Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VoIP provajder koji podrzava Autodialer ?

[es] :: VoIP :: VoIP provajder koji podrzava Autodialer ?

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
*.dynamic.telemach.ba.



+2 Profil

icon VoIP provajder koji podrzava Autodialer ?15.08.2011. u 07:20 - pre 153 meseci
Da li netko zna koji Betamaxov voip provajder podrzava autodialer metode odnosno autodialer program?
Poznati i siroko rasireni sipgate nazalost ne podrzava autodialera. Pisao sam im i ovo je njihov odgovor
Code:

According to our AGB we have to inform you, that the company sipgate doesnt support or tolerate 
the usage of autodialing programs.




 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
178.77.21.*



+2 Profil

icon Re: VoIP provajder koji podrzava Autodialer ?15.08.2011. u 21:23 - pre 153 meseci
Ovako izgleda debug output od asteriskCLI, kada koristim autodialer preko voip trunka od sipgate ,zamolio bih upucene da prokomentarisu output, posebno obratite paznju na prvu i zadnje tri linije.

Code:

Code:

[asterisk*CLI> 
    -- Got SIP response 486 "Busy here" back from 217.10.68.150

sterisk*CLI> 
    -- Executing [failed@from-internal:1] Macro("OutgoingSpoolFailed", "user-callerid,SKIPTTL,") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-user-callerid:1] Set("OutgoingSpoolFailed", "AMPUSER=") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-user-callerid:2] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "0?report") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-user-callerid:3] ExecIf("OutgoingSpoolFailed", "1?Set(REALCALLERIDNUM=)") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-user-callerid:4] Set("OutgoingSpoolFailed", "AMPUSER=") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-user-callerid:5] Set("OutgoingSpoolFailed", "AMPUSERCIDNAME=") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-user-callerid:6] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "1?report") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Goto (macro-user-callerid,s,10)

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-user-callerid:10] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "1?continue") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Goto (macro-user-callerid,s,19)

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-user-callerid:19] NoOp("OutgoingSpoolFailed", "Using CallerID "" <>") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [failed@from-internal:2] Set("OutgoingSpoolFailed", "_NODEST=") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [failed@from-internal:3] Macro("OutgoingSpoolFailed", "record-enable,,OUT,") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-record-enable:1] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "1?check") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Goto (macro-record-enable,s,4)

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-record-enable:4] ExecIf("OutgoingSpoolFailed", "1?MacroExit()") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [failed@from-internal:4] Macro("OutgoingSpoolFailed", "dialout-trunk,2,failed,,") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:1] Set("OutgoingSpoolFailed", "DIAL_TRUNK=2") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:2] GosubIf("OutgoingSpoolFailed", "0?sub-pincheck,s,1") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:3] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "0?disabletrunk,1") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:4] Set("OutgoingSpoolFailed", "DIAL_NUMBER=failed") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:5] Set("OutgoingSpoolFailed", "DIAL_TRUNK_OPTIONS=tr") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:6] Set("OutgoingSpoolFailed", "OUTBOUND_GROUP=OUT_2") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:7] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "0?nomax") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:8] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "0?chanfull") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:9] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "0?skipoutcid") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:10] Set("OutgoingSpoolFailed", "DIAL_TRUNK_OPTIONS=") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:11] Macro("OutgoingSpoolFailed", "outbound-callerid,2") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:1] ExecIf("OutgoingSpoolFailed", "0?Set(CALLERPRES()=)") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:2] ExecIf("OutgoingSpoolFailed", "1?Set(REALCALLERIDNUM=)") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:3] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "1?normcid") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Goto (macro-outbound-callerid,s,6)

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:6] Set("OutgoingSpoolFailed", "USEROUTCID=") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:7] Set("OutgoingSpoolFailed", "EMERGENCYCID=") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:8] Set("OutgoingSpoolFailed", "TRUNKOUTCID=") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:9] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "1?trunkcid") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Goto (macro-outbound-callerid,s,12)

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:12] ExecIf("OutgoingSpoolFailed", "0?Set(CALLERID(all)=)") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:13] ExecIf("OutgoingSpoolFailed", "0?Set(CALLERID(all)=)") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:14] ExecIf("OutgoingSpoolFailed", "0?Set(CALLERID(all)=)") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-outbound-callerid:15] ExecIf("OutgoingSpoolFailed", "0?Set(CALLERPRES()=prohib_passed_screen)") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:12] ExecIf("OutgoingSpoolFailed", "0?AGI(fixlocalprefix)") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:13] Set("OutgoingSpoolFailed", "OUTNUM=failed") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:14] Set("OutgoingSpoolFailed", "custom=SIP/Sipgate") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:15] ExecIf("OutgoingSpoolFailed", "0?Set(DIAL_TRUNK_OPTIONS=M(setmusic^))") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:16] Macro("OutgoingSpoolFailed", "dialout-trunk-predial-hook,") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk-predial-hook:1] MacroExit("OutgoingSpoolFailed", "") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:17] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "0?bypass,1") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:18] GotoIf("OutgoingSpoolFailed", "0?customtrunk") in new stack

sterisk*CLI> 
    -- Executing [s@macro-dialout-trunk:19] Dial("OutgoingSpoolFailed", "SIP/Sipgate/failed,300,") in new stack

sterisk*CLI> 
  == Using SIP RTP TOS bits 184

sterisk*CLI> 
  == Using SIP RTP CoS mark 5

sterisk*CLI> 
    -- Called Sipgate/failed

sterisk*CLI> 
    -- SIP/Sipgate-000004e1 is circuit-busy

sterisk*CLI> 
  == Everyone is busy/congested at this time (1:0/1/0)



 
Odgovor na temu

Ivan Vujisic
Ivan Vujisic
Bgd

Član broj: 30747
Poruke: 109
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: VoIP provajder koji podrzava Autodialer ?15.08.2011. u 21:30 - pre 153 meseci
Komentar koji si dobio od sipgate je uopsten. Ako nam opises sta hoces da uradis mozda ti moze neko pomoci :)
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
178.77.21.*



+2 Profil

icon Re: VoIP provajder koji podrzava Autodialer ?15.08.2011. u 21:56 - pre 153 meseci
Problem je taj sto mi jednostavno neki agenti cekaju dugo da im dialer proslijedi poziv, dok drugi agenti primaju pozive normalno. Npr. definisao sam 2 queue od po 6 agenata , od njih 6, cetiri agenta primaju pozive svakih od 5 do 40 sekundi(dakle to je ok), dok mi recimo preostala dva agenta u 10 minuta prime 3 poziva. Isto vazi i za drugi queue i njihovih 6 agenata.
Pokusao sam sve moguce opcije od deinstaliranja antivirusa na agentovim kompjuterima, proslijedio sam portove na ruteru za SIP i RTP , iskljucio firewall, ali problem je opet isti. Takodjer sam pokusao da agenti koriste druga desktop racunala sa drugim operativnim, ali sve dzaba.

Drugi problem je taj sto kada pogledam report imam recimo od ukupno 3500 poziva,uspjesnih samo oko 2100. Dakle 1400 je failure. S tim da se mora uzeti u obzir da ako se pozivani nejavi, taj poziv se tretira kao failure. Eto gore sam postao output dok radi dialer i moze se vidjeti da postoji zagusenje na strani voip trunka kojeg koristim. Mislim da je i to razlog zasto neki agenti dugo cekaju da prime poziv , a zbog zagusenja slijedi i veliki broj failure poziva.

Samo jos nesto nisam probao a to je da koristim drugi softphone. Zasad koristim X-lite. I to cu probati u ovaj koji dan. Sto se tice hardvera na kom se vrti call centar i internet veze to mogu odmah eliminisati jer toga imam vise nego dovoljno.
Slucajno sam negdje na forumu naletio na ovaj problem u outputu "Outgoingspoolfailed" i lik je kaze promjenio voip provajdera i sad mu je sve ok.
Uglavnom jasno se vidi iz outputa da nesto smrdi na strani voip provajdera

Code:
sterisk*CLI>
Got SIP response 486 "Busy here" back from 217.10.68.150

sterisk*CLI> 
    -- Called Sipgate/failed

sterisk*CLI> 
    -- SIP/Sipgate-000004e1 is circuit-busy

sterisk*CLI> 
  == Everyone is busy/congested at this time (1:0/1/0)





 
Odgovor na temu

Ivan Vujisic
Ivan Vujisic
Bgd

Član broj: 30747
Poruke: 109
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: VoIP provajder koji podrzava Autodialer ?15.08.2011. u 22:10 - pre 153 meseci
circuit-busy stagod da koristish kao odlazni trunk, nemas dovoljno linija. Ovo se resava tako sto pribavis vise accounta pa proveravas congestion, pa saljes odlazni poziv na sledeci account ... ili jednostavnije ... promenis voip provajdera
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
178.77.21.*



+2 Profil

icon Re: VoIP provajder koji podrzava Autodialer ?15.08.2011. u 22:24 - pre 153 meseci
Ma jah , ipak je do voip provajdera, ocigledno im odgovor nije bio uopsten(Njemci su to!). U svakom slucaju pisao sam im ponovno da malo bolje se ocituju o tome pa cekam odgovor. Iako im na sajtu lijepo pise
Code:

sipgate offers trunking 100 concurrent outgoing calls and is available in three variants:

Jos nesto, da nije do mojih outgoing kanala. Pri definisanju outgoing kampanje postavio sam na max. outgoing channels 25 a na trunku sam postavio unlimited. Pokusao sam ograniciti i na 10 kanala ali opet imam isti problem.
Promjeniti provajdera kao sto je sipgate je jako tesko, jer cisto ne vjerujem-prosto sumnjam da postoji povoljniji i bolji.

 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: VoIP provajder koji podrzava Autodialer ?

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.