Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemčići sa Garmin XT Mobile 5.00.50

[es] :: GPS :: Problemčići sa Garmin XT Mobile 5.00.50

[ Pregleda: 1943 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikronac
Apsolvent

Član broj: 285316
Poruke: 97
*.adsl-3.sezampro.rs.



+16 Profil

icon Problemčići sa Garmin XT Mobile 5.00.5010.08.2011. u 16:05 - pre 153 meseci
Paz'te ovamo

Garmin XT 5.00.50 na mojoj Nokiji N96 neće da vidi mape koje spakujem u jedan fajl a veće su od 2GB ili 2048MB. Pošto sam danas downloadovao Garmin City Navigator 2012.10 i AdriaRoute 3.30NT, pokušao sam da to stavim u jedan fajl GMAPSUPP.IMG što je nakon nepunih sat vremena bilo završeno i prebačeno u memoriju Nokije. Kad sam pokrenuo Garmin, bila je dostupna samo Base Map. E sad, pošto sam i pre imao ovaj problem, pobrisao sam te mape, i napravio nove s tim da sam izbacio neke zemlje poput Albanije koje su mi smanjile veličinu IMG fajla. I gle čuda, nakon toga, Garmin učita mape...

Naravno, memorija je formatirana FAT32 što znači da je max file size 4GB i to nije problem...

Da li neko zna zbog čega se ovo dešava?

Drugo pitanje:

Na Nokiji N97 mini pri rotaciji ekrana u landscape položaj, mape počnu da brljaju i ne vide se celom širinom ekrana. Da li je neko imao ovakav problem i da li ga je uspeo rešiti? Na Garminovom sajtu piše:

"Changes made from version 5.00.40 to 5.00.50:
- Correct the turn preview page in landscape orientation.
"


Izgleda da, ili nisu baš ispravili ovo, ili se nešto ni ne trude, obzirom da je ova verzija Garmina izašla 15.04.2009. godine...


PS. Da dodam jednu korisnu stvar što se tiče Garmina i mogućeg restartovanja pojedinih telefona, kao i nemogućnosti uključivanja Nokie N97 mini nakon instalacije Garmina dok se ne stavi na punjač, i preteranog trošenja baterije mnogih telefona:
1. Pokrenite Garmin XT
2. Tools -> Settings -> System
3. Nađite opciju Launch background service
4.1) Ako stoji na Disabled: Prebacite na Enabled i izađite iz Garmina. Ponovo uđite u Garmin i ponovite korake, ali vratite Launch background service na Disabled. Restartujte telefon.
4.2) Ako stoji na Enabled: prebacite na Disabled i izađite iz Garmina. Ponovo uđite u Garmin i ponovite korake, ali vratite Launch background service na Enabled. Ponovo izađite iz Garmina i vratite se i stavite ponovo na Disabled. Restartujte telefon.

Ovi Krelci iz Garmina nisu baš to kristalno lepo odradili, čini mi se da se pri instalaciji ne upišu te default vrednosti u registry, pa nastupaju problemi i ovaj servis ne bude Disabled po defaultu... Uglavnom, ovaj servis donosi probleme, a sa njim ne dobijate ništa nego gubite...
ES je divno mesto za širenje pismenosti.
Širite pismenost, a ne nepismenost!
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Problemčići sa Garmin XT Mobile 5.00.50

[ Pregleda: 1943 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.