Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115058 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 10:09 - pre 152 meseci
I sve to što pričate bi bilo tačno, da je Apple zaista prvi osmislio dizajn, koji u stvari postoji još iz doba kada je Apple pravio one smešne računaljke sa Motorola procesorima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 10:19 - pre 152 meseci
Interes drustva je razvoj drustva, ne razvoj pojedinacnih kompanija. Jedno nije isto sto i drugo, i ako postoji plastican primer za to, to je ovaj. Drustvo je uskraceno za otvorenu konkurenciju porizvodjaca i naredjeno mu je sta sme i sa ne sme da koristi jer nesto zaboga "lici".

I manite me te price, mozes i ti da izmislis dizajn i zastitis, to su price za malu decu. Bese i ovde na forumu neka prica o coveku koji je osmislio dizajn za inteza sajt i ponudio im i zavrsio na sudu.

A sto se tice toga "sta ce drustvu ostati", kompanija ce svoj proizvod morati da upakuje nekako, priroda procesa kupoprodaje ih na to prinudjava a psiha kupaca stimulise. Umesto once-off proboja imali bi stepenasti razvoj dizajna, apple bi uzeo od htc-a pa doradio, samsung od apple-a, itd, sako po neso malo sitno sto bi im donelo kratkotrajan push na market i sto bi cenovno odgovaralo tome. Uzimace dizajn jedni od drugih, i nek uzimaju. Mozda ce se sporije doci do optimalnog dizajna ali ce se stici, a ti kao kupac ces imati izbor po mnogo pametnijim osnovama nego dal ima ili nema ogledalo pozadi.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 11:15 - pre 152 meseci
@mmix,

I respectfully disagree :)

Citat:

Vi jednostavno ne mozete da se odlepite od tog mindseta i da pogledate pricu sa dalje distance da interesi drustva nisu skoro nikad podudarni sa interesima kompanija


Ja zaista ne mogu da govorim u ime drustva, samo u svoje ime. Licno smatram da su interesi kompanija za zastitu njihove svojine i te kako indirektno u interesu drustva, zato sto je privreda jedne zemlje u stvari poslovanje njenih kompanija. Zivimo u post-industrijskoj eri gde su glavni asset-i ne masine za produkciju vec intelektualna svojina i samim tim postoji i te kako dobar razlog zasto ta vrsta svojine ima zakone koji omogucavaju zastitu iste.

Dakle zastita intelektualne svojine, u sta ubrajam i dizajn, je i te kako bitna za omogucavanje fer trzista - zato sto kompanijama daje motivaciju da ulazu jos vise resursa u R&D inovacija posto im to daje mogucnost da dodatno profitiraju bez bojazni da ce neko beskrupulozno da saceka da oni urade sve sto je potrebno za uspeh, a onda to mazne. Kaubojstina koja bi nastala dozvolom svakom podrumu da kopira uspesne stvari bi samo totalno obezvredila bilo kakav intelektualni rad i dala prednost onima koji najbolje i najefikasnije corisu tudje ideje.

I na kraju - ne mogu a da ne kazem da meni licno sve to koketiranje sa nekakvim ogranicenjima zastita intelektualne svojine ima odvratni zadah prototipskog komunizma gde se intelektualni rad smatrao inferiornim u odnosu na fizicki. Komunizam je, inace, bio jako poznat po inovacijama i diverzifikovanom trzistu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 11:41 - pre 152 meseci
lele, kakav makartisticki odgovor ako nisam pro-liberalni kapitalista onda sam po definiciji pro-komunista? lol

nazalost ta argumentacija ne lezi. Apsolutizam ne funkcionise nigde, kako u komunizmu tako i u kapitalizmu i kao sto rekoh korporacije nemaju apsolutnu slobodu da rade sta hoce niti imaju pravo da poseduju sve sto im padne na pamet a za sto su mozda dali pare. Drustvo ih ogranicava po mnogo cemu i cak im naplacuje gomilu stvari koje ne rezultuju povecanjem vlasnistva firme (pocev od preza). Ako ces zagovarati da je dizajn (a o njemu pricamo, ja nisam defacto protiv intelektualne svojine, samo protiv dizajna i softverskih procesnih patenata) neotudjivo vlasnistvo firme onda zasto stati samo na tome? Ja sam siguran da bi faramcija npr uznapredovala drasticno ako bi se farmaceutskim kucama dozvolilo da izvode nesmetane eksperimente nad generalnom populacijom, zamisli samo kakve ce sve lekove (ili pre tablete za mrsavljenje) moci da otkriju. Ali mi to ne dozvoljavamo, zar ne? Bez obzira na sav doprinos koji bi takva mengele politika imala mi smo zakonski obezvredili svaki takav intelektualni rad jer cenimo da su neke stvari vaznije od profitnih margina, i ja sasvim sigurno ne bih rekao da to smrdi na komunizam, pre na covecnost. A ako vec imamo takav stav da postoje vaznije stvari zasto dizajn ne bi bio jedan od njih? Zasto smo dozvolili sebi da dodjemo u situaciju da jedna firma koristeci zakone o zastiti intelektualne svojine suspenduje slobodno trziste i uslovljava promet. Stvari su se promenile drasticno u poslednjih 150 godina ali mi i dalje razmisljamo na identican nacin o tome i reforma je neophodna.

Tei je mozda to sve isto, ali ja vidim itekakvu razliku izmedju IPa za recimo novi high-speed itnternet i IPa za to da li je kutija umotana roze ili zutiom trakom i vidim jasnu distinkciju izmedju toga koji od ta dva IPa drustvo treba da stimulise a koji potpunoda ignorise.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
195.178.49.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 13:50 - pre 152 meseci
Pazi Ivane,
zaštita i prava na patente da, ali ne može da bude zaštićeno nešto pravouganog oblika veličine ekrana 10''. Tu sve vreme se i lome koplja. Evo za iPhone 5 će izbaciti i famozno dugme sa telefona, šta će onda. Da ih tuži HTC koji više nema dugmad na "smart"-ovima?!? Gde je tu logika?

Isto tako se ne slažem ni sa tezom ako neko uzme dizajn od nekoga i malo doradi (nije replika Ivanu), pa drugi još malo da će se doći sporije do optimalnog rešenja. Dapače. Do optimalnog rešenja će se doći brže, a onaj ko pre izbaci to optimalno rešenje biće najbolji (upravo primer iPhonea i Applea).
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 13:52 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: I manite me te price, mozes i ti da izmislis dizajn i zastitis, to su price za malu decu. Bese i ovde na forumu neka prica o coveku koji je osmislio dizajn za inteza sajt i ponudio im i zavrsio na sudu.


Pa, je li zaštitio dizajn pre nego što ga je ponudio?

Što se tiče gradnje kuće na autoputu, ja ne mogu da igradim kuću na autoputu, pa neću ni ulagati pare u to. Isto je i sa istraživanjem i razvojem - ako ne mogu to posle da imam, pa neću ni ulagati u to. Uložiće neka budala, koju ćemo mi ostali da isplagiramo i da budemo jeftiniji jer nismo uložili u istraživanje i razvoj, on će propasti i razvoj će stati dok se ne pojavi sledeća budala.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 14:01 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: Što se tiče gradnje kuće na autoputu, ja ne mogu da igradim kuću na autoputu, pa neću ni ulagati pare u to.


Voila, eto zakljucka. onemoguci kompanije da poseduju dizajne pa ni one nece praivit grandiozne preskupe dizajne (minus, naravno), ali zato nece moci ni daa blokiraju sve ostale da se voze tim autoputem (pluscina kao vrata, visestruko veca od onog minusa). Kao sto i sav normalan svet gradi kuce tamo gde im je mesto, pravice normalne dizajne ili ce kopirati i unapredjivati druge, sve vreme znajuci i racunajuci na toda ne mogu da blokiraju ostale. Prosto i jednostavno. Dakle neces imati dizajn od 5 miliona dolara koji ce neko da ukrade vec ces biti cost observant i uraditi minimalne promene koje su ti neophodne i usmeravati industrijski dizajn u inkrementalnom pravcu. Dapace, nece biti nista REVOLUCIONARNO niti ce biti konduktivno za stvaranje polu bozanstava tipa Steve ali ce sumarno gurati trziste ka drugacijoj vrsti konzumerizma. A razvoj dizajna NECE stati jer njega ne pogoni samo marketing, pogone ga i druge funkcionalne trzisne sile.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 14:10 - pre 152 meseci
Ja mislim da nas Ivan, i posebno Nedeljko samo dobro zezaju na ovoj temi.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
...cust-194.exponential-e.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 15:32 - pre 152 meseci
hehee, bilo kako bilo, evo u Londonu u PCWorldu :) samsung se prodaje pored ipad-a :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 17:05 - pre 152 meseci
@mmix

I zašto bi iko istraživao tržište i razvijao dizajn, ako je kopiranje jeftinije?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 19:02 - pre 152 meseci
Zato sto ces kopiranjem obezbijediti 5% trzista u najboljem slucaju.
Dok je onaj koji je osmislio taj dizajn koji si ti iskopirao vec sebe ustanovio na trzistu kao standard koji svi zele i ugrabio citavo trziste.

Ne znam sto se svi prave blesavi na ovu prostu cinjenicu.
Samsung moze da napravi POTPUNO identican uredjaj - opet se nece prodavati kao Apple.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 19:26 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: lele, kakav makartisticki odgovor :) ako nisam pro-liberalni kapitalista onda sam po definiciji pro-komunista? lol


Zaista ne znam na osnovu cega si dosao do ovog zakljucka. Prilicno sam se trudio da napomenem da je to MOJE misljenje da negacija intelektualne svojine mirise na komunizam. To je prilicno daleko od ideje da tebe nazivam komunistom zato sto nisi "liberalni kapitalista".

Ako vec pricamo o tome, mislim da je to sto ti radis nista drugo nego koketiranje sa levicarskim idejama u jednom ogranicenom slucaju iz nekih tvojih privatnih razloga - prilicno sam siguran da, kada bi neki pravi levicari, dosli tebi nesto da zabrane i otmu zato sto, recimo, to sto ti radis "nije vredno kao posten rad - i sprecava radnicku klasu da bude konkurentna" da bi bio prilicno glasan u neslaganju sa tim.

Citat:

nazalost ta argumentacija ne lezi.


Ta argumentacija ne postoji - posto ja svakako ne tvrdim to sto mi pripisujes gore.

Citat:

Apsolutizam ne funkcionise nigde, kako u komunizmu tako i u kapitalizmu i kao sto rekoh korporacije nemaju apsolutnu slobodu da rade sta hoce niti imaju pravo da poseduju sve sto im padne na pamet a za sto su mozda dali pare.


Apsolutno tacno. Korporacijama niko na ovom svetu nije dao prava da rade sta hoce - data su im samo prava - zapravo OBAVEZE da se ponasaju u skladu sa zakonom.

A to konkretno znaci i da imaju prava da stite svoju intelektualnu svojinu u sta spada i industrijski dizajn - to je savrseno u skladu sa zakonima, kako nacionalnim a tako i medjunarodnim. Sasvim je druga prica to sto se to nekome ne svidja.

Citat:

Drustvo ih ogranicava po mnogo cemu i cak im naplacuje gomilu stvari koje ne rezultuju povecanjem vlasnistva firme (pocev od preza). Ako ces zagovarati da je dizajn (a o njemu pricamo, ja nisam defacto protiv intelektualne svojine, samo protiv dizajna i softverskih procesnih patenata) neotudjivo vlasnistvo firme onda zasto stati samo na tome?


Mirisem straw-mana.... da li mi se to samo cini? :)

Citat:

Ja sam siguran da bi faramcija npr uznapredovala drasticno ako bi se farmaceutskim kucama dozvolilo da izvode nesmetane eksperimente nad generalnom populacijom, zamisli samo kakve ce sve lekove (ili pre tablete za mrsavljenje) moci da otkriju. Ali mi to ne dozvoljavamo, zar ne?


Nope - ne cini mi se... straw man samo takav.

Vidi, iako ne bi trebalo da odgovaram na ovakvu zamenu teza: razlog zasto je dozvoljeno stititi intelektualnu svojinu a nije dozvoljeno eksperimentisati na ljudima je prost - prvo je dozvoljeno zato sto se smatra da je pozitivno po drustvo i ne nanosi stetu gradjanima, dok je drugo prilicno ocigledno zasto nije dozvoljeno, nema potrebe da se objasnjava - nismo deca.

Citat:

Bez obzira na sav doprinos koji bi takva mengele politika imala mi smo zakonski obezvredili svaki takav intelektualni rad jer cenimo da su neke stvari vaznije od profitnih margina, i ja sasvim sigurno ne bih rekao da to smrdi na komunizam, pre na covecnost. A ako vec imamo takav stav da postoje vaznije stvari zasto dizajn ne bi bio jedan od njih?


Zato sto su negativne strane dozvole beskrupulozne kradje ideja mnogo gore od nekakvih hipotetickih pozitivnih, dok je slucaj sa tvojim straw-man poredjenjem upravo obrnut i time ga cini totalno nepodesnim.

To je i razlog zasto je zakon ovakav kakav jeste - to je TAKO danas, a ne onako kako ti zamisljas.

Ako se nadje dovoljno ljudi negde da to promeni - samo napred. Ali sam siguran da ce to pre svega njima da se obije o glavu na duze staze, bas kao sto se komunizam obio o glavu svima koji su ga upraznjavali.

Citat:

Zasto smo dozvolili sebi da dodjemo u situaciju da jedna firma koristeci zakone o zastiti intelektualne svojine suspenduje slobodno trziste i uslovljava promet. Stvari su se promenile drasticno u poslednjih 150 godina ali mi i dalje razmisljamo na identican nacin o tome i reforma je neophodna.


Kakvo sirenje FUD-a covece - Apple nije suspendovao nikakvo "slobodno trziste" vec je tuzio plagijatore i sa pravom dobio pravo na zabranu prodaje plagijata. Nisam primetio da je to "suspendovalo slobodno trziste tableta" vec je samo plagijatorima dalo do znanja da ne mogu bas toliko da plagijaju.

Bas kao sto recimo, da mene uhapsi murija i spreci me da prodajem Recback patike i Louis Karton tasne i ukradenu pastu za zube iz supermarketa ne bi bilo "suspendovanje slobodnog trzista" vec nesto sasvim drugo.

Citat:

Tei je mozda to sve isto, ali ja vidim itekakvu razliku izmedju IPa za recimo novi high-speed itnternet i IPa za to da li je kutija umotana roze ili zutiom trakom i vidim jasnu distinkciju izmedju toga koji od ta dva IPa drustvo treba da stimulise a koji potpunoda ignorise.


Tvoje misljenje. Moje je drugacije, bas kao i preovladajuce misljenje koje je oformilo danasnje zakone.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 19:28 - pre 152 meseci
Citat:
Tyler Durden: Zato sto ces kopiranjem obezbijediti 5% trzista u najboljem slucaju.
Dok je onaj koji je osmislio taj dizajn koji si ti iskopirao vec sebe ustanovio na trzistu kao standard koji svi zele i ugrabio citavo trziste.

Ne znam sto se svi prave blesavi na ovu prostu cinjenicu.


To ("obezbediti 5% trzista") nije nikakva cinjenica vec cifra koju si ti, Tyler Durden sa ES-a, izvukao iz svoje zadnjice.

Cak i kada bi ta cifra bila tacna, ne vidim ni jedan jedini razlog zasto bi plagijatorima bilo dozvoljeno i da uzmu 5% trzista sa plagijatima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 20:54 - pre 152 meseci
Dok naravno, ti Ivan Dimkovic, iz svog dup*ta izvlacis samo rafinirana Galupova istrazivanja. Vazi se.

ALi na stranu to, kao sto i sam rekao.
Ako je ta cifra tacna (a jeste! :P ) to znaci da ce ovaj kreativni biti vise podstaknut da nesto novo smisli i lupace pare u R&D a ne u advokate koji love vjestice.
A ovaj plagijator ce ili puknuti vrlo brzo ili ce i sam skontati da treba nesto novo da stvori jer je ovo sve sitno.

Piraterija i plagijati nikad, pazi, obrati paznju - NIKAD - nece biti spreceni.

I, hebi ga, kad vidim koja ekipa se najvise upire i najvise vristi (Apple, MS, Oracle..) sve mi je jasno...nema sta da gledam kako izgleda galaxy a kako ipad.
Nadam se samo da ce jos glasnije da skice.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 21:13 - pre 152 meseci
Citat:
Tyler Durden
Dok naravno, ti Ivan Dimkovic, iz svog dup*ta izvlacis samo rafinirana Galupova istrazivanja. Vazi se.


Naravno da ne - samo sto cifre koje izvlacim iz svoje pozadine svakako necu nazivati "cinjenicama" kao sto ti radis. Ako nesto nazivas "cinjenicom" mogao bi da se pozoves na kredibilni izvor koji to cini cinjenicom - i, ne, zadnjica nije kredibilni izvor na zalost.

Citat:

Piraterija i plagijati nikad, pazi, obrati paznju - NIKAD - nece biti spreceni.


Ne vidim ko je uopste tu tvrdnju dovodio u pitanje - cudo nevidjeno, dripaca i plagijatora ce uvek biti, mozes misliti :-)

Sto svakako ne znaci da ne treba kaznjavati plagijatore.

Ni kriminal nece nikad biti potpuno sprecen, sto ne znaci da treba da pustimo kriminalce da rade sta hoce jer ce ih uvek biti.

Citat:

I, hebi ga, kad vidim koja ekipa se najvise upire i najvise vristi (Apple, MS, Oracle..) sve mi je jasno...nema sta da gledam kako izgleda galaxy a kako ipad.


Ne upiru se oni najvise, vec su novinari ocigledno uradili svoj posao pa ti mislis da se neko tu "najvise upire".

Puni su sudovi svaki dan bez brige. Plus sto niko nece da skici vec ce neki samo inkasirati nadoknadjene legalne troskove, a neki drugi ce imati svoju plagijatorsku robu zaplenjenu na belosvetskim carinskim prelazima.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 21:35 - pre 152 meseci
Nije nikakva straw man taktika u pitanju, vec pokusaj da te navedem da razmislis o konceptu losih korporativnih delatnosti van korporativnog nacina razmisljanja na koji si se zesce navukao i koji si i sam formulisao kroz "prvo je dozvoljeno zato sto se smatra da je pozitivno po drustvo i ne nanosi stetu gradjanima, dok je drugo prilicno ocigledno zasto nije dozvoljeno, nema potrebe da se objasnjava - nismo deca.", ali ocigledno bezuspesno. Pre nego sto smo kao drustvo dosli do tacke da nismo deca i da korporativno bahacenje nad zivim bicima nije dozvoljeno morao je da se desi jedan mengele, ali ono na sta vecina ljudi ne obraca paznju je da je eksperimentisanje nad ljudima pre mengelea bilo kao dobar dan i da je korporativno eksperimetnisanje mahom zasluzno za veci deo medicinsokog napretka u progresivnoj eri pocetkom 20 veka i da je tolerisano kao prihvatljivo zbog "veceg dobra" jer su alternative "gore". Tako da se ne radi o zameni teza vec jednostavno o pokusaju da ti ukazem na to da mere ogranicavanja korporacija ne nastaju same od sebe vec nekim konceptom, nazovimo ga evolucijom svesti o stetnosti neke korporativne delatnosti i razbijanja mitova o propasti sveta koja binastupila ako bi se korporacijama to uskratilo. Sto se mene tice krajnje je vreme da se akcenat baci na dizajn i softverske patente jer isti niti su pozitivni po drustvo a jos manje su takvi da ne nanose stetu gradjanima jer direktno udaraju na sve aspekte, od slobode izbora do zaposlensti i javnih prihoda.

To sto ti izvlacis zakljucke iz postojanja nekog zakona o ispravnosti nekog koncepta je mnogo veci falacy. "Zastita dizajna je dobra zato sto je u zakonu", a zakon je donesen lobiranjem i pritiskom onih kojima je zastita dizajna u interesu, sasvim sigurno ne sirokom debatom u drustvu. Tako da ostavimo se te price o legalnosti zastite, zakoni su tu da bi se menjali, isto kao sto su se menjali i za gore pomenute aktivnosti. Ako niko ne podize glas protiv losih zakona zauvek ce ostati losi. I zbog toga itekako treba otvoriti debatu o tome.


I ne sirim ja nikakav FUD, jel mozes da kupis taj SAMSUNG tablet u EU sada? Ne mozes, zasto? Zato sto je Apple abusovao sistem da spreci konkurenciju, dakle Samsung uredjaj nije na trzistu ne zato sto je los, manje kvalitetan ili je replika vec zato sto je Applu to bio najjednostavniji nacin da eliminse konurenciju bez ulazenja u egzaktne razloge i zadrzavanjem na primeni RDF polja. To sto je trenutno takav sistem na snazi ne znaci da ga ne treba menjati. Ultimativno, treba trziste da bude to koje ce nagraditi ili kazniti proizvodjace za odredjene brand related postupke, uskracivati pravo na konkurisanje i to jos na ovako perfidan nacin je cista indikacija da je sistem zastite dizajna NEFUNKCIONALAN, kako god da je bio zamisljen na kraju se sveo na subjektivan "osecaj o slicnosti" jedne sudinice koja vrlo verovatno i poseduje neki Apple proizvod (ko bi tome odoleo). I tvoj drugi red ispod je isto deplasiran, Samsung nije prodavao Aploe tablete vec tablete na kojima VELIKIM KRUPNIM SLOVIMA pise SAMSUNG, svako ko zna latinicna slova zna da se tako pise rec samsung, ne apple.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 23:14 - pre 152 meseci
Mislim da bi Magnus i Bunker morali da traze prava na Netbook, Stylus, prepoznavanje glasa i sintezu govora :)





Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 23:31 - pre 152 meseci
@mmix,

Molim te - zakoni koji ti se ne svidjaju su rezultat "lobiranja".... To je jednostavno naopako - koncept intelektualne svojine je prilicno star i njegovo prosirivanje samo reflektuje povecanu bitnost intelektualne svojine u svakodnevnom zivotu.

Nisam se ja ni na sta navukao vec samo izrazavam svoje slaganje sa necim sto je danas zakon jer mislim da je apsolutno ispravan po svim parametrima (finansijskim, etickim, itd...) - niko vama koji se ne slazete ne brani da menjate zakon ako vas ima dovoljno za to. Za sada vas, ocigledno, nema - pa nema potrebe natezati se oko toga.

Prvo skocite, pa recite hop.

Citat:

I ne sirim ja nikakav FUD, jel mozes da kupis taj SAMSUNG tablet u EU sada? Ne mozes, zasto? Zato sto je Apple abusovao sistem da spreci konkurenciju, dakle Samsung uredjaj nije na trzistu ne zato sto je los, manje kvalitetan ili je replika vec zato sto je Applu to bio najjednostavniji nacin da eliminse konurenciju bez ulazenja u egzaktne razloge i zadrzavanjem na primeni RDF polja.


Apsolutno netacno. Samsung tablet ne mozes kupiti zato sto je Samsung koristio ILEGALNU praksu kopiranja tudjeg zasticenog dizajna sto je sud ocigledno potvrdio. Nisu Apple pusheri isli od prodavnice do prodavnice i pucali u kolena onima koji odbijaju da sklone Samsung table, vec je to odluka suda.

I ne vidim o kakvom se RDF-u radi kada je ocigledna dominacija iPada u pitanju - sticajem okolonosti u firmi imam gomilu tableta zbog demonstracija ukljucujuci i Samsunge i vise je nego ocigledno da je iPad totalno superioran proizvod. Meni licno neupotrebljiv i apsolutno nezanimljiv (kao i svi tableti) ali za ono sto je napravljen (surf, konzumacija sadrzaja) Apple iPad je kilometrima ispred u odnosu na konkurenciju - od kvaliteta izrade, kvaliteta displeja, konzistencije GUI-ja, kvaliteta samih aplikacija. Urnebesno je uopste nazivati te druge tablete nekakvim konkurentima.

I to stanje na trzistu i pokazuje. Ja nisam nikakav Apple fanboy, stavise apsolutno ne mirisem tu firmu (i smatram da je njihov odnos prema sigurnosti softvera katastrofalan) ali ne mogu da lazem sebe kada je situacija po pitanju kvaliteta Apple iPad-a vise nego ocigledna. Ne vidim i zasto bih lagao sebe i druge samo zato sto je Apple firma koja nije bas preterano omiljena u nekim krugovima

Citat:

To sto je trenutno takav sistem na snazi ne znaci da ga ne treba menjati.


Naravno da ne znaci. Ali ni to sto TI smatras da ga treba menjati ne znaci da je to misljenje automatski ispravno i da zbog toga sledi automatsko menjanje. Rekao bih da je situacija na terenu ipak malo drugacija.

Citat:

Ultimativno, treba trziste da bude to koje ce nagraditi ili kazniti proizvodjace za odredjene brand related postupke, uskracivati pravo na konkurisanje


Apsolutno tacno - ali samo dok se postuju zakoni.

Tamo gde prestaje postovanje zakona i pocinje privredni kriminal i drugi oblici krsenja zakona od strane firmi, nema sta "trziste da se pita" - siguran sam da bi "trziste" volelo da moze da kupi kradenu robu u sred bela dana na trgu za 20% cene - ali to se nece desiti, jer je u pitanju kriminal. Samo bi izvitoperen um nazvao raciju kradene robe "sprecavanje slobodnog trzista" - a u slucaju plagijata situacija nije bas puno drugacija.

Citat:

i to jos na ovako perfidan nacin je cista indikacija da je sistem zastite dizajna NEFUNKCIONALAN,


To je tvoje misljenje - moje misljenje je bas suprotno, da je sistem i te kako funkcionalan kada je ocigledno plagijanje dobilo svoj epilog na sudu i zabranu prodaje.

Citat:

kako god da je bio zamisljen na kraju se sveo na subjektivan "osecaj o slicnosti" jedne sudinice koja vrlo verovatno i poseduje neki Apple proizvod (ko bi tome odoleo)


Znaci sudija je apple fanboy i zato je doneo tu odluku? :-) Od siline argumenata ce se cak i ES server raspasti - kapiram da se poznajes sa sudijom pa si izvukao ovako pronicljive zakljucke :-)

Citat:

. I tvoj drugi red ispod je isto deplasiran, Samsung nije prodavao Aploe tablete vec tablete na kojima VELIKIM KRUPNIM SLOVIMA pise SAMSUNG, svako ko zna latinicna slova zna da se tako pise rec samsung, ne apple.


Samsung je prodavao plagijate Apple tableta po pitanju dizajna - potpuno je irelevantno sta na tim plagijatima, fakat je da su koristili zasticeni dizajn koji je Apple zastitio i koji je trziste ocigledno vrednovalo kao najbolji proizvod - sto statistike prodaje pokazuju.

Ne postoji ni jedan racionalni razlog zasto bi Samsungu trebalo biti dopusteno da perfidno uzurpiraju tudj rad i piggyback-uju se na ocigledan uspeh njihovog konkurenta. Tj. ako se te 2 firme uopste mogu nazvati konkurentima u tablet segmentu zbog ociglednog izbora kupaca koji Samsung tablete cine irelevantnim.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU23.09.2011. u 00:04 - pre 152 meseci
Alo bre... o kakvoj uzurpaciji pričamo?
Pa taj Samsung tablet ne prodaje taj dizajn (po 17-ti put ponavljam - dizajn STARIJI od iPad-a*), nego funkcionalnost. A iza te funkcionalnosti ne stoji Samsung, već upravo i glavna meta Apple-a - Google. Međutim, Apple ima mnogo veći problem da udari na Google, pa je rešio da okine najvećeg Android tablet vendora.

Kako objasniti da se Apple nije odlučio za tužbu ni protiv jedne druge kompanije koja valja vrlo slične (da ne kažem - identične) tablete, nego su se zalepili baš za Samsung? To nije zbog bitnosti Samsunga u Android sferi, već samo zbog dizajna?

Ou hau jes nou.



*setih se da smo u jednom delu ove teme dotakli i taj deo priče, gde se ispostavilo da je "Apple-ov dizajn" u stvari ćornuta verzija Samsungovog digitalnog rama, od pre nekoliko godina - tada si kao argument pomenuo da dizajn digitalnog rama za slike nije relevantan, jer ih ne povezuje funkcionalnost, a ja na to imam još jedno pitanje - da li bi Ti smeo da dizajniraš... šta znam... usisivač, koji bi oblikom bio identičan BMW-u X6? Ono - identičan oblik, samo umanjenih dimenzija, i ne vozi se po putu, nego po sobi - pazi sad - usisava tepih? Postoji li mogućnost da budeš tužen od strane poznatog proizvođača automobila, iako pozadi na usisivaču nigde ne stoji BMW x6?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU23.09.2011. u 08:13 - pre 152 meseci
Apple ne moze da udari na Google posto Google ne prodaje tablete - niti bilo sta drugo sto kupi lovu od end-usera, pa bi to bilo daleko manje lukrativno cak i da pokusaju. U industriji svaki IP holder uvek ide na akciju ka stranama koje imaju najveci profit od navonog krsenja IP-a - a to su obicno poslednji u lancu supply-chainu tj. prodavci end-userima. Nije to nista specijalno za Apple vec normalna industrijska praksa. Ko u tome vidi teoriju zavere a-la "Apple bi udario na Google samo ne sme" samo pokazuje da ocigledno nema puno iskustva u IP zastiti.

I naravno da su udarili na Samsung posto je Samsung najveci proizvodjac koji se, takodje, najvise osilio da klonira najvise dizajnerskih elemenata iPada.

Jok, nego ce da se fokusiraju na Ming Djing Zhing Tablets Ltd. iz Senzen-a.... izgleda im je legalni tim ipak malo pametniji od toga :)

Citat:

To nije zbog bitnosti Samsunga u Android sferi, već samo zbog dizajna?

Ou hau jes nou.


Bice da je zbog jednog i drugog - zato sto su najveci a, ujedno, i zato sto su besramni kloneri. Dakle, najveci kloneri - idealna meta.

I nije to nesto sto je Apple izmislio, Samsung je siroko poznat u medijima kao prilicno "hrabar" i najslicniji sa iUredjajima u celoj toj industriji jos od samog starta - i net je pun fotografija koje pokazuju dokle je Samsung bio spreman da ide.

Samo, pre nego sto je Apple krenuo da brani svoj dizajn - to je valjda bilo OK da se kaze, a sada je to veliki no-no jer, zaboga, veliki zli Apple hoce da unisti slobodnu konkurenciju bla bla...

Citat:

*setih se da smo u jednom delu ove teme dotakli i taj deo priče, gde se ispostavilo da je "Apple-ov dizajn" u stvari ćornuta verzija Samsungovog digitalnog rama, od pre nekoliko godina - tada si kao argument pomenuo da dizajn digitalnog rama za slike nije relevantan, jer ih ne povezuje funkcionalnost, a ja na to imam još jedno pitanje - da li bi Ti smeo da dizajniraš... šta znam... usisivač, koji bi oblikom bio identičan BMW-u X6? Ono - identičan oblik, samo umanjenih dimenzija, i ne vozi se po putu, nego po sobi - pazi sad - usisava tepih? Postoji li mogućnost da budeš tužen od strane poznatog proizvođača automobila, iako pozadi na usisivaču nigde ne stoji BMW x6?


Pa genijalno, eto, resen problem po toj tvojoj logici - Samsung samo treba da kontra-tuzi Apple da je Apple zapravo ukrao njihov dizajn. Mozes i da obavestis Samsung advokate, sta znas - mozda se nisu setili toga...

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 23.09.2011. u 09:24 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115058 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.