Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Anonimnost? Kome to treba?

[es] :: Advocacy :: Anonimnost? Kome to treba?
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47962 | Odgovora: 318 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 12:34 - pre 154 meseci
Ne kukaju oni na to, nego kukaju zato sto traze da "vlada" (ne znam koja to vlada, ima ih oko 200) radi njihov posao pa silom primora sve korisnike inetrneta na svetu da se legitimisu na bilo kom mestu gde to padne na pamet nekom degeniju. Sto je takva budalastina da je prosto fascinantno kako su takvi idioti uopste uspeli da ubodu sajt koji okuplja toliki broj korisnika kao njihov, ali to je valjda zbog onoga o "ljudima" iz mog gornjeg poduzeg posta.

Mozda ce onda da im padne na pamet da "nadlezni organi" uvedu obavezno legitimisanje prilikom predstavljanja u kafani, klubu itd. Treba u korenu saseci anonimnost u me'ani. Bez ausvajsa nista od henki penki za jedno vece.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 12:53 - pre 154 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ...Nije to tema, ali sve te nazovi studije koje "dokazuju" da je onaj ko preferira elektronsku komunikaciju u odnosu na licnu bolestan su obicne budalastine za one koji ne umeju da se prilagode novom dobu, koje pisu oni koji od tih škrabanja imaju finansijsku korist. Bolje je njima sebe da lece, nego sto proglasavaju druge za bolesnike. Ne znam za tebe, ali evo ja, uopste ne zelim da imam nikakve veze niti zelim da imam bilo kakav licni kontakt sa 99,99% onih sa kojima sam prinudjen da boravim na istom prostoru...


Mislis da si se ti prilagodio novom dobu tako sto si se distancirao od stvarnog zivota i zatvorio se u imaginarni elektronski svet? Gresis, mnogo gresis!

Ovo podvuceno samo pokazuje da nisi u stanju da se uklopis u drustvo. Nista vise. I onda, linijom manjeg otpora, bezis u zamisljeni svet iz nemoci snalazenja u stvarnom zivotu. Kako ti ono rece za neke.. a, da, pateticno, brate, pateticno.


Citat:
Lesli Eldridz: ...Ja sam oduvek bio fan otudjenosti, jos pre interneta....
Ne kazem da nema onih koji se ne snalaze u tzv stvarnom svetu pa onda zive u nekom izmisljenom recimo na internetu, i ne kazem da nije moguce da tako nesto jeste neka vrsta bolesti, ali to je drugo i to je njihova stvar. ...


Pa sam kazes da ti je bolje u imaginarnom svetu pa se onda ljutis sto se kaze da to nije normalno pa onda kazes da ne zelis da imas nikakav kontakt sa 99,9% koji zive oko tebe a zatim da si oduvek bio fan otudjenosti pa onda sam kazes da je to neka vrsta bolesti (boldovano)...

Brate u takvoj si konfuziji da to "nije normalno" (ovo pod navodnicima je fraza koja nema veze sa bilo kakvim psihopatoloskim stanjem - samo da se ogradim!) Kako onda da se shvati tvoje ucesce u raspravi o ovoj temi kad sam po sebi delujes toliko konfuzno. Ma ok, teraj ti svoje "ludilo" (opet kao i malocas - pogledati ono sto stoji u predhodnoj zagradi!) ali nemoj zameriti ako te ja, ne znam za druge i ne zanima me, ubuduce budem ignorisao.

Elem, ja nisam za anonimnost. Za privatnost da. Da li mi smeta ako neko trazi moje podatke? Ne, ne smeta mi jer sam misljenja da nemam sta da krijem pa tako ni svoje podatke. Inace sam na Internet-u od samog pocetka tako da podataka o meni ima kol'ko 'oces tako da nema veze. Nisam ni u kakvoj paranoji po bilo kakvim osnovama tako da i to ne sprecava da dam svoje podatke. Inace se uvek misli na ime i prezime. Pa sto bi to bio problem, ionako kad se upoznajes sa nekim kazes svoje ime. Kazes ime nepoznatom coveku puno puta u zivotu pa sta. Ko god se od nekuda vracao kuci taksijem otkrio je i adresu stanovanja... Ma primera koliko hoces, nema potrebe da nabrajam. To sto se sad detaljise toliko da je po nekada zamorno citati, pa ok, i to su neke informacije koje ce nekome nekako da koriste. Ali najveci zagovornici anonimnosti daju najbolje primere kako se ta anonimnost moze eliminisati na Internet-u. Sve u svemu jako zanimljiva teme. Svaka cast postavljacu (ne za stav o tome nego za samo postavljanje teme!).


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 13:30 - pre 154 meseci
Lesli,

vlada treba samo da obzbedi digitalne isprave, čime će postati tehnički moguće ono što facebook hoće - online provera tačnosti podataka. Niko ne misli da facebook polaže pravo na prikupljanje podataka o ljudima želeli oni to ili ne, ali to može biti uslov korišćenja facebook-ovih usluga.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 13:51 - pre 154 meseci
Ne traze oni samo to, nego traze ukidanje anonimnosti na internetu, tako pise u uvodnoj vesti. To valjda znaci da bi po njima neka "vlast" silom trebala da natera sve korisnike interneta da se legitimisu kad god to zatrazi neki wannabe Adolf kome se slucajno posrecilo da napravi neki sajt odredjene namene u pravom trenutku.
Citat:
Sceka: Pa sam kazes da ti je bolje u imaginarnom svetu pa se onda ljutis sto se kaze da to nije normalno pa onda kazes da ne zelis da imas nikakav kontakt sa 99,9% koji zive oko tebe a zatim da si oduvek bio fan otudjenosti pa onda sam kazes da je to neka vrsta bolesti (boldovano)...

Brate u takvoj si konfuziji da to "nije normalno" (ovo pod navodnicima je fraza koja nema veze sa bilo kakvim psihopatoloskim stanjem - samo da se ogradim!) Kako onda da se shvati tvoje ucesce u raspravi o ovoj temi kad sam po sebi delujes toliko konfuzno. Ma ok, teraj ti svoje "ludilo" (opet kao i malocas - pogledati ono sto stoji u predhodnoj zagradi!) ali nemoj zameriti ako te ja, ne znam za druge i ne zanima me, ubuduce budem ignorisao.

Elem, ja nisam za anonimnost. Za privatnost da. Da li mi smeta ako neko trazi moje podatke? Ne, ne smeta mi jer sam misljenja da nemam sta da krijem pa tako ni svoje podatke. Inace sam na Internet-u od samog pocetka tako da podataka o meni ima kol'ko 'oces tako da nema veze. Nisam ni u kakvoj paranoji po bilo kakvim osnovama tako da i to ne sprecava da dam svoje podatke. Inace se uvek misli na ime i prezime. Pa sto bi to bio problem, ionako kad se upoznajes sa nekim kazes svoje ime. Kazes ime nepoznatom coveku puno puta u zivotu pa sta. Ko god se od nekuda vracao kuci taksijem otkrio je i adresu stanovanja... Ma primera koliko hoces, nema potrebe da nabrajam. To sto se sad detaljise toliko da je po nekada zamorno citati, pa ok, i to su neke informacije koje ce nekome nekako da koriste. Ali najveci zagovornici anonimnosti daju najbolje primere kako se ta anonimnost moze eliminisati na Internet-u. Sve u svemu jako zanimljiva teme. Svaka cast postavljacu (ne za stav o tome nego za samo postavljanje teme!).


Pozdrav!

To je tvoja stvar ali zasto bi imao potrebu da nameces svoj nacin drugima ako nisi od raznih "istih"? Ostavi ljude da zive kako hoce, to je liberalizam i sloboda u praksi.

Kakva nemoc da se neko uklopi u drustvo? Jel tebi palo na pamet da mozda ima onih koji uopste ne zele da se uklapaju u ovakvo "drustvo" zato sto je ono za njih obican svinjac? E pa sta da radis, ima onih sa visim standardima, a moze im se da ih odrzavaju, pa sta onda. Zali se upravi vodovoda. I kakav imaginarni svet? Jel druzenje sa onima sa kojima delite zajedniocka interesovanja koristeci nove tehnologije, iako ste udaljeni XXX kilometara, a "nedruzenje" sa stokom iz okruzenja samo zato sto je tu? Pa ti ga sad napravi kao da je takav nacin druzenja neki Warcraft ili nesto, gde neki umisle kako su vitezovi mrka brka pa se medjusobno u izmisljenom svetu mlate tojagama da bi osvojili neki tamo prsten moci ili sta vec, pa jos prodaju jedni drugima za prave pare te tojage i prstenje, a iz kuce i ne izlaze. Mnogo mi se ti plasis novih tehnologija i novog sveta. To sto ti nesto ne razumes ne znaci da je ono sto ne razumes konfuzno, nego samo znaci da ti to ne razumes. A zasto ne razumes, pa zato sto si ili prevazidjen i zastareo, ili se plasis toga sto ne razumes. Uostalom, sta te briga ko se kako druzi. Ako tako volis, idi lepo u rupice gde se okupljaju oni koji vole da se vidjaju i pipaju, pa se tamo grlite i pipajte, njusite jedan drugoga, disite jedan drugome u lice, podvriskujte i aplaudirajte dok na TV gledate ko je kakvu loptu zabio u koju rupu, radite brate sta hocete, koga briga. Niko vama to ne brani niti vas tera da se ponasate drugacije, i zasto onda ne ostavite druge da i oni zive kako hoce? Sta vas tera na to? Jel strah od nepoznatog? Pa lecite se ako je to u pitanju.

Kako god, ne znam zasto skreces temu pa se bavis mojim likom i delom umesto temom, bar delimicno. Znaci, radi ti sta hoces, ali ja sa stokom koja pljuje, dere se, krade poklopce sa sahtova, baca djubre gde stigne, skace na mostovima, ne kupa se i ne pere zube, krije se od pomracenja Sunca i narocito glasa za zna se koje opcije, tamo na prvim izborima 1990 skoro plebiscitarno, a i posle nije mnogo odmakla od toga, onako stvarno nemam nista niti zelim da imam bilo sta sa takvima. To sto sam se slucajno tu rodio sa njima me uopste ne interesuje. To je za mene stoka i gotovo. Uvek je bila. Sto kaze onaj jedan "moj covek" o svojoj stoci u Salvadoru, "stoka koja je iz najgore nepismenosti uskocila direktno u prostacku zaslepljenost televizijskim ekranom i vulgarnim materijalizmom". Sto ne znaci da cu sad da se krijem od njih i ne znaci da necu da ih iskoriscavam i zloupotrebljavam da imam od cega da zivim, preko njihove grbace, ama da se druzim sa njima jok. Mene ne zanima nista sto zanima njih, njih ne zanima nista sto zanima mene, i zasto bi se onda druzili. Oni za mene cak i ne postoje kao ljudska bica vec samo kao stvari od kojih se moze ili ne moze imati koristi. Praaaaavi psihopata, zar ne. Ja i Hauard Hjuz, ti smo bili. Pazi, ja ne tvrdim da su bas svi do poslednjeg ovde u toj kategoriji stoke, naravno da nisu, ali sam malo mator da trazim te koji nisu, najvise zato sto ih je na ovim prostorima veoma malo. Nego hajde da batalimo to, nije to vazno.

Ono sto je vezano za temu je da je sustina u tome da su ovi koji hoce da traze ausvajs na internetu nekakvi "isti" koji hoce da nabiju sve u svoj snop, a one koji strce da sasecu onom sekiricom vezanom za fascio. E pa nece moci nista od toga i gotovo. Pa neka pukne od muke kome se ne svidja sto se na internet od kad postoji islo anonimno kako ce i ostati. To jest, islo se anonimno i to je bilo podrazumevano pravilo, dok fensi pomodari bubuljicave provenijencije nisu otkrili sajtove a la taj fejsbuk, pa krenuli da se tamo puvakaju "ej vidi me kako sam lep, bre" . Pa covece, ako su nekom patologijom zahvaceni ovi koji nece da se druze sa okolinom zato sto smatraju da okolinu cini pretezno stoka, a da je okolina obican svinjac, pa se druze na daljinu pomocu novih tehnologija sa onima sa kojima dele ista interesovanja, a realno gledano postoje takve okoline, evo je recimo ova ovde, koja realno jeste takva, koliko god se ta cinjenica domorocima ne svidjala, gorom je patologijom zahvacena vecina onih koji se okupljaju na tim sajtovima kao sto je fejsbuk. Dovoljno je pogledati fotografije o sebi koje tamo postavljaju, pa da bude jasno sve o kolicini njihovih frustracija i o tome koliko su nesigurni u sebe. I sad ce zbog takvih neko da uvodi internet ausvajse. Da, da.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 10.08.2011. u 15:11 GMT+1]
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 14:10 - pre 154 meseci
Ja ne shvatam koji vam je kuwac. Kol'ko puta se treba ponoviti.

JEDINO SAM DUZAN DA POLICAJCU ILI OVLASCENOM LICU (KOJE MI PREDHODNO POKAZE
SVOJE ISPRAVE) A KOJE MI ZATRAZI PODATKE/ISPRAVE KAZEM SVOJE IME I PREZIME, I
LICNU KARTU, OSTALI ISH, NEDAM I NISAM DUZAN DA VAM IH DAJEM


Ignore: Nedeljko!
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 14:12 - pre 154 meseci
Pa, ko kaže da moraš facebook-u da daješ isprave? Ne moraš, kao što i facebook ne mora da odvaja parče svog hard diska za tebe.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 14:14 - pre 154 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ne traze oni samo to, nego traze ukidanje anonimnosti na internetu, tako pise u uvodnoj vesti. To valjda znaci da bi po njima neka "vlast" silom trebala da natera sve korisnike interneta da se legitimisu kad god to zatrazi neki wannabe Adolf kome se slucajno posrecilo da napravi neki sajt odredjene namene u pravom trenutku.


To su gluposti, da polažeš račune nekome sa kim nemaš ništa. Nećeš Adolfove usluge, OK.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 14:28 - pre 154 meseci
@Nedeljko
Sta je tebi? Si se najeo bunike? Il' si se napusio lose gandze?

Sta me boli Kuvajt za fakbuk, ti i slicni tebi se zalazete da se to svuda uvede!

E To je PROBLEM!

Npr. Ti napravis neki sajt, i npr. ja krenem na link da ga posetim, i sta sad? Ti bi bio ovlascen
da mi gledas licne podatke bez mog pristanka? Ma nemoj?
Kako si to lepo smislio.
Ignore: Nedeljko!
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 14:40 - pre 154 meseci
Ne, ne bi ja bio ovlašćen da ti gledam lične podatke bez tvog pristanka, ali bih mogao da ti ne pružim usluge ako mi ne pokažeš isprave.

Šta radiš kad odeš u banku da otvoriš račun/zapošljavaš se/zaključuješ ugovor sa nekim? Stavljaš fantomku i ne dješ nikakve podatke?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:07 - pre 154 meseci
Izlazak na internet nije odlazak u banku nego mu vise dodje kao ulazak u kafanu. Kad pocnu u kafanama da traze ausvajse onome ko hoce da pije pivo tu, tad cemo da vidimo. Sve te paralele koje pravis sa tim bankama itd su samo opravdanje za uvodjenje totalitarizma. Pa nece to da moze. Kome se ne svidja trenutna sloboda na internetu nemoj da pravi sajtove. To ce biti bolje nego da posle place kako mangupi zloupotrebljavaju njegov sajt pa onda on ima problema sa "nadleznim organima". Na to je trebalo da misli pre nego sto se uspustio u taj pos'o sa sajtovima tog tipa. Neka pravi onda prezentacije firmi ili nesto. Eno ga onaj isto dobro zapečalio pomocu onog sajta milliondollarhomepage.com Eto, ne mora da se pečali samo sajtovima tipa fejsbuk pa da se onda place kad se stvar otrgne kontroli.
 
+1

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:19 - pre 154 meseci
Nedeljko, pa ti bre uopste ne znas o cemu pricas!

Sajt, moze imati SVAKO, pocev od normalnog pa ludog pa nenormalnog, idiota, psihopate, budale, debila,
, lopova, ubice, kriminalca...... Da ne nabrajam dalje.

A firmu ne moze imati svako. A tek banku!!! Pa se na kraju krajeva i u njima desavaju zloupotrebe.

A na nekom sajtu ko je trenutni admin, ja samo mogu da nagadjam, I da takvom dajem podatke?

Ignore: Nedeljko!
 
0

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:21 - pre 154 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Mozda ce onda da im padne na pamet da "nadlezni organi" uvedu obavezno legitimisanje prilikom predstavljanja u kafani, klubu itd. Treba u korenu saseci anonimnost u me'ani. Bez ausvajsa nista od henki penki za jedno vece.


Citat:
Lesli Eldridz: Kad pocnu u kafanama da traze ausvajse onome ko hoce da pije pivo tu, tad cemo da vidimo. Sve te paralele koje pravis sa tim bankama itd su samo opravdanje za uvodjenje totalitarizma. Pa nece to da moze.


Šta to neće da može? A ko će to da ih zaustavi i kako?

Newsflash Lesli,

San Francisco to require ID scans, photos of everyone who goes to a venue (source)
Nešto slično ima i u Kanadi: Vancouver bars can legally scan your ID, take your photo

Uskoro ni u javni WC nećes moći da odeš bez pokazivanja ausvajsa


poz
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
0

Monk Psycho
Pancevo

Član broj: 143637
Poruke: 48
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:25 - pre 154 meseci
Nedeljko za razboritog čoveka, stvarno počinješ meni da ličiš na totalitaristu (boriš se svim silama da nam dokažeš da je TVOJ i samo TVOJ pogled na svet jedini ispravan i nepogrešiv)!
Uskratićeš mi nešto ako ne znaš koliko sam visok, težak u parama ili nešto treće.

Stajem na Leslijevu stranu, pošto svi vi gledate is svog ugla a ne gledate širu sliku.

Oćete totalitarizam? E pa vi stariji koji ga zagovarate vratite se njemu, mnogo lepog nam je doneo! A i kapitalizam ide istim stazama.

Kobaya je lepo naveo, dužan sam samo da dam uniformisanom licu svoje kredencijale kad mi zatraži, i u IZRAZITIM slučajevima, kad se mora dokazati identitet zbog Ođređene radnje. (plaćanje u banci)

NA konto FB, koga ste se vi zagovornici totalitarizma uhvatili, šta mene boli patka za njega. Kako je bilo ranije ukradu vam ličnu kartu, niste trubili na sva vrata o tome, a sad vam ukradu FB nalog i diže se vojna uzbuna kao da nas bombarduju???

Odrastite ili naučite da se borite sa stvarnim problemima, a ne da orete virtuelne njive i mislite da ste kraljevi sveta
 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:34 - pre 154 meseci
Citat:

Bogami to se meni dogodilo bas u okolini Vankuvera u nekom baru/restoranu. I sve lepo skeniraju ID. Verovatno ako neko napravi s*anje da ga lakse nadju posto tamo ima bas dosta redneck-ova :)

Ali daleko je to od masovne upotrebe rekao bih.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:36 - pre 154 meseci
Citat:
Kobasa: Nedeljko, pa ti bre uopste ne znas o cemu pricas!

Sajt, moze imati SVAKO, pocev od normalnog pa ludog pa nenormalnog, idiota, psihopate, budale, debila,
, lopova, ubice, kriminalca...... Da ne nabrajam dalje.

A firmu ne moze imati svako. A tek banku!!! Pa se na kraju krajeva i u njima desavaju zloupotrebe.

A na nekom sajtu ko je trenutni admin, ja samo mogu da nagadjam, I da takvom dajem podatke?


Biće da neko drugi ne zna šta priča.

Ko te tera da mu daješ podatke? Nema usluge i gotovo. BTW, firmu može da ima svako, pa i banku skoro svako (valjda je jedini uslov da nisi imao problema sa zakonom), što nema veze sa temom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:37 - pre 154 meseci
Citat:
Sceka: Elem, ja nisam za anonimnost. Za privatnost da. Da li mi smeta ako neko trazi moje podatke? Ne, ne smeta mi jer sam misljenja da nemam sta da krijem pa tako ni svoje podatke. Inace sam na Internet-u od samog pocetka tako da podataka o meni ima kol'ko 'oces tako da nema veze. Nisam ni u kakvoj paranoji po bilo kakvim osnovama tako da i to ne sprecava da dam svoje podatke.


Vidi Šćeka, taj način razmišljanja je karakterističan za ljude koji se ničim ne izdvajaju iz okoline. Čim se malo izdvojiš - recimo imaš dosta para, postaćeš zanimljiv kriminalcima, ili politički si aktivan, postaćeš zanimljiv nekim drugim ljudima, itd.

Da si ti recimo neki bizmismen, a ja kriminalac, ja bih bio jako zainteresovan da saznam sve što mogu o tebi, da vidim ima li materijala sa kojim mogu da te ucenim za lovu. Recimo registrovao si se na neki sajt za upoznavanje, imaš aferu? Sad da te ucenim i tražim lovu da to ne sazna tvoja žena. Posetio si porno sajt, gledao neke perverzne filmove? "Straight" si, ali si se registrovao na gay sajt? Hmmm, sve ima svoju cenu ako hoćeš da to ostane tajna
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
0

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:38 - pre 154 meseci
Citat:
DaliborP: Ali daleko je to od masovne upotrebe rekao bih.


Slažem se, žaba još uvek nije skuvana, ali temperatura raste...
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:42 - pre 154 meseci
Citat:
p3j4: Šta to neće da može? A ko će to da ih zaustavi i kako? :)

Newsflash Lesli,

San Francisco to require ID scans, photos of everyone who goes to a venue (source)
Nešto slično ima i u Kanadi: Vancouver bars can legally scan your ID, take your photo

Uskoro ni u javni WC nećes moći da odeš bez pokazivanja ausvajsa :D
Dobro, ali ja se vise bavim individualnim nivoima nego sprecavanjem "istih" da pokusavaju razne budalastine. Moze i niko da ih ne spreci, nije me briga. Kad sve to uvedu, sto se mene tice, ja vise na takva mesta necu da idem i gotovo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:45 - pre 154 meseci
Citat:
Monk Psycho: Kobaya je lepo naveo, dužan sam samo da dam uniformisanom licu svoje kredencijale kad mi zatraži, i u IZRAZITIM slučajevima, kad se mora dokazati identitet zbog Ođređene radnje. (plaćanje u banci)


Pa, ko kaže da si dužan? Dokle ćete više da trolujete kako ste dužni nešto što niste? Ali, isto tako, niko nije dužan da vam nudi svoje usluge ako nećete da pristanete na njegove uslove.

Citat:
Monk Psycho: NA konto FB, koga ste se vi zagovornici totalitarizma uhvatili, šta mene boli patka za njega. Kako je bilo ranije ukradu vam ličnu kartu, niste trubili na sva vrata o tome, a sad vam ukradu FB nalog i diže se vojna uzbuna kao da nas bombarduju???


Ukradenu ličnu kartu neko teško ili nikako ne može da zloupotrebi protiv tebe (možda je zloupotrebi za nešto što nema veze sa tobom). Odeš u policiju, oglasiš je nevažećom, izvadiš novu i kvit. Sa druge strane, ukradeni facebook nalog ne možeš povratiti i itekako može da se zloupotrebljava za kvarenje tvojih odnosa sa tvojim prijateljima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Anonimnost? Kome to treba?10.08.2011. u 15:48 - pre 154 meseci
Citat:
p3j4: Šta to neće da može? A ko će to da ih zaustavi i kako? :)

Newsflash Lesli,

San Francisco to require ID scans, photos of everyone who goes to a venue (source)
Nešto slično ima i u Kanadi: Vancouver bars can legally scan your ID, take your photo

Uskoro ni u javni WC nećes moći da odeš bez pokazivanja ausvajsa :D


poz


Reakcijom bre, REAKCIJOM! Digni svoj glas protiv toga, pa makar taj tvoj jedan glas bio i bezvredan.

Ako tako samo gledate i cutite, svasta vam mogu nametnuti.

Citat:
Nedeljko: Biće da neko drugi ne zna šta priča.

Ma nemoj?
Citat:
Nedeljko:valjda je jedini uslov da nisi imao problema sa zakonom

Kad je sajt u pitanju, NI JEDAN USLOV NE POSTOJI!
Citat:
Nedeljko: što nema veze sa temom.

Pa sto onda pominjes firme i banke?

Ignore: Nedeljko!
 
0

[es] :: Advocacy :: Anonimnost? Kome to treba?
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47962 | Odgovora: 318 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.