Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

forward-ovanje portova

[es] :: Windows mreže :: forward-ovanje portova

[ Pregleda: 2108 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlaziX
bratislav

Član broj: 231824
Poruke: 52
*.mediaworksit.net.



Profil

icon forward-ovanje portova18.08.2011. u 10:33 - pre 154 meseci
kako, i da li je moguce proveridi da li mi je odredjen port prosledjen?

korisitm ORION internet (Wirilless), naravno ne dozovoljava korisnicima da pristupe ruteru, mogu njih da zovem kad mi treba nesto pa da mi oni srede, reko ajde iskljucite fireval, ne dozovljavaju, tako da mogu samo da mi proslede port odredjen, rekao sam im koje portove da mi proslede. pa me interesuje kako da proverim jel prosledjen?
preko ip scan, ili nesto drugo?
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: forward-ovanje portova18.08.2011. u 12:27 - pre 154 meseci
Ne znam koje portove si trazio, ali najbolje da pokrenes aplikaciju koja koristi te portove pa da vidis da li radi. U koliko su tcp portvi mozes se pokusati telnetovati na te portove sa neke vanjske adrese. Mozes i sa IP scenerom ali da li ce prolazi zavisi kako je fw konfigurisan.
Bojan
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: forward-ovanje portova18.08.2011. u 12:57 - pre 154 meseci
http://canyouseeme.org/
 
Odgovor na temu

BlaziX
bratislav

Član broj: 231824
Poruke: 52
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: forward-ovanje portova18.08.2011. u 14:08 - pre 154 meseci
bilo koji port da stavim dobijem dole onaj error, sta to treba da znaci? jos sam ih i zvao da mi proslede odredjene portove koji su zamrtvljeni, ili da zovem orion opet, ne promeni li se stanje, raskidam ugovor sa njima, gubim vreme na gluposti a imam obaveza preko glave, ne znam sta cu pre da pocnem, 3 dana im dajem fore.

P.S.
Ne koristi psovke.

[Ovu poruku je menjao someone_bl dana 18.08.2011. u 22:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.76.*



+12 Profil

icon Re: forward-ovanje portova18.08.2011. u 21:45 - pre 154 meseci
Da li si ti podigao aplikacije koje koriste te portove ?

Ako si forwardowao port 25 da li imas mail server? Ako si forwardowao port 80 da li imas web server.

I da uskaldimo terminologiju, sta tebi zapravo znaci forwardowati port ?
Bojan
 
Odgovor na temu

BlaziX
bratislav

Član broj: 231824
Poruke: 52
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: forward-ovanje portova20.08.2011. u 03:35 - pre 154 meseci
terminologija po kojoj ja shvatam forwardovanje portova je (mozda nisam u pravu, ispravite me slobodno, ne smatram sebe savrsenim): gledacu da budem sto precizniji da bi ste me sto bolje shvatili

-port je "zamrtvljen", odnosno, ne mogu ga iskoristiti za ono sto meni treba, znaci da port nije forwardovan posto je ili blokiran taj port ili je firewall rutera enejblovan (kao u mom slucaju). Evo recimo primer, za moju potrebu je potreban Radmin remote desktop konekcija, i on koristi njegov osnovni port 4899, posto mi je firewall ukljucen (a nemam prava da ga otkljucam) smatram da je taj port "zamrtvljen" odnosno ne funkcionise za ono sto meni treba, pa da bi bio u funkciji za ono sto meni treba potrebno je taj port 4899 proslediti (forwardovati) na moju ip adresu, i onda cu moci da koristim radmin.

tako bar ja to shvatam. slobodno pisite ovde (ukoliko vas ne mrzi) sve sto znate o portovima, bice mi od velike koristi.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: forward-ovanje portova24.08.2011. u 07:13 - pre 154 meseci
Pa u principu jeste tako. Port forwarding jeste preslikavanje porta sa javne na privatnu adresu (u tvom slucaju). Ako su pustili taj port,l i ako ti je podignut remote admin, morao bi da radi. Proveri samo da li koristis UDP ili TCP za tu konekciju, kao i to da li ti je ugasen fw na toj masini gdje je RA.
Bojan
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: forward-ovanje portova24.08.2011. u 08:53 - pre 154 meseci
Osnovno u celoj priči je da li od provajdera dobijaš javnu ili privatnu IP adresu. Ako je javna, onda uglavnom podešavaš kod sebe a ako je privatna, onda je potrebno da oni to odrade a nisam siguran da će uvek da pristanu. Ti hoćeš 4899 (mada možeš da promeniš u neki drugi) ali šta ako i oni koriste radmin? Šta ako se javi 50 korisnika koji traže da se taj port prosledi baš njima?
Kada probaš one testove, pokreni radmin server na tom kompu jer uglavnom javlja greške ako ne radi konkretan program.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: forward-ovanje portova

[ Pregleda: 2108 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.