Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

optimalno podesavanje monitora pomoc!

[es] :: Windows desktop :: optimalno podesavanje monitora pomoc!

[ Pregleda: 2569 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanbrainbug
mihajlovic milan

Član broj: 153721
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 491939474


+3 Profil

icon optimalno podesavanje monitora pomoc!14.08.2011. u 12:23 - pre 154 meseci
Kupio sam juce nov monitor benq g2222HDL 21,5" wide, posto sam po raznim forumima procitao da je poprilicno dobar u odnosu na cenu/kvalitet. Kada sam ga prikacio on je automatski konfigurisao neki standardan mod,gde je HD rezolucija 1920x1080 po default-u,ali meni su sve ikonice i text toliko mali da stvarno treba da se namucim da procitam nesto,kad otvorim chrome stranica mi popunjava samo trecinu ekrana(imam ogromne praznine sa strane),e sad neki kazu da je najbolja ta rezolucija za njega i da to ne treba menjati,pa ne znam kako da povecam ostale stvari a da ne smanjujem rezoluciju???Probao sam da povecam malo DPI ali bas uboo one velicine gde slova izgledaju poprilicno smesno a i program neki kad pokrenem(winamp,utorrent,one gadgete sa strane) je opet mali u odnosu na povecanu okolinu!u chrome-u sam povecao zoom sa 100-120% ali tako povecam samo stranicu tabovi i periferija pretrazivaca su i dalje mali pa mi to nekako smeta O.o da i josh nesto posle 2h gledanja u njega placem ko malo dete prejako je ovo pozadinsko osvetljenje... mozda se ja nisam navikao jer sam presao sa 17" CRT-a ali bilo bi lepo da mi neko ako je imao slican problem kaze koja je podesavanja postavio kod njega ili sta bi trebao da promenim da povecam sve ali da ne smanjujem rezoluciju...mislim ako je to izvodljivo?
hvala unapred!
brainbug
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: optimalno podesavanje monitora pomoc!14.08.2011. u 20:34 - pre 154 meseci
Zbog sličnih razloga ponovo odmaram oči na CRT_u
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon Re: optimalno podesavanje monitora pomoc!15.08.2011. u 09:31 - pre 154 meseci
za početak namesti rezoluciju na 1920*1080,vrati podešavanju u chromu koje si menjao na default, a onda windows 7, firefox, explorer, internet explorer, chrome itd reaguju na control + scroll na mišu pa vrtiš scroll dok ne dobiješ željenu veličinu (svi programi pamte koju si veličinu sajta namestio i na tom sajtu ti daje sve stranice one veličine koju si jednom namestio)

pa ako to ne daje željene rezultate onda podešavanje veličine fonta
Control Panel\Display viličinu fonta staviš 125% ili 150%
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: optimalno podesavanje monitora pomoc!

[ Pregleda: 2569 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.