Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompatibilnost fajlova i konverzija istih

[es] :: Mac software :: Kompatibilnost fajlova i konverzija istih

[ Pregleda: 3237 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Kompatibilnost fajlova i konverzija istih16.02.2004. u 18:53 - pre 245 meseci
Mozda ovo nije pravo mesto, ali usko je vezano za MAC.

Naime, dobio sam neke fajlove radjene u Quark Xpress-u ali u verziji za MAC. I sad, posto sam ja PC user i imam PC verziju Quarka ne mogu otvoriti te fajlove, jer su bez extenzije (mada i kada sam dodao extenziju nisam nista dobio). Posto pretpostavljam da ne koristite MAC za hvaljenje vec za ozbiljan rad, pa i za DTP, da li mi mozete reci kako da otvorim te fajlove i da li postoji (i da li je potreban) neki konvertor?
Onaj ko je radio te fajlove nije dostupan i ne postoji kao opcija za resavanje problema.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

KBB
Beograd

Član broj: 19048
Poruke: 58
*.yubc.net

Sajt: www.delije-caffe.net


Profil

icon Re: Kompatibilnost fajlova i konverzija istih17.02.2004. u 08:36 - pre 245 meseci
Quarkovi fajlovi su kompatibilni na obe platforme to iz iskustva znam i to 100% radi. Mozda je problem u necemu drugom, mozda ti se ne gadjaju verzije Quarka npr: Quark 4 nece da otvori fajlove od verzije 5 itd itd. Moj savet ti je da pokusas sa novijom verzijom Quarka na PC-u ukoliko je vec nemas. A postoji i ta mogucnost da su ti fajlovi osteceni.
A uvek i postoji opcija (koju ja bash ne rado koristim) da te fajlove uvezes u InDesign, jer on otvara sve fajlove Quarka.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Kompatibilnost fajlova i konverzija istih17.02.2004. u 09:37 - pre 245 meseci
nevezano od teme, problem oko konverzije fajlova izmedju pc-a i mac-a postoji ukoliko aplikacija eksplicitno ne vodi racuna o tome. naime problem je u razlici u byteorder-ima izmedju arhitektura posto npr. ppc uglavnom ima mixed-endian (sto znaci da moze da mu se promeni default byteorder, koji je big-endian, u openfirmware-u, ili eksplicitno na nivou aplikacije), dok i386 arhitektura propagira little-endian. kod ppc 970 uopste vise nemas big-little dilemu, posto je u pitanju cista big-endian arhitektura.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Kompatibilnost fajlova i konverzija istih18.02.2004. u 11:03 - pre 245 meseci
Imam Quark 4, 5, 6 probao sam sa svim i ne radi :( Pada mi na pamet pomisao da to nisu QXD fajlovi vec da imaju neku drugu extenziju... (ali pripadaju Quarku).
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

KBB
Beograd

Član broj: 19048
Poruke: 58
*.yubc.net

Sajt: www.delije-caffe.net


Profil

icon Re: Kompatibilnost fajlova i konverzija istih19.02.2004. u 09:17 - pre 245 meseci
Jedino sto bi josh moglo da bude da su fajlovi u verziji Passport a da ti imash obicnu verziju Quarka. Mada sumnjam. Jedino da probash kod nekoga na Macu da ih otvoris pa da ih snimis opet.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Kompatibilnost fajlova i konverzija istih29.02.2004. u 17:35 - pre 245 meseci
Gde da nadjem takvog...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

KBB
Beograd

Član broj: 19048
Poruke: 58
*.yubc.net

Sajt: www.delije-caffe.net


Profil

icon Re: Kompatibilnost fajlova i konverzija istih02.03.2004. u 08:33 - pre 245 meseci
Mozes da mi posaljes jedan file na mail, pa da ja probam da otvorim na Macu i da konstantujemo u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac software :: Kompatibilnost fajlova i konverzija istih

[ Pregleda: 3237 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.