Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a

[es] :: SOHO Networking :: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4350 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mefistofel
student

Član broj: 214472
Poruke: 43
*.catv.broadband.hu.



+35 Profil

icon Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a19.08.2011. u 23:41 - pre 154 meseci
Zdravo svima, zamolio bih za malo pomoci ako je moguce.

Imam kablovski internet i voleo bih da na njega nakacim wireless rooter tako da bih mogao da sa svim laptopovima po kuci hvatam net signal. Medjutim ne mogu nikako da namestim rooter da prosledjuje net. Rooter mi je TP-Link model no. TL-WR340GD (pretpostavljam da vama upucenijima ovo znaci), wireless lepo radi kao i sam net tako da nije problem u tim pojedinacnim komponentama. Rooter je nov tek kupljen pa pretpostavljam da i on lepo radi ili bi barem trebalo .

Kada prikacim direktno kablovski modem putem lan-a na laptop on odmah dobije net i nikakav problem nemam, kada net prikacim na rooter a na ruter se zakacim (bilo preko lana ili wireless-a) nemogu da dobijem net na laptopu. Sa laptopa mogu da prikljucim rooter-u kada se nakacim na njega, ali net mi ne stize. Kada udjem u podesavanja vezana za internet na rooter-u svuda pisu 0, pa je jedna od ideja da net ne stize do rooter-a tj da rooter ne dobije ip address-u od provider-a. Je li to ima logike? Jer kao sto sam rekoa cim gurnem taj isti kabal u laptop sve lepo radi.

Ima li neko neku ideju sta da probam ili sta treba da vam kazem od podataka pa da vam pomognem da mi pomognete.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a19.08.2011. u 23:56 - pre 154 meseci
Sve zavisi od toga kako kablovski provajder, a nisi napisao ni o kome se radi, aktivira svoju uslugu tj daje IP adrese. Za početak poveži ruter (tj router, valjda na njega misliš) pa na trenutak isključi kablovski modem iz struje, uključi ga i sačekaj malo pa onda proveri. Pre toga na ruteru podesi da mu je wan dinamički IP i to bi moglo da proradi. Ako neće, onda je najbolje da se raspitaš kod provajdera, možda je potrebna neka njihova intervencija.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 00:04 - pre 154 meseci
Kako ti stoji u quick setup PPPoE;Dynamic IP;Static IP. Verovatno Dynamic? Probaj sa Static ili pogledaj na tom kablovskom ruteru da nije ukljucena zastita pa mu ne propusta protok.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 07:25 - pre 154 meseci
Ako stavi static, onda mora i da unese IP adresu koju je dobio od provajdera. Naravno, ovo je u redu ako ima statičku adresu ali je još uvek dinamička češća. Pošto ruter uopšte i ne dobija tu adresu, pretpostavljam da bi trebalo da nečim utiče na to, ili da restartuje modem ili da pozove provajdera i eventualno mu izdiktira MAC adresu rutera ... kako neki rade.
 
Odgovor na temu

mefistofel
student

Član broj: 214472
Poruke: 43
*.catv.broadband.hu.



+35 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 09:32 - pre 154 meseci
Hvala na brzim odgovorima.

Provider-a nisam spominjao jer nije Srpski vec Madjarski pa ne znam koliko to moze nekome da znaci (ako znaci UPC se naziva).
Na ruter-u je vec podeseno po default-u na dynamic isto kao i na laptopu u stanu. Laptop dobije IP ruter ne dobije. Ako stavim neki drugi laptop (2 imam u kuci i 1 netbook) oni svi dobiju IP tako da pretpostavljam da nije vezano za mac addresu uredjaja?

Nemam podatke za IP adresu tako da ne mogu sam da namestim te podatke koriscenjem static opcije. Pokusao sam da unesem one koje mi on dodeli dinamicki (povezem laptop zapisem podatke pa ih prenesem u static ip opciju ruter-a) ali nije radilo. Ne bih rekao da na ruter-u postoji neka zastita (kao sto rekoh bilo sta sem modema kada nakacim radi), ali nisam siguran ni kako da proverim. Kada odem na adresu modema (http://192.168.100.1/) da mi samo neke statistice podatke o nazivu modela i takvim stvarima. Nista vezano za sigurnost i propust net-a


 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 12:44 - pre 154 meseci
Pa kako nemas podatke ? povezi kablovski ruter sa racunarom i pogledaj koju mu ip adresu dodeljuje (u kom opsegu).Kazes zakaci se laptop dali se zakaci na TL-WR340GD ? ako je tako onda ti lan na tom ruteru dobro radi znaci trebas da podesis wan dali si ti uopste lan kabal spojio u wan ulaz rutera?
 
Odgovor na temu

mefistofel
student

Član broj: 214472
Poruke: 43
*.catv.broadband.hu.



+35 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 12:56 - pre 154 meseci
Citat:
daksi990: Pa kako nemas podatke ? povezi kablovski ruter sa racunarom i pogledaj koju mu ip adresu dodeljuje (u kom opsegu).Kazes zakaci se laptop dali se zakaci na TL-WR340GD ? ako je tako onda ti lan na tom ruteru dobro radi znaci trebas da podesis wan dali si ti uopste lan kabal spojio u wan ulaz rutera?


Podakte nemam jer ih modem dinamicki dodeljuje. Kada povezem modem na laptop onda mi on dodeli IP i DNS adresu. Kada povezem preko lan-a(tj wan-a) modem sa ruterom, a na ruter (TL-WR340GD) se zakacim (bilo preko lan kabla ili preko wirelessa) onda nemam internet. U podesavanjima ruter-a mi je namesteno da povezivanje bude dinamicki, medjutim on za wan pise samo 0.0.0.0 drugim recima nije mu dedelio IP, ako pokusam da unesem rucno (static) podatke koje sma dobio na mom laptopu kada sam nakacio modem direktno ni onda nemam internet.

Zar ovo ne bi trebalo da radi samo od sebe cim se povezu kablovi da on sve sam dodeli? Da nije mozda do ruter-a? Iako sam ga kupi pre par dana, dakle nov je.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 13:30 - pre 154 meseci
A jesi li probao da TL-WR340GD stavis umesto kablovskog rutera ? To sto je nov nemora da znaci i da radi mada cim mozes da mu pristupis verovatno je dobar :)
 
Odgovor na temu

mefistofel
student

Član broj: 214472
Poruke: 43
*.catv.broadband.hu.



+35 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 13:58 - pre 154 meseci
Evo sada je sve proradilo, i to samo od sebe.
Pojma nemam kako, prikljucio sam ih onako kako sam pokusavao jedno 10tak puta pre toga, a to je modem->ruter->wirelss->laptopovi. Ostavio sam sva default podesavanja. I sada radi sve kako treba

U svakom slucaju hvala vam svima na pomoci. :D
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
ip77-46-132-85.adsl.beocity.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 15:19 - pre 154 meseci
Evo kako i zašto je proradilo:

Kada menjaš uređaj prikačen na kablovski modem, moraš da ga ugasiš pa upališ kroz par sekundi, da bi on prepoznao novi uređaj i uredno se prijavio sa novim uređajem na mrežu - ne može da se isključi jedan pa uključi drugi komp/ruter/štagod, a da se ne ugasi pa upali kablovski modem.

Ugasio si modem, pa upalio, i zato se on uredno prijavio sa ruterom na mrežu, i proradilo je ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 16:26 - pre 154 meseci
Ja sam to odmah predložio pa pretpostavljam da je probao i nije radilo ako je i dalje bilo problema. Odlično ako je to bilo rešenje.
Citat:
daksi990: A jesi li probao da TL-WR340GD stavis umesto kablovskog rutera ?
Ajde objasni kako će ovo da uradi. Da li sada TL-WR340GD dolazi i sa F-konektorom ili samo meni nešto nije tu jasno. ;)
 
Odgovor na temu

mefistofel
student

Član broj: 214472
Poruke: 43
*.catv.broadband.hu.



+35 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 18:34 - pre 154 meseci
Citat:
newtesla: Evo kako i zašto je proradilo:

Kada menjaš uređaj prikačen na kablovski modem, moraš da ga ugasiš pa upališ kroz par sekundi, da bi on prepoznao novi uređaj i uredno se prijavio sa novim uređajem na mrežu - ne može da se isključi jedan pa uključi drugi komp/ruter/štagod, a da se ne ugasi pa upali kablovski modem.

Ugasio si modem, pa upalio, i zato se on uredno prijavio sa ruterom na mrežu, i proradilo je ;)


Nisam siguran da je to razlog da radi sada (mada nisam neki strucnjak pa moguce da gresim), ali mislim da nije zato sto sam to pokusavao i ranije. Jedina stvar koju sam danas uradio a pre nisam je to sto pre nego sto sam probao da ponovo prikljucim ruter jeste da sam otisao na jedan sajt (od mog provider-a) gde se registruje modem da bi radio na njihovoj mrezi i refreshovao sam konfiguraciju modema, i kada sam posle toga probao da prikljucim ruter on je dobio IP adresu od modema. Da li je do toga nemam pojma ali sada radi tako da sam zadovoljan u svakom slucaju

Citat:
calexx:Ajde objasni kako će ovo da uradi. Da li sada TL-WR340GD dolazi i sa F-konektorom ili samo meni nešto nije tu jasno. ;)


Ni meni nije jasno kako sam to trebao da izvedem ali sam pomislio da mozda bas malo znam :D

U svakom slucaju hvala na pomoci svima
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 18:48 - pre 154 meseci
To sam takođe predložio, ako ne uspe gašenje modema, onda zoveš provajdera da pusti modem na koji je zakačen ruter ili još bolje što imaju automatizovanu varijantu koja radi otprilike slično. Važno je da radi.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 18:55 - pre 154 meseci
"Ajde objasni kako će ovo da uradi. Da li sada TL-WR340GD dolazi i sa F-konektorom ili samo meni nešto nije tu jasno. ;)'' u redu je preneo sam se da koristi adsl.
 
Odgovor na temu

mefistofel
student

Član broj: 214472
Poruke: 43
*.catv.broadband.hu.



+35 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 18:59 - pre 154 meseci
Citat:
calexx: To sam takođe predložio, ako ne uspe gašenje modema, onda zoveš provajdera da pusti modem na koji je zakačen ruter ili još bolje što imaju automatizovanu varijantu koja radi otprilike slično. Važno je da radi.


To je i bio neki pokusaj da se upravo to uradi. Ono sto meni nije jasno kako je moguce da su oni blokirali ruter i da je obican refresh konfiguracije modema to odblokirao, posebno sto je bilo koji latptop koji se nakaci na njega odmah dobio net?

Mreze su jedna od stvari racunara koje mi nikada nece biti jasne iako se bavim programiranjem pa imam makar neki uvid u sve to :D
 
Odgovor na temu

aty
Atila Deme
automaticar, konstruktor el. opreme
Senta

Član broj: 45925
Poruke: 47
*.sabotronic.co.rs.



+15 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 19:15 - pre 154 meseci
Pozdrav !

Kod mene se pojavio slican problem, a posle razgovora sa provajderom, proradio je.

Kod provajdera sam kupio KABTV modem i kod prvog uklucenja oni fiksirali MAC adresu LAN kartice.
A kad sam prikacio router, nije mi radio, morao sam da javim provajderu, da mi novu MAC adresu "snime" pored username-a.

Sve ostalo radio iz prvog.
Press CTRL + Alt + Delete to Continue !!!
 
Odgovor na temu

mefistofel
student

Član broj: 214472
Poruke: 43
*.catv.broadband.hu.



+35 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a20.08.2011. u 19:22 - pre 154 meseci
Pa ono sto mene cudi je to sto je meni radio bilo koji uredjaj sem rutera kada se prikaci na modem,dakle nisu mogli da mi fixiraju mac na jednom uredjaju jer onda ni ostali ne bi radili, zar ne
 
Odgovor na temu

Jorgovan88
Jorgovan88

Član broj: 190307
Poruke: 480



+13 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a21.08.2011. u 03:20 - pre 154 meseci
Prikljucis 340GD na kablovski, oba uredjaja treba da budu upaljena a 340 treba da bude postavljen na dinamiku.

I onda resetujes kablovski (ugasis - upalis) i to je to. Ja sam imao problema sa SBB-om ali izgleda da ne postoji drugaciji nacin da se ovaj problem resi
 
Odgovor na temu

mefistofel
student

Član broj: 214472
Poruke: 43
*.catv.broadband.hu.



+35 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a21.08.2011. u 09:47 - pre 154 meseci
Citat:
Jorgovan88: Prikljucis 340GD na kablovski, oba uredjaja treba da budu upaljena a 340 treba da bude postavljen na dinamiku.

I onda resetujes kablovski (ugasis - upalis) i to je to. Ja sam imao problema sa SBB-om ali izgleda da ne postoji drugaciji nacin da se ovaj problem resi


Pa sasvim moguce ali mislim da sam i to bio radio, ali moguce je i da nisam :D

U svakom slucaju dobri moji ljudi imam jos jedan problem vezan za mreze. Mislim ovo nije toliko problem posto nije neophodno da se resi, ali kada je vec tema krenula....

Kuci imam SBB-ov kablovski internet, na njega zakacan modem (TP-Link neki nisam siguran tacno koji morao bih da pogledam kada budem u bg-u). E sada ono sto je cudno je to sto je do pre par meseci sve lepo radilo, desktop racunar (zakacen na modem preko lan kabla) i laptop (wireless) su lepo radili i onda od jednom je to prestalo da radi. Tacnije ako upalim oba racunara samo jedan ima internet i to onaj koji upalim prvi, takodje taj racunar nije mogao da pristupi ruter-u ali je ovaj drugi (koji nema net) mogao. Svhatio sam zasto je to tako, ruter je odjednom poceo da prvom racunaru koji se nakaci na njega dodeli IP adresu od kablovkog modema (89.xxx.xxx.xxx) pa je to radresa koja nije u rang-u adrese ruter i zato taj komp nije mogao da pristupi ruter-u a drugom racunaru koji se na njega nakacio je dodelio normalnu adresu (192.168.xxx.xxx) i taj nije imao net ali je mogao da pristupu ruter-u.

Ono sto mene ovde cudi je kako je ovako nesto moglo da se desi odjednom? Je li mozda ruter ne ispravan?
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
ip77-46-132-85.adsl.beocity.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a22.08.2011. u 07:58 - pre 154 meseci
Da nisi slučajno premestio kablovski modem u jedan od žutih portova???? kablovski modem uvek ide u plavi port, a tebi se baš dešava/dešavalo kao da je bio utaknut u žuti.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Prosledjivanje kablovskog interneta putem wireless-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4350 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.