Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

xp-problem-hard disk

[es] :: Storage :: xp-problem-hard disk

[ Pregleda: 1559 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kisinjo
Kisic Predrag

Član broj: 183019
Poruke: 5
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon xp-problem-hard disk22.08.2011. u 11:31 - pre 154 meseci
Pozdrav svima!
Imam jedan problem koji mi vec duze vremena stvara probleme!
Evo o cemu se radi:
Desava mi se to da dok racunar radi cujem kako mi nesto "skljocne" i od tog momenta racunar se skroz zamrzne,zablokira. I onda moram da ga restartujem. E sad nekad se desi da kad ga restartujem komp normalno nastavi sa radom, a nekada mi se desi da prilikom podizanja sistema ponovo dodje do onog "skljocana" i tu se i zavrsi podizanje sistema! Imam dva hard diska u kompu i na oba sam stavljao windows. Kad ubacim novi vindows formatiram hard komp sasvim normalno radi, radio je do juce normalno, a windows sam ubacio pre nekih nedelju dana! Vise ni sam nisam pametan sta moze da bude problem,dali je hard pri kraju, ili se komp pregreje....ili ne znam sta vec. Ako neko ima neko misljenje ili savet,komentar bio bih vam jako zahvalan na pomoci!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: xp-problem-hard disk22.08.2011. u 12:46 - pre 154 meseci
Na sajtu proizvodjaca tvog HDD-a mozes naci dijagnosticke alate koji ce ti dati vise informacija o tome da li je HDD na samrti ili ne. Nisi nam dao skoro nikakve informacije o tome kakve diskove imas, tako da ce i odgovor biti prilicno uopsten i stur.

Klik smrti nije uopste bezazlena stvar, tako da pokusaj da bekapujes sto vise mozes bitnih stvari sa njega dok jos uopste radi. Mozda ipak nije sve toliko lose, jer cesto je problem u napajanju, da npr. nema dovoljno snage da napaja sve komponente pa HDD u pojedinim trenucima ne dobija dovoljno napajanja, ili da konektor napajanja na starim PATA diskovima jednostavno ne naleze kako treba na kontakte, pa dolazi do prekida, varnicenja, kratkih spojeva itd. Kad se to desi, klik koji cujes je uglavnom glava koja nekontrolisano nalece na nesto, tako da postoje velike sanse da je doslo do fizickog/mehanickog ostecenja unutar diska, pa je preporuka da menjas i HDD cak i u slucaju da je napajanje bilo krivac za kliktanje...
 
Odgovor na temu

Kisinjo
Kisic Predrag

Član broj: 183019
Poruke: 5
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: xp-problem-hard disk22.08.2011. u 13:29 - pre 154 meseci
U pitanju su Maxtor hdd od 120 i 80 gb! Evo sad kad sam ugasio komp da vidim koji je hdd, ista stvar se desila kad sam hteo da ga upalim,skljocne i cao,nista se ne desava, nece da digne sistem! I u toku rada kad skljocne skroz se smrzne, nece nista da uradi!
 
Odgovor na temu

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon Re: xp-problem-hard disk22.08.2011. u 14:12 - pre 154 meseci
Kao što valjan reče proveri molex-e (kontakte HDD koji idu iz napajanja) pritegni ih malo. Možeš manjim šrafcigerom (ali pre toga izvadi struju iz napajanja).
Možda su se previše rasklimali pa varniče, i gube kontakt.

sledeća stvar je da mžda napajanje nema dovoljno struje (oslabilo vremenom) pa ako ne upali dotezanje molexa (besplatna varijanta), posudi od nekog napajanje pa probaj sa njegovim (ako to reši problem menjaj napajanje)

ili odnesi kod nekog tvoje hard diskove pa da vidiš kako se kod nejga ponašaju
 
Odgovor na temu

Kisinjo
Kisic Predrag

Član broj: 183019
Poruke: 5
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: xp-problem-hard disk22.08.2011. u 14:50 - pre 154 meseci
ok,probacu,pa cu javiti sta sam uspeo. hvala
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: xp-problem-hard disk22.08.2011. u 18:46 - pre 154 meseci
Citat:
Kisinjo: U pitanju su Maxtor hdd od 120 i 80 gb! Evo sad kad sam ugasio komp da vidim koji je hdd, ista stvar se desila kad sam hteo da ga upalim,skljocne i cao,nista se ne desava, nece da digne sistem! I u toku rada kad skljocne skroz se smrzne, nece nista da uradi!


Proveri molex prikljucak, mada ti Maxtori su poznati po skljocanju Ja sam isto imao jednog od 80GB sto je skljocao, na kraju sam prodao elektroniku nekom sa foruma kad je zavrsio svoj vek

Edit:

a sto se napajanje tice, mozes probe radi da iskljucis jedan disk (iscupas ATA kabl iz njega kao i taj molex prikljucak), pa da vidis kako se ponasa, mada sumnjam. Eventualno mozes da otkrijes naizmenicnim iskljucivanjem koji skljoca, mada mi je nekako logicno da skljoca sistemski disk
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: xp-problem-hard disk

[ Pregleda: 1559 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.