Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena graficke na ACER 6593G

[es] :: Laptopovi :: Zamena graficke na ACER 6593G

[ Pregleda: 1909 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uroskg1
Uros Vukovic

Član broj: 241650
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Zamena graficke na ACER 6593G29.11.2009. u 10:11 - pre 174 meseci
Imam Acer 6593G-842G25MN
Intel Core2Duo 2.26GHZ
2GB DDR3
Ati mobility radeon HD 3470 256MB

Zanima me jel postoji mogunost zamene graficke na ovom modelu acera? Citao sam po drugim temama i video da je moguce i da je ACER to prilicno pojednostavio. Nisam ga otvarao da vidim kako izgleda unutra, ali po slikama to mi deluje kao 5 minuta posla.
Ako je moguca zamena zanima me koji bi model mogao da ugradim da bi igrao GTA4?

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Zamena graficke na ACER 6593G29.11.2009. u 14:02 - pre 174 meseci
Taj Acer podrzava MXM II standard grafickih kartica koje su lake za zamenu, ali uvek postoji sansa da nece raditi kako treba ako stavis neku drugu MXM II karticu umesto tog ATI-ja... Upgrade grafickih kartica kod laptop racunara i desktop racunara se ne smatra za zahvat iste tezine iz vise razloga a pre svega zbog jos uvek nestandardizovanih komponenti kod laptop racunara i ako se odlucis da nesto tako radis na svoju ruku to radis na sopstvenu odgovornost... Jos jedna stvar. Nije to laptop na kome bi bilo mudro igrati GTA IV. Cak sta vise kad ce ljudi ovde da shvate da laptopovi, pogotovu oni jeftiniji, barem za sad nisu adekvatna zamena za mocan dobro provetren desktop racunar ili igracku konzolu za igranje igrica. Evo skoro je jedan moj drug nosio jedan mociniji gejmerski laptop na servis jer je poceo da se gasi, nakon godinu dana eksplotacije zbog silnog arcenja i igranja zahtevnih igara. Mocnije dedicated graficke kartice za laptopove, iako smanjenih performansi u odnosu na desktop pandane, se sve jedno izuzetno greju kada se arce igranjem sto moze bitno da doprinese kracem radnom veku laptopa. Lepo je to sve dok traje garancija, ali sta posle?

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 30.11.2009. u 00:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Zamena graficke na ACER 6593G02.12.2009. u 00:05 - pre 174 meseci
Ta kartica se lako vadi i menja, ali nisam siguran da možeš da nađeš upgrade karticu sa kojom bi nešto značajno dobio na performansama. Naravno ako se upustiš u avanturu nabavljanja upgrade kartice, treba da se osiguraš da kartica pasuje u taj laptop. I nikako ne uzimaj nVidia kartice, jer su felerične, ja imam problema sa svojom nakon samo godinu i po dana. Uspeo sam da je oživim ali to neće večno trajati, što znači da ću uskoro morati da kupim novu za ~€180. Taj prodavac me uverava kako je na novim karticama ispravljena greška u originalnom procesu proizvodnje, ali ja nisam baš 100% uveren u to.

Navodno je nVidia žešće z4$rala u dizajnu GPU još od geforce 7XXX pa sve do 9XXX, i u desktop i u laptop kombinacijama. Tako da imaš sreće što si izabrao ATI.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Zamena graficke na ACER 6593G

[ Pregleda: 1909 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.