Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ADSL + Win7 problem

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL + Win7 problem

[ Pregleda: 1519 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Telekom ADSL + Win7 problem02.09.2011. u 20:30 - pre 153 meseci
Imam Huawei HG510.

Prosle godine instalirao sam Windows 7 na moj desktop i imao sam problema sa internetom.
Cesto mi se javljao crveni krst preko mrezne pa onda uninstaliram drajvere, pa scan changes pa radi.
To pucanje mi se desavalo nekada jednom dnevno, nekada na svakih pet minuta, bez pravila.
Nekada nisam mogao iz prve da uninstaliranjem drajvera da resim taj problem.

Bio sam ubedjen da je do drajvera i stavio sam ponovo XP.

E onda se komsija poceo kaciti sa njegovim Windows 7 pa mi se cesto blokirala veza pa kada mi treba internet ja njega iskljucim.

Dodje novi komsija u taj stan i isti problem. Sada imam i IPTV pa mi i to zaglavi. Kod mene na XP samo pise sending request i nista.
Odem do novog komsije isto Win7, isto crveni krst na mreznoj, isto resava se problem sa uninstall driver i onda i meni kuci XP proradi.

Znaci 3 komada Win7, razliciti racunari, isti problem.

Drugarica imala XP i ja joj instaliram Win7 i ona kuci imala isti problem i zvala ove iz telekoma i dosli joj kuci i nesto joj rekli da negde nije stajala dobra godina (ili podesavanja iz ko zna koje godine) i sada joj sve radi.
Mozda je to prica za nju ali joj internet sada vec mesecima radi bez problema a imala je svakodnevno problema.

A tehnicku pomoc nije moguce dobiti i treba da cekam danima da dodje.

Sta da radim?


[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Telekom ADSL + Win7 problem08.09.2011. u 08:38 - pre 153 meseci
Update:
Dosli iz telekoma, promenili ADSL, updatetovan firmware, radilo pola i opet isto.
Sada se Win7 kaci preko wireless-a a ne direktno na LAN port. Opet dva racunara nece istovremeno da rade...
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom ADSL + Win7 problem08.09.2011. u 09:19 - pre 153 meseci
Ajde napiši još neki detalj, koji modem/ruter sada imaš i ko se sve i kako kači na njega? Koje lan portove koristite, koliko je wireless zaštićen ... inače se i meni ponekad, možda jednom u par meseci, pojavi krstić ali sve radi pa se nisam mnogo trudio da nađem šta je. Ako kod tebe ne radi, bolje je da proveriš konektore i kabl jer su mi oni sumnjiviji nego drajveri.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Telekom ADSL + Win7 problem08.09.2011. u 10:51 - pre 153 meseci
Ovaj drugi je HG520s.
Prosli nije imao wireless a ovaj ima.
Sada se vise ne kaci komsinica preko LAN porta kao ranije nego preko wireless-a.
Ima password i samo se ona nakaci.
Kada se nakaci meni pukne internet, na desktop racunaru sa XP-om a i njoj onda ne radi inetrnet kada ni meni ne radi.

Ako iskljucim wirelless a ja se nakacim na LAN port 4 sa mojim laptop-om koji ima XP nekada mi jako sporo radi ali radi.
Ako se nakacim sa bilo kojim laptop-om koji ima Win7 opet totalna blokada.


Znaci ako je nakacen jedan racunar sa XP-om sve je ok.
Ako su nakacena 2 racunara sa XP-om onda nekako radi ali retko kada lose.
Ako je nakacen jedan racunar sa Win7 onda kada pukne vidim krstic i osvezim drajvere i onda radi. Probano sa 3 razlicita racunar sa Win7.
Ako je nakacen XP i Win7 onda totalno pukne. I ova zadnja kombinacija je probana sa vise racunara

Znam da OS nema veze sa ADSL-om. Bio sam ubedjen da drajveri na Win7 ne rade dobro ali bas na ukupno cetiri razlicita racunara...

Sto se tice konektora...
Predpostvaljam da je sve ok do ADSL cim je sve OK kada jedan XP radi.
Na drugom portu probao sam 2 razlicita kabela a sada mi se desava isto i preko wireless-a.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL + Win7 problem

[ Pregleda: 1519 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.