Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hidraulicki proracun vodovodne mreze-pitanje

[es] :: Fizika :: Hidraulicki proracun vodovodne mreze-pitanje

[ Pregleda: 6213 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0v
Vukicevic Marko
arhitekta
Bijeljina

Član broj: 290010
Poruke: 1
*.europronet.ba.



Profil

icon Hidraulicki proracun vodovodne mreze-pitanje02.09.2011. u 22:17 - pre 153 meseci
Po zanimanju sam arhitekta i dobio sam zadatak od direktora projektujem vodovod i kanalizaciju stambene zgrade. Mozda je vecini ovo laicko pitanje ali meni ovaj proracun predstavlja problem.. nadam se da me razumete ...

Izracunao sam ukupnu kolicu vode u objektu i ona iznosi Qst=2.30l/s
Hg=14.5m(geodetska visina od mesta prikljucka do potrosaca)
dozvoljeni gubitak pritiska u mrezi mi iznosi 5.5m
...
e sada problem nastaje u proracunu pada pritiska u mrezi po deonicama (kriticnim mestima) gde ja ne znam da izracunam pad I (m/m) i gubitak hw
evo tabele koju nisam znao da zavrsim:

deonica duzina(m) precnik unutrasnji (fi mm) opterecenje (JO) pad I(m/m) gubitak hw stvarno
1-2 6.25 19 1,0 ? ?
2-3 5.9 19 3.25 ? ?
vodomer
3-4 2.9 50 8.75 ? ?
4-5 2.9 50 17.5 ? ?
5-6 2.9 50 26.25 ? ?
6-prikljucak 8.3 50 84.5 ? ?

koliko sam ja uspeo da shvatim pad se izracunava od hw/duzina... ali i dalje ne nzam da izracunam hw... cuo sam da postoji neki vrlo jednostavan program za izracunavanje toga ali...ne znam kako doci do njega. Pokusao sam da izracunam ja peske po nekim forumulama gde mi je I=^ * l/d * sqrt(v)/2g ... ali nisam uspeo dobiti tacan rezultat... Nadam se da cete mi uspeti pomoci da resim ovo. Receno mi je da postoje neke tablice proizvodjaca koje bi mi mogle pomoci ali ja na pestanovoj stranici uopste nisam razumeo njihove tablice niti video odgovarajuce precnike cevi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Hidraulicki proracun vodovodne mreze-pitanje

[ Pregleda: 6213 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.