle udaje u Americi, ne Australiji, tako da ne vidim razlog da se uopste petljas u to kada vec nisi ovde.

To o cemu ti pricas nema veze sa zivotom. I nekako uvek ti koji moralisu, na kraju uvek ispliva da su toliko mutni da ih ni Sava ni Dunav zajedno ne bi oprali. Ne znas situaciju, a dajes sebi za pravo da osudjujes nekoga. To je tako tipicno za nas iz Srbije. DAcu ti neke informacije cisto da vidis koliko sam "mutna" i "proracunata".

U toj Srbiji koju Vi spominjete zavrsila sam visu skolu (jer sam na zeljenom fakulteta upala na samofinansirajuce, ne zbog lakog nacina i da sto pre zavrsim) i shvatila da time necu moci da izdrzavam sebe, pa sam onda krenula iz pocetka na totalno drugi fakultet ( sve ovo o cemu ti pisem su drzavne ustanove, da ne dodje do zabune da sam zavrsavala privatne fakultete u Srbiji, jer svi znamo kako se zavrsavaju, ne kazem da toga nema i na drzavnim fakultetima, ali ja nisam u toj prici) da bih sebi obezbedila egzistenciju i posle tog zavrsenog fakulteta i dalje nisam mogla da nadjem posao!!!!!

Kao sto sam i rekla u prvom mejlu u Americi sam takodje bila prosle godine preko J1 i vratila se na vreme da bi zavrsila fakultet i pocela da radim. Nisam ni razmisljala o vracanju u Ameriku.
Nakon cetiri meseca rada sam putovala po Americi, jer NISAM planirala ponovo da se vracam i vratila se cak pre isteka roka "grace" perioda. Naravno da sam pokusala u Srbiji, ali kako nisam mogla da nadjem posao, shvatila sam da moram da odem, jer nemam vise vremena za gubljenje.

Dakle nisam olos, niti bezmozgasica koja je ovde dosla da bi varala sistem, tajila porez(koji uredno placam), jer imam radnu vizu. Ja sam samo jedno normalno ljudsko bice koje zeli bolji zivot za sebe i svoju porodicu.

Vi to nazivate sebiclukom, izvinite da nisam mozda trebala da sedim u Srbiji mami i tati na grbaci i da kukam kako ne mogu da prezivim od plate????

Vi ste kao mislilo na ostale kada ste odlazili, da verovatno, sve ste plakali. Ako vec toliko mislite na ostale iz Srbije sto se lepo ne vratite tamo pa zivite i tako se solidarisete sa njima?
Ili recimo mesecno odvajate neku sumu novca i saljete svim onim jadnim ljudima koji nemaju hleba da jedu u Srbiji, jer nemaju dovoljno para da plate nekom za posao. Muka mi je bre vise od svih vas koji ste otisli i spasili sebe, a sada se busate i moralisete.

I ja stvarno ne znam o kom krsenju zakona Vi pricate???? Ja se za njega stvarno udajem i zivecu sa njim. To sto ja necu imati intimne odnose sa njim je samo moja stvar.

Ako je ovo krsenje zakona za Vas, sta je onda millitary contract marrige? Oni se zene (znam pouzdano dva para koji imaju isti odnos kao sto cu ja imati sa svojim "muzem") da bi dobili pare od drzave i sve beneficije koje mogu da dobiju. To nije varanje drzave? O cemu Vi pricate??? U kom svetu Vi zivite?





[Ovu poruku je menjao Alaskan girl dana 05.09.2011. u 18:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Alaskan girl dana 05.09.2011. u 19:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Alaskan girl dana 05.09.2011. u 19:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Sta posle udaje u Americi? Hitno mi je!!!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11444 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.