Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet i misljenja u vezi literature za pocetnika.

[es] :: Java :: Savet i misljenja u vezi literature za pocetnika.

[ Pregleda: 1859 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hurricane_1

Član broj: 280442
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Savet i misljenja u vezi literature za pocetnika.21.07.2011. u 16:23 - pre 154 meseci
Pozz.
Zanima me da li je ista od ovoga dobro i korisno za pocetak ucenja Jave.http://tutoriali.org/Java.html.
Ili je bolje krenuti sa Java for Dumies,pa onda Thinking in Java...?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.78.201.*



+47 Profil

icon Re: Savet i misljenja u vezi literature za pocetnika.21.07.2011. u 18:52 - pre 154 meseci
za pocetnike je ovo sasvim ok... ali je dobra i ta druga opcija koju si predlozio, a moze i obe :)

najbolje se uci kada procitas vise knjiga, vise razlicitih misljenja na istu temu i stalno probas sve to na prakticnim primerima, sam sebi zadajes zadatke i resavas ih i testiras.

sretno!
 
Odgovor na temu

Hurricane_1

Član broj: 280442
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Savet i misljenja u vezi literature za pocetnika.21.07.2011. u 19:26 - pre 154 meseci
Hvala!
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Savet i misljenja u vezi literature za pocetnika.21.07.2011. u 20:55 - pre 154 meseci
Iz koje god knjige da učiš potrebno ti je vreme da uđeš u materiju ali naravno sa različitim knjigama različito je vreme koje ti je potrebno da bi se osposobio da radiš nešto konkretno. Moj predlog što se tiče početničke knjige za Javu je Head First Java, a može i Misliti na Javi. Samo deo ove druge knjige sam pročitao, tako da se ograđujem, ne znam tačno koja je bolja, ali definitivno znam da je Head First Java odlična knjiga za početnike.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Savet i misljenja u vezi literature za pocetnika.21.07.2011. u 21:48 - pre 154 meseci
Sve zavisi da li si nekada programirao u nekom programskom jeziku ? Ako nisi onda mozda head first java, gledao sam nekoliko njihovih izdanja i sve su u stripu i sarene sto je super da pohvatas neke najosnovnije stvari. Mada sa druge strane java je veoma sirok opseg, sta te konkretno zanima , web, desktop, mobile ?

Ono sto bi mogao da ti posavetujem jeste da pogledas neku od tih knjiga za pocetnike, a sa druge strane najbolje se uci kad pokusas da napravis neki svoj projekat/proizvod. I onda uceci jezik/biblioteke pokusavas da uradis to sto si zamislio.
 
Odgovor na temu

snenad82

Član broj: 192781
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Savet i misljenja u vezi literature za pocetnika.04.08.2011. u 23:40 - pre 153 meseci
zdravo svima

ovih dana planiram da pocnem da ucim programiranje, nikad nista nisam petljao oko toga (fortran u srednjoj i nesto tog tipa na faxu ne racunam). Razmisljao sam sta bi bilo pametno za pocetak i po mom misljenju to je java. skinuo sam hava for dummies jeste iz 2005. ali s obzirom da nemam poima mislim da ce mi biti dobra.
Da li sam u pravu ili u potpunoj zabludi?
Zelja mi je za pocetak da naucim osnove, a sta cu posle s tim to ce zavisiti najvise od toga kako mi krene ucenje. Razmisljao sam i o C, C++,C#. Generalno pucam u mraku a znam da se java dosta koristi pa sam se opredelio za nju.

Koju knjigu preporucujete, a da moze da se kupi kod nas jer vise volim papir nego monitor za citanje, nije bitno da li je na engleskom ili srpskom, hrvatskom
 
Odgovor na temu

wes_one
Vanio Begic
Tuzla,Bosna i Hercegovina

Član broj: 289050
Poruke: 1
31.176.205.*



Profil

icon Re: Savet i misljenja u vezi literature za pocetnika.13.08.2011. u 02:53 - pre 153 meseci
Eh vako ako ko zna koji jezik trebas da izaberes onda sam to ja.Imao sam istu dilemu kao i ti po pitanju koji jezik da izaberem.
Moj odgovor je Java.
Zasto Java.
Ja sam probao:
Python
Visual Basic
Visual c#
Java
Delphi
Liberty Basic
Just Basic
AutoIt
Pascal
i jos po koji
Za svo to testiranje mi je oduzelo preko 4 mjeseca za koje sam mogo nacuit osnove jednog jezika.
Java ja flexibilna,brza,u konstantnom je porastu njeno koriscenje,ima ogroman API(kolekcija kodova koje mozes koristiti u svom programu,to jeste da ne moras ponovo izmisljat tocak) koji se sastoji od preko 4500 klasa,java je jednostavna jer imas samo klase,metode i programske izraze(statments) koji "pricaju" jedni sa drugima


Ako si totalni pocetnik i nemozes se odlucit idi i napravi istu gresku ko i ja u krusadi za perfektnim jezikom,koji vjeruj mi,neces naci.Ako oces perfekciju(uz perfekciju ide i komplikativnost)odaberi c++ ali ako odaberes c++ racunaj da ces na jednostavnim zadatcima znat provodit po 5 ili vise sati lupajuci glavom od sto i razbijajuci stan da bi rijesio error.I prvo racunaj da u c++ ce ti trebat bar 5x vremena da napravis program od onog sto bi bilo potrebno u Javi i da ces morat brinut o alokaciji memorije,o pointerima,curenju memoriji,kupljenju smeca iza iskoristenih varijabla o strukturama memorije i mnogim drugim stvarima kojima se mnogi svako dnevno ubijaju


A ako si zainteresovan za zanimljiv jezik koji ces savladat relativno lako odaberi Javu.


Sad posto smo zakljucili koji jezik trebas da uzmes sada trebamo naci pravi izvor lekcija za tebe.

Ako znas engleski onda topla srca preporucujem Head First Java.Knjiga je legendarna ima 800 stranica i citajuci tu knjigu ces upamtit preko 80% onog sto procitas jer je sve graficki + textovno prikazano na relativno komican i direktan nacin koji svi mogu da shvate.

Drugi izbor je Java How to Program,knjiga je massivna ima preko 1600 stranica,ali ima i previse nepotrebnog texta.Knjiga je jako frustrirajuca i ako volis jako teske izazove zbog kojih bi skocio sa balkona onda ce vjezbe iz ove knjige bit u tvom stilu.Ne preporucujem je iz razloga sto knjiga ne ide tokom kao Head First,nego su stvari izmjesane,npr naucis o varijablama,pa onda o vrstama memorije...pa naucis o if...else e onda to koristis sa necim od prije i to je jako zbunjujuce



Treci izbor je tutoriali.org imaju par knjiga na nasem jeziku.



Zapamti da sam se ovde registrovo iz cistog razloga da ti dam ovaj odgovor.Jer stvarno sam se dosta izmucio dok nisam odabro jezik koji sada ucim
Samo direktno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Savet i misljenja u vezi literature za pocetnika.

[ Pregleda: 1859 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.