Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115834 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU10.09.2011. u 07:56 - pre 153 meseci
Citat:
StORM48: ...kao da nekog zanima šta misliš Ti...

Apsolutno. Zato i nisam pisao kako ću da svr.avam kada neka multinacionalna kompanija uspe ili propadne. Mislim, toliko mi stvari u životu zavisi od bilo čijih touchscreen smartphoneova da ću da pravim slavlje kad neko uspe ili propadne - i onda ja treba da komentarišem patentni sistem? Evo, sad će sudija da mu objasniš kako to tačno treba da funkcioniše…

Citat:
StORM48: Vidi, njihovo ponašanje govori da u prošlosti baš ništa nisu naučili. Sada jesu jači nego što su ikada bili, ali više puta su za vreme svog postojanja bili u situaciji da skupljaju mrvice, što je bila posledica prethodnog tužakanja sa konkurencijom, oko svega&svačega.

Ne, ne, ti vidi: skupljali su mrvice zato što su bili toliko glupi da nakon dobijenog sudskog procesa sastave takav ugovor koji je konkurenciji dozvolio da ih najprostačkije iskopira. Sad, neko bi rekao: zla konkurencija, napraviću slavlje kada propadnu. Ali to su gluposti. Apple je ispao glup i nije konkurencija kriva za to. E sad, fast forward deset godina, Apple je na osnovu inovacije - da podvučem, svidelo se to nekome ili ne - inovacije, napravio uspeh i sada će neki pametnjaković iz konkurencije da to ponovo iskopira i da im sve sjb? I to ne ne znam šta, nego onako najprostačkije izgled ureaja. E tu Apple više nije glup, što reče šef sale, "we patented the hell out of it".

Tako da ja kapiram da neko ima problema sa patentnim ili nekim drugim sistemom ali da će da pravi slavlje kada kompanija koja je samo delić u čitavom sistemu propadne… uffff.

Inače, da se vratim na nešto što sam već pisao na ovoj temi, kaže sudija u svojoj odluci:
Citat:
“The crucial issue was whether the Galaxy tablet looked like the drawings registered as a design right,” she said. “Also, our case had nothing to do with trademarks or patents for technology.

(moj underline)

Dakle, o kakvom je tačno patentnom sistemu reč? Pa o tome da su ljudi su iskopirali izgled uređaja i stvarno ne znam šta tu nije jasno da to tako ne može (ili bar ne bi trebalo da može).
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU10.09.2011. u 08:47 - pre 153 meseci
Citat:
StORM48: Takvo ponašanje u industriji je neodrživo, jer oni sami sebi ne mogu biti dovoljni. Zavise od drugih i kad-tad će ih ovakvo ponašanje koštati.


Pa, i ti zavisiš od drugih, ali to ne znači da ćeš svoju imovinu da deliš džabe unaokolo.

Citat:
StORM48: Ko je bre pre 10-15 godina mogao i da pomisli da će neko zbaciti M$ sa vrha najuspešnijih?


Mogao sam ja, ne samo da pomislim, nego i da znam da će se to desiti. Naravno, nisam ja mogao da znam kada će se to desiti i ko će ih zbaciti, ali kako narod kaže, ničija sveća nije gorela do zore. Svemu dođe kraj. Ni američka dominacija svetom neće biti večita. Kada će ih neko preteći i ko će biti prvi, to ne mogu reći.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU10.09.2011. u 10:23 - pre 153 meseci
Citat:
Devanagari: Dakle, o kakvom je tačno patentnom sistemu reč? Pa o tome da su ljudi su iskopirali izgled uređaja i stvarno ne znam šta tu nije jasno da to tako ne može (ili bar ne bi trebalo da može).

Nije problem kopiranje, nego KO JE OD KOGA kopirao - u temi je već nekoliko puta naveden link ka proizvodima koji su koncepcijski ili dizajnerski isti, a svi su nastali PRE iPAD-a. I ne samo iPAD-a, nego i iPOD-a! Iskoristili su gužvu što niko pre njih nije ni pomislio da patentira dizajn. Uostalom, ja i dalje ne vidim sličnost. Samsung ima više dugmića napred, a "dizajn" (ako se tankca crna kutija uopšte tako može predstaviti) su preuzeli od SVOG digitalnog rama za slike.

A sudije (ni kad bi mi neko tražio) ne bih poželeo da podučavam nečemu - govoriš kao da su oni neki svevišnji sud, pa je njihova neporeciva i apsolutna istina? Korumpirane i/ili pristrasne sudije ne obitavaju samo u zemlji Sorabiji. M$ je u prošlosti zabranio Windows Commanderu da se tako zove, pa je ime promenjeno u Total Commander. O čemu pričamo? O "pravu"? Sureee....

Citat:
Devanagari: Tako da ja kapiram da neko ima problema sa patentnim ili nekim drugim sistemom ali da će da pravi slavlje kada kompanija koja je samo delić u čitavom sistemu propadne… uffff.

Sunce ti... nemoj mi reći da svaku napisanu reč shvataš bukvalno?
Mislim... uffff, baš!

Da prevedem - IT industriji i meni kao pojedincu će da svane kad svaka druga vest prestane da bude "Apple tužio...". Smorili su puža više sa tim tužakanjima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU10.09.2011. u 12:30 - pre 153 meseci
Citat:
StORM48: M$ je u prošlosti zabranio Windows Commanderu da se tako zove, pa je ime promenjeno u Total Commander. O čemu pričamo? O "pravu"? Sureee....


Sećam se kada je drugar kupio računar sa Windows NT 4 sistemom 1999 (na dan pomračenja Sunca) i rekao kako eto, Windows po instalaciji nema ništa, pa čak ni WinZip i Windows Commander. Neki ljudi su zbog takvih naziva zaista mislili da je reč o MS-ovim proizvodima, koji su komponente Windows-a.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU10.09.2011. u 12:43 - pre 153 meseci
E jes' Ti argument... ja znam mnoge koji se čude što se FF ne instalira automatski sa OS-om, pa ništa. Ljudi su se oduvek delili na obaveštene i one druge...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU10.09.2011. u 14:51 - pre 153 meseci
Ti koji se čude nisu imali nikakav osnov da pomisle da je FF MS-ov proizvod, a sw može da instalira i proizvođač računara. Ne vidim nikakav problem da neki proizvođač hardvera uvalja FF ako hoće.

Sa druge strane, ako neko pomisli da je nešto MS-ov proizvod, to može da utiče na ugled MS-a u njegovim očima, a time i na kasnije odlučivanje o tome za čiji će proizvod da kupi. Zato je MS-u to važno. Ja lično mislim da je TC odličan proizvod i da MS nije imao razloga da se plaši blama, ali eto, odlučili su se na potez na koji su imali pravo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU10.09.2011. u 15:02 - pre 153 meseci
Citat:

Apple's 'victory' in Germany turns out to be remarkably hollow. While Samsung Germany may no longer sell or advertise the Galaxy Tab 10.1, this ban does not cover anybody else. So, retailers will still be able to sell the device - including purchasing new stock from other Samsung branches.


Ništa od ideje o švercovanju tableta u Nemačku ;)
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

MisterFantasticPlastic

Član broj: 290429
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU13.09.2011. u 16:14 - pre 153 meseci
Komplikovana je ta zabrana za EU, prvo, može da se prodaje do isteka zaliha, pa onda ovo sa Holandijom:

Citat:
U Holandiji sud donosi još jednu važnu odluku 24. avgusta, koja ovog puta nema veze sa tabletom. Sudskim nalogom zabranjena je prodaja Galaxy S, Galaxy S II i Ace smartfonova u celoj EU. Na prvi pogled, ova vest izgleda strašno po Samsung. Međutim, dublja analiza ukazuje da se ta zabrana ne odnosi na Samsung iz Koreje, već na tri Samsungove firme bazirane u Holandiji i da pokriva zemlje EU u kojima je Apple registrovao svoj patent. Zemlje u kojima Apple nije registrovao patent su Austrija, Belgija, Češka Republika, Estonija, Grčka, Italija, Letonija, Litvanija, Portugal, Rumunija, Slovenija, Slovačka i Španija. Takođe, ta zabrana se odnosi samo na Samsungove podružnice u Holandiji, što omogućava Samsungu da reorganizuje svoju distributivnu mrežu i da je izmesti u neku drugu državu. Međutim, Holandija je značajno čvorište za Samsung za distribuciju njihovih proizvoda širom Evrope, ali olakšavajuća okolnost je što Samsung ima rok do polovine oktobra.


Što se tiče poređenja dva uređaja, da li je, šta je, i kolko je "ukradeno" zgodan je ovaj infografik koji ih poredi:




(sličicu i citat sam preuzeo odavde: [url]http://www.mobilnimagazin.com/vesti/jabuka-protiv-galaksije/[/url]
 
Odgovor na temu

Hltman

Član broj: 128433
Poruke: 59



+73 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU18.09.2011. u 22:27 - pre 153 meseci
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
...cust-194.exponential-e.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU21.09.2011. u 14:19 - pre 153 meseci
Pa sad se neko sprema da uzvrati :)

http://www.theregister.co.uk/2..._europe_patent_wars_rumble_on/

mogu samo da zamislim kako ce fanatici da gledaju na delay novog jesus phone-a :)
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU21.09.2011. u 16:29 - pre 153 meseci
Zaista veruješ da Samsung ima šanse da to postigne?
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU21.09.2011. u 20:49 - pre 153 meseci
Videćemo kakve ko ima adute u rukavima, ali bojim se da ovo što je apple započeo, može se završiti po čitavu mobilnu telefoniju, a moguće i čitav IT pogubno, jer kada krenu kompanije da troše više para na advokata nego na proizvodnju i razvoj novih modela može se samo dogoditi da inovacija ili neće više biti ili će biti u mnogo manjoj meri.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 06:38 - pre 153 meseci
Još će manje inovacija biti ako se sve pretvori u buvljak gde je dozvoljeno krasti sve.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
195.178.49.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 07:08 - pre 153 meseci
Bogme, ovde ne vidim da je išta ukradeno nego se više sudi zbog sličnosti nego zbog konkretnog patenta, ili da se ne lažemo, više se sudi zbog toga što Apple pokušava da zadrži klijentelu i poveća profit, nego što im zaista smeta Samsung koji "ne znam šta krade". Presuda suda u Holandiji upravo to pokazuje...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 07:25 - pre 153 meseci
Citat:
madamov: Još će manje inovacija biti ako se sve pretvori u buvljak gde je dozvoljeno krasti sve.


E oko ovoga se ne slazemo. Ovo je klascina FUD obmana. Ako onemogucimo velike kompanije da poseduje patente i dizajn tople vode propasce svet? Nece. Narocito nece propasti zbog nedostatka trademark i industrial design zastite, samo ce se promeniti pravila igre i brendovi ce biti forsirani da se takmice kvalitetom izrade i sadrzajem proizvoda pre nego njegovim izgledom. Da ne pominjem o ustedama u javnom sektoru kad drustve vise ne bude moralo da bude enforser za proveru izgleda prada torbica i apple tableta, evertikalno i horizontalno po svim sektorima od carine do visokog sudstva.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 08:19 - pre 153 meseci
@mmix,

Ne vidim zasto je takmicenje po "kvalitetu i sadrzajem proizvoda" ista vise bitno od takmicenja po izgledu - i u jedno i u drugo se ulaze novac za R&D. Racunari i IT oprema su vec dugi niz godina postali roba siroke potrosnje a ne oprema za neciji PhD, pa je izgled i te kako nekima vrlo bitan.

Da ne pricamo da se cesto dobra funkcionalnost odlicno kombinuje sa dobrim izgledom.
Citat:
vladared: Bogme, ovde ne vidim da je išta ukradeno nego se više sudi zbog sličnosti nego zbog konkretnog patenta, ili da se ne lažemo, više se sudi zbog toga što Apple pokušava da zadrži klijentelu i poveća profit, nego što im zaista smeta Samsung koji "ne znam šta krade". Presuda suda u Holandiji upravo to pokazuje...


Ja se ne slazem sa ovom tvrdnjom - trzisne statistike pokazuju da, sto se tableta tice, Apple ocigledno apsolutno nema sta da se boji za "zadrzavanje klijentele" posto su apsolutni lider u ovoj kategoriji bez ikakvih ozbiljnih konkurenata.

Cela ta prica bi drzala vodu da je Samsung uspeo da zgrabi neki bitan deo trzista i da krene da ugrozava Apple trzisnu poziciju - a tu ne treba brkati necije prognoze (da ne upotrebim neke druge, mozda adekvatnije, reci) i trzisnu realnost koja je neumoljiva - i koja je, recimo, jedan HP naterala da batali tu tablet pricu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 08:47 - pre 153 meseci
Ma, da, iPhone duguje uspeh pre svega izgledu - 12 ikona, virtuelna tastatura itd. Korisnici upravo to hoće. Šta ćemo sa ergonomski oblikovanim proizvodima, ako je izgled nebitan?

Uostalom, ako neki proizvođač smatra da je izgled nebitan, slobodno neka zaobiđe sve postojeće izglede i oblikuje svoj proizvod onako kako mu prvi put padne na pamet.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 09:18 - pre 153 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne vidim zasto je takmicenje po "kvalitetu i sadrzajem proizvoda" ista vise bitno od takmicenja po izgledu - i u jedno i u drugo se ulaze novac za R&D.


Cela ta prica "mi smo dali pare zastitite nas" je sociopatska do bola. Nema razlike izmedju toga i price "dao sam milion dolara da sagradim kucu nasred autoputa, zahtevam da kola sad tuda ne prolaze" price. To je neverovatan bezobrazluk baziran ni na cemu drugo nego na tome da je neko dao pare za nesto. Zasto onda uopste u bilo cemu ogranicavamo kompanije? Kompanije placaju za reklame, ajde da im pustimo da emituju sta hoce kad hoce i kome hoce. Kompanije daju pare za sirovine, ajde da im dozvolimo da nam prodaju kakvu hoce hranu sa kakvim hoce sadrzajem, jbg, trovanje, trovanje, ipak su pare u pitanju.

Vi jednostavno ne mozete da se odlepite od tog mindseta i da pogledate pricu sa dalje distance da interesi drustva nisu skoro nikad podudarni sa interesima kompanija. I kao sto drustvo regulise kompanijama kakve reklame ce pokazati deci i sta ce u njima biti receno i kakvu ce hranu prodati nasim porodicama moze itekako i da regulise i zastiti sebe i svoje interese od idiotluka kao sto je izgled necega. Da je drustvo jasno i glasno ODBILO da stiti interese te vrste nista se katastrofalno ne bi desilo, kao sto se nista katastrofalno nije desilo kad smo im zabranili da konzerviraju krastavcice misomorom. Promenila bi se pravila poslovanja i kompanije bi se adaptirale i ne bi davale milione dolara na dizajn. Big fucken deal, fenseri ne bi imali sta da drze na stolu u kaficima, pff.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 10:03 - pre 153 meseci
Interes društva je razvoj, a on se postiže stimulacijom izmišljanja. Nisu samo preduzeća u prilici da patentiraju, već možeš i ti kao pojedinac nešto da smisliš i zaštitiš, pa da šišaš proizvođače.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU22.09.2011. u 10:05 - pre 153 meseci
Ako je sistem takav da je plagiranje isplativije od izmišljanja, onda će se i industrija prilagoditi tome. A šta onda društvu ostaje?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115834 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.