Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pojacalo -> Mixeta

[es] :: Muzička produkcija :: Pojacalo -> Mixeta

[ Pregleda: 1323 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

predatorxx7
Bulatovic Stefan
Nista

Član broj: 288949
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Pojacalo -> Mixeta10.08.2011. u 22:54 - pre 154 meseci
Pozdrav ljudi, hitno mi treba pomoc.

Imam mixetu numark m2. I ja kada kuci povezem na svoje zvucnike 2+1, to je veoma lako.

Ali trebam sada da povezem mixetu sa pojacalom. Na pojacalo sam vec konektovao zvucnike i sve radi ok, samo imam problema sa konektovanjem pojacala i mixete.

Pojacalo je neko staro, nisam siguran ni tacno kako se zove.

Uglavnom ima jedan kabl koji izgleda odprilike ovako - http://t3.gstatic.com/images?q...LYb4WXyNxGWygodPh-vgKhFujL0fhA (Samo sto na drugoj strani nisu ovih nekoliko audio ulaza vec samo jedan u zvucnu karticu koji ide)

Ulaz je kao na onom kablu sto ide iz tastature u komp, samo sto je malo veci ima tri one iglice. A s druge strane tog kabla je normalan jedan audio ulaz koji ide u zvucnu karticu.

E sad mene zanima kako da povezem mixetu sa tim pojacalom. Da li taj ulaz koji ide iz pojacala u zvucnu, ne ukljucim u zvucnu karticu vec u mixetu a posle iz mixete onim rca kablom (valjda se tako zove) koji ima ona dva audio ulaza na jednom kraju i jedan audio ulaz na drugom kraju, pa tako da povezem sa laptopom ili kako vec ??


Stvarno mi je ovo hitno. Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Pojacalo -> Mixeta11.08.2011. u 07:12 - pre 154 meseci
Iz Numark mixera na Main Outputs "ubodeš" kabel sa 2 (beli i crveni) RCA konektora, a u pojačalo na Line In "ubodeš" (odgovarajući) ulazni konektor.

Dalji postupci zahtevaju odgovarajući kabel, a sistem je vrlo logičan Out Line --> In Line.

Nisi naveo kakav je Out Line iz pojačala (ali to možeš proveriti), a ulaz (Line In) u zvučnu kartu je verovatno mini stereo konektor.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Pojacalo -> Mixeta

[ Pregleda: 1323 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.