Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pocetnik u home production

[es] :: Muzička produkcija :: Pocetnik u home production

[ Pregleda: 3091 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon Pocetnik u home production09.08.2006. u 02:06 - pre 215 meseci
Vidim ton_majstor zakljucali ste mi temu
Ne stvarno, moguce je da sam pogresno formulisao pitanje u temi.
procitao sam sve one temo o tome kako povezati gitaru na komjuter i to je OK, medjutim sve su tu pitanja tipa "ja imam to i to i sad kako da uradim to" Moje je pitanje bilo ja nemam nista i hocu da kupim pa trazim pomoc od profesionalaca. Znaci nemam pojma sta mi treba da bih dobio neki iole kvalitetan zvuk gitare i vokala na komjuteru.... Koja muzicka, treba li mi procesor za gitaru, mixeta, pojacalo, predpojacalo, koji je softwer najbolji za pocetak. Ako treba koje pojacalo preporucujete ili procesor ili mixetu i koji mikrofon preporucujete takodje....? planiram da sviram na kvalitetnoj ozvucenoj akusticnoj gitari...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Pocetnik u home production09.08.2006. u 06:46 - pre 215 meseci
Bas ima jedna nova tema u kojoj je postavljeno to pitanje (skoro identicno) i to ovde - http://www.elitesecurity.org/t203060-Kucna-Produkcija ...tu je pomenuto sta je potrebno od opreme.....sto se tice softvera koji sluze za "modeling" gitarskih pojacala, trenutno su najpopularniji Guitar Rig 2 i Amplitube.
A stvarno se na forumu mnooooogo pricalo o tome, cak i ovih dana. Verovatno ti je zato i zakljucana tema.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 09.08.2006. u 07:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pocetnik u home production09.08.2006. u 11:11 - pre 215 meseci
Naravno, nema tu zle namere! Koristi pretragu I SAMO AKO ništa ne nađeš korisno, postuj pitanje, SA SMISLENIM NASLOVOM!

Eto, aca ti je rekao.

Pozdrav!

P.S. I ovo ćemo da brišemo uskoro, ako nađeš odgovor!
 
Odgovor na temu

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon Re: Pocetnik u home production10.08.2006. u 11:02 - pre 215 meseci
Ma taman posla, ton_majstor, znam da nema lose namere.... Ptrocitao sam tu temu ranije ali tu nema odgovora na pitanje sta mi je potrebno da bi snimio. opet je on probaj to probaj ono... Znaci ne zelim da kripim sa stvarima koje mi trebaju jednostavno potrebno ti je to to i to, idealno je da imas to to to i to, i kupicu sve sto mi treba... I opet ne rekoste mi koja muzicka za kvalitetan zvuk i koji mikrofon bi tu zavrsio posao...? Hvala aco za software...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pocetnik u home production10.08.2006. u 13:50 - pre 215 meseci
Hmmmm, JA sam taj sa "zlim" namerama. Onaj što zaključava teme... ne Aca.

Aman, ako imaš 10000 dinara u šteku, jedna je priča. Ako imaš 20000, 30000 druga, 1.000.000 $ i tako dalje... sve je u lowi!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Pocetnik u home production10.08.2006. u 14:43 - pre 215 meseci
Citat:
pixi018: I opet ne rekoste mi koja muzicka za kvalitetan zvuk i koji mikrofon bi tu zavrsio posao...? Hvala aco za software...


Dok ton_majstor ne ode po kljuc da ja dodam neke preporuke

Sto se tice zvucne karte, ako si tanak sa parama uzmi neku Creative karticu, npr. Audigy. Sigurno ces biti zadovoljan. Ako kinta bas i nije problem, onda pazari M-Audio Audiophile 2496, koja je za svojih 130 evra vrh vrhova.
Mikrofon (ako ces snimati mikrofonom) bi trebalo da bude kondenzatorski jer ces jedino sa njim da preneses zvuk akustare onako kako valja. A i sad su vala toliko pojeftinili da se vec za 110 evra moze naci neki Behringer. Ja imam mikrofon M-Audio Nova, akusticnu gitaru sam njime snimao do sada oko tri-cetiri puta i to lepo zvuci.
Ha, nije to sve (kad snimas mikrofonom)...potreban ti je pre-amp (pretpojacavac) koji ima tzv. fantomsko napajanje (phantom power) napona 48 V i koje je potrebno za "pokretanje" kondenzatorskog mikrofona. To moze da bude i mikseta koja naravno ima mikrofonske ulaze i fantomsko napajanje.

Ako hoces konkretne predloge (a da ne kosta mnogo) :
Mikrofon - http://www.m-audio.com/products/en_us/Nova-main.html ili http://www.behringer.com/B-1/index.cfm?lang=ENG , oba oko 120 evra
Pre-amp - http://www.behringer.com/MIC200/index.cfm?lang=ENG , oko 70 evra...ili umesto pre-ampa, mikseta http://www.behringer.com/UB802/index.cfm?lang=ENG , isto oko 70 evra
Zvucna karta - Creative Audigy 2, oko 60 evra (kako kod koga)

Naravno, ako snimas sa gitarskog pickupa (sto ja licno mrzim) - mikrofon otpada, umesto njega se uzme DI-Box...o tome je pisano u onoj drugoj temi.

Uz to ti jos treba i software za snimanje - neki sekvencer (Cubase, Nuendo, Adobe Audition....) i sviraj

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 10.08.2006. u 15:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon Re: Pocetnik u home production10.08.2006. u 16:20 - pre 215 meseci
OK audiophile mogu ovde da nadjem za nekih 60-70 eura ali san cuo da ona nema mic in? Da li je to tacno? I da li je to neki nedostatak... Za mikrofone OK ali sam ja mislio za obicne mikrofone na kojima cu snimati vokale, a ne mikrofone za instrumente. Koje mikrofone tu preporucujete.....
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Pocetnik u home production10.08.2006. u 16:43 - pre 215 meseci
Audiophile 2496 nema mikrofonske ulaze...hvala bogu !
Inace su mikrofonski ulazi na vecini zvucnih karti KATASTROFALNI i jedino sluze za skupljanje suma ! Dakle, preamp za mikrofon ti ne gine, bez obzira da li uzmes karticu sa ili bez mic-inputa.
Ako hoces da snimis vokale kako valja, to se radi kondenzatorskim mikrofonom (npr. neki od onih koje sam pominjao, u jeftinijoj klasi). Ako vec zelis da uzmes dinamicki, onda to treba da bude provereno dobar pevacki mikrofon...npr. SHURE SM58. Ili da nabavis neki polovan Sennheiser MD421 (novi bas i nisu jeftini), koji je i posle vise od 40 godina zakon medju dinamickim mikrofonima. Nemoj da mislis da ces jeftinije proci sa dinamickim mikrofonima.

Naravno, cak i ako budes uzimao dinamicki, preamp (ili mikseta sa mik. ulazom) je neophodan.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 10.08.2006. u 17:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pocetnik u home production10.08.2006. u 19:39 - pre 215 meseci
Ajde da i ja opravdam ovu titulu, a ne da samo pretim i zaključavam!

http://www.m-audio.com/products/en_us/JamLab-main.html



Eto, to je MINIMUM, a da je za gitaru.

Meni se, međutim, mnogo više sviDŽa ovo:

http://www.m-audio.com/products/en_us/MAudioBlackBox-main.html



A za vokal imaš kod njih dosta rešenja.

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon Re: Pocetnik u home production11.08.2006. u 23:40 - pre 215 meseci
Aha ok, a taj Di box je ustvari pojacalo gitarsko? Ako uzmem nekog marshalla ili voxa pojacalo sa zvuznikom( znas omo 15-20W) koje mogu da sviram ovako nazivo, hoce li to moci da mi zavrsi posao da odsviram to u komp? I hocu li moci sa kondenzatorskim mikrofonom da pevam ovako nazivo ili on sluzi samo za studio recording?
 
Odgovor na temu

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon Re: Pocetnik u home production11.08.2006. u 23:49 - pre 215 meseci
I da zaboravih koju bi mi karticu preporucio koja ima mic preamp u sebi? Znam da ih ne volis ali koja po tvom misljenju? Sta kazes na emu0404?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Pocetnik u home production12.08.2006. u 01:10 - pre 215 meseci
Citat:
pixi018: Aha ok, a taj Di box je ustvari pojacalo gitarsko...

DI-Box je nesto sto bi se moglo nazvati prilagodjavacem impedanse. Signal iz gitare nema dovoljan intenzitet da bi mogao da se prikaci na line-in ulaz zvucne karte (u vecini slucajeva se dobija tih i tanak zvuk).

Ako kacis akusticnu gitaru na gitarsko pojacalo (mislim na pojacala za elektricnu gitaru) to onda bas i ne zvuci mnogo kao akusticna gitara. Probao nekoliko puta, nije mi se svidelo. Moze da se iskoristi izlaz za slusalice koji se nalazi na nekim jeftinijim gitarskim pojacalima i da se signal odatle prosledi na line-in zvucne karte (naravno, voditi racuna o nivou zvuka, inace moze da se osteti ulaz zvucne).
Citat:
pixi018: ...I hocu li moci sa kondenzatorskim mikrofonom da pevam ovako nazivo ili on sluzi samo za studio recording?

Studijski kondenzatorski mikrofoni sa vecom membranom (oni koje smo pominjali) se bas i ne koriste za live-nastupe. Postoje pevacki elektret-mikrofoni (vrsta kondenzatorskih mikrofona koji koriste male napone, uglavnom iz baterije 1.5 V), koji su manje osetljivi, imaju manju membranu, a ciji je zvuk malo vise "studijski" u odnosu na dinamicke on-stage mikrofone. Ako hoces da ti mikrofon sluzi i za scenski nastup i za studijsko snimanje, uzmes jedan takav...
...ili ipak neki dinamicki, npr. Shure SM58.
Citat:
pixi018: I da zaboravih koju bi mi karticu preporucio koja ima mic preamp u sebi? Znam da ih ne volis :) ali koja po tvom misljenju? Sta kazes na emu0404?
Mozes da probas da nakacis neki mikrofon i na on-board kartu (na mic-ulaz), pa da vidis kako to radi...ja sam jednom zezanja radi kacio Sennheiser 421 na mic-ulaz zvucne...i radilo je...zvuk je bio osrednji, a bilo je i dosta suma. Ako bas hoces da uzmes kartu koja ima i mic-ulaz, onda uzmi neku Creative (Audigy ili SB Live).
E-MU 404 nema mikrofonski ulaz.
 
Odgovor na temu

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon Re: Pocetnik u home production12.08.2006. u 10:59 - pre 215 meseci
Ej Aco, druze, hvala ti za informacije... Mnogo te mucim znam Ali kad stvarno tek pocinjem pa pitam svakakve gluposti... Ako uzmem mixetu neku( naprimer ovu malu UB802) resio sam problem i za gitaru i za mikrofon jel tako? A moze li u tu mixetu da se prikaci istovremeno vise instrumenata( npr druga gitara ili klavijature) i ako ne moze sta mi treba za to?? Ovo sa mic in sam pitao zbog toga sto sam u inostranstvu pa pricam preko messengera sa mojima kuci(znas kako je roditelji) Pa se razmisljam kako cu koristiti tu najosnovniju funkciju ako vec audiophile nema mic in? Hvala jos jednom sa mini skolu i daj ako mogu nekako ja tebi da pomognem, Ja sam u Americi tu pa ako ti nesto treba odavde ti samo reci da vidim sta mogu da uradim.....
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Pocetnik u home production12.08.2006. u 13:39 - pre 215 meseci
Behringer UB802 je simpaticna mikseta za kucnu upotrebu i lepo radi...imao sam je i ja...prodao je pre mesec dana. Na nju mozes da prikljucis bilo koji mikrofon, kondenzatorski koji zahteva phantom-power ili dinamicki koji ne zahteva nista
Posto ima 4 ulaza, mozes da prikljucis mikrofon (naravno na mik. ulaz)...ili dva mikrofona, zatim gitaru na linijski i klavijature na drugi linijski. Kada budes prikljucio gitaru, malo ces morati da se poigras sa ekvilajzerima na mikseti (izdignes visoke, malo izdignes srednje i malo spustis basove) da bi dobio koliko-toliko autentican zvuk akustare.
U "home-recording" varijanti klavijature mozes da prikljucis na midi ulaz zvucne karte (ako klavijature imaju midi izlaz) tako da su ti onda mogucnosti za upotrebu te klavijature, koriscenjem softverskog sekvencera i VST instrumenata u kompjuteru, ogromne.
A za koriscenje mikrofonskog ulaza za potrebe "rodbinske komunikacije" , uzmi neku jeftinu karticu, npr. neki Creative SB Live ili slicnu, na koju ces da prikljucis mikrofon i slusalice. I kod mene su u kompjuteru dve zvucne karte, Audiophile 2496 za rad, a Creative Audigy je tu zato sto ima onaj stari CD konektor koji mi koristi za vezu sa TV kartom.
Citat:
pixi018: Ja sam u Americi tu pa ako ti nesto treba odavde ti samo reci da vidim sta mogu da uradim.....
Hehe...hvala, poslacu ti PP ako mi bude palo nesto na pamet
 
Odgovor na temu

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon Re: Pocetnik u home production16.08.2006. u 01:51 - pre 215 meseci
Dobro, a ja ako hocu da sviram neku uzivo a imam samo gitaru, mixetu i mikrofon... Kako ja mogu da povezem to sve na zvucnike? Ide gitara u mixetu a mixeta u sta? Treba li mi neko pojacalo pa u zvucnike ili mogu direktno u zvucnike... I kakvi mi zvucnici trebaju? Mogu li iz mixete da ubacim u moje audio pojacalo (imam philips 2X50W) ili mi treba neko posebno pojaclo? I Mogu li da iskoristim moje audio zvucnike ( imam par kvalitetnih audio zvucnika 2X80W )
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Pocetnik u home production16.08.2006. u 06:43 - pre 215 meseci
Citat:
pixi018: Ide gitara u mixetu a mixeta u sta?

...a mixeta u pojacalo...pa u zvucnike. Ne moze direktno u zvucnike. Jedino kada mikseta ima ugradjeno izlazno pojacalo (tzv. powered mixer), ali to je vec druga prica.
Citat:
pixi018: Mogu li iz mixete da ubacim u moje audio pojacalo (imam philips 2X50W) ili mi treba neko posebno pojaclo? I Mogu li da iskoristim moje audio zvucnike ( imam par kvalitetnih audio zvucnika 2X80W )

Moze i u hi-fi pojacalo, naravno za kucne potrebe....kada bi svirao u nekom klubu ili vecem prostoru, takvo pojacalo ti ne bi mnogo pomoglo, jednostavno nije predvidjeno za tu namenu. Zvucnici koje pominjes (2x80 W) ne bi podigli snagu sami po sebi, treba im pojacalo koje ce da ih "gura".
Za live nastupe se koristi oprema koja je za to pravljena.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Pocetnik u home production

[ Pregleda: 3091 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.