Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje file managera - ikonice fajlova

[es] :: .NET :: Pravljenje file managera - ikonice fajlova

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acid
Nikola Milanovic
Cacak

Član broj: 9585
Poruke: 144
*.teleportgroup.net



Profil

icon Pravljenje file managera - ikonice fajlova15.02.2004. u 21:14 - pre 245 meseci
Pozdrav svima.

Da li neko zna brz nacin da se dodje do ikone nekog fajla. Ja koristim neke api metode, ali znatno usporavaju proces ucitavanja fajlova u listView (a cemu ce mi file manager ako je potrebno pola sata da se dobije sadrzaj foldera?!?!?)?

Ili da li je to moguce uraditi ovako: nesto slicno kao u Total Comander-u gde postoji baza tipova podataka i za njih ikone, pa se tako neucitava ikona iz fajla vec se koriste ikone iz biblioteke, a pomocu ekstenzije fajla. E sad, kod takvog pristupa mi je problem naci toliki broj ikona za toliko razlicitih ekstenzija fajlova...

Sve u svemu da li je neko vec pokusavao nesto slicno? Ako DA onda "kako", ako NE onda "da li znate kako"?

HVALA.

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.vdial.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Pravljenje file managera - ikonice fajlova15.02.2004. u 22:00 - pre 245 meseci
prvi deo rešenja je da ikone tražiš u posebnom tredu. dok ih ne učitaš, umesto "pravih" prikazuješ default ikone za datu extenziju (za ovo verovatno postoji neki API).

drugi deo je da učitavaš ikone samo onih fajlova koji se trenutno vide u ListView, i da to ima prioritet, pa tek kada to zaviši onaj drugi tred, onda da učitava i ostale u folderu. naravno, ako u međuvremenu korisnik skroluje ListView, pa drugi fajlovi postanu vidljivi, opet prioritet ima učitavanje ikona za vidljive fajlove.

a probaj i da to učitavanje radiš u više (4, 8?) tredova paralelno. možda bude brže..

 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Pravljenje file managera - ikonice fajlova16.02.2004. u 19:30 - pre 245 meseci
Mozda ce ti ubrzati punjenje ako pri ucitavanju listview stavis da je visible = false, a kada zavrsis visible = true
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Pravljenje file managera - ikonice fajlova17.02.2004. u 08:41 - pre 245 meseci
Citat:

Da li neko zna brz nacin da se dodje do ikone nekog fajla. Ja koristim neke
api metode, ali znatno usporavaju proces ucitavanja fajlova u listView (a
cemu ce mi file manager ako je potrebno pola sata da se dobije sadrzaj
foldera?!?!?)?


Mozda da kesiras ikone? Ako vec ne postoji brz nacin da uvek pribavljas
sveze ikone, kesiraj ih, a povremeno (u drugom tredu) osvezavaj kes.

 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Pravljenje file managera - ikonice fajlova17.02.2004. u 12:20 - pre 245 meseci
Za takve stvari je mozda najbolje koristiti ResourceManager - potrazi ga
u MSDN dokumentaciji i vidi da li sam u pravu...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Pravljenje file managera - ikonice fajlova

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.