Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posle zamene graficke ne radi LAN

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Posle zamene graficke ne radi LAN

[ Pregleda: 1314 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Posle zamene graficke ne radi LAN21.08.2011. u 23:15 - pre 154 meseci
Gigabyte GA MA770 DS3
AMD Athlon x2 5000+
HDD Hitachi SATA
2x1Gb Kingston HyperX

Prethodna graficka je bila 7600GT.Zamenjena je za Sapphire Radeon 5670.Od tada (nova instalacija Windows 7 x86) sa cd-a od maticne nece da se instalira nista osim audio drajvera,a trebalo bi jos Cool&Quiet,Realtek softver za zvucnu,drajver za LAN itd.Misleci da je problem u novoj grafickoj,zamenio sam je za MSI 6670 HD,ali je problem ostao identican.Da li je u pitanju neki konflikt drajvera ili hardvera ili je nekim cudom stradao deo maticne prilikom zamene graficke (sve je bilo iskljuceno prilikom zamene)?Da napomenem,problem je isti i na XP i na 7.
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Posle zamene graficke ne radi LAN01.09.2011. u 00:20 - pre 154 meseci
Predlazem ti novu instalaciju sistema, a obavezno probaj sa nekom drugom verzijom drajvera za graficku. Meni je ta grafika pravila probleme kada sam je ubacio, sve dok nisam ubo drajver. Pozz
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Posle zamene graficke ne radi LAN01.09.2011. u 08:02 - pre 154 meseci
Novu instalaciju sam odmah i uradio (probao i XP i 7),ali nije pomoglo.Problem sa Realtek-om sam resio instaliranjem najnovijih drajvera za maticnu,ali LAN nikako nije hteo da proradi (nema ga ni u Device Manager-u).Krajnji ishod,kupljena PCI LAN kartica i sad je sve ok.
 
Odgovor na temu

pc.servis.bg
Ivan Bosiljkov
privatni servis pc racunara i
notebook-ova
Beograd

Član broj: 290731
Poruke: 11
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Posle zamene graficke ne radi LAN20.09.2011. u 09:03 - pre 153 meseci
Ove stvari se veoma cesto desavaju kada je u pitanju IRQ / DMA conflict.
Grafika se upravo najcesce sudara sa integrisanom mrezom.

Prilikom instalacije, moze u BIOSu da se rezervise da odredjeni PCIex slot ima fixni IRQ / DMA koji onda nece biti deljen.
Windows veoma cesto radi virtuelizaciju IRQ DMA, pa onda dodje do ovakvih gluposti.

 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Posle zamene graficke ne radi LAN

[ Pregleda: 1314 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.