Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Objava podataka o firmama na internetu?

[es] :: Web razvoj :: Objava podataka o firmama na internetu?

[ Pregleda: 2647 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan.zm
Doboj

Član broj: 87035
Poruke: 94
195.59.102.*



Profil

icon Objava podataka o firmama na internetu?18.07.2011. u 10:08 - pre 154 meseci
Pozdrav,

Planiram raditi neku vrstu imenika na netu za jedno manje mjesto, e sad mene zanima do koje granice ja smijem da idem i objavljujem tudje informacije o firmama. Recimo ako krenem setat po gradu i zapisivat imena prodavnica i firmi, te njihovih telefona dali ja to smijem objaviti bez pitanja i jos recimo dodat njihov logo. Ako su te informacije vec dostupne na netu smijem li ih samo kopirat, zelim da objedinim sve na jednom mjestu za gradjevinarstvo.

Koji bi najbolji pristup bio da sakupim sto vise informacija i objavim online. Sta smijem objaviti bez pitanja a sta ne?

 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Objava podataka o firmama na internetu?18.07.2011. u 10:21 - pre 154 meseci
http://www.apr.gov.rs/
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

dragan.zm
Doboj

Član broj: 87035
Poruke: 94
195.59.102.*



Profil

icon Re: Objava podataka o firmama na internetu?19.07.2011. u 09:19 - pre 154 meseci
To nije odgovor na moje pitanje, ja znam da registar postoji ali to nije ono sto ja zelim. ja zelim da imam na jednom mjesto sto vise informacija o firmama i uslugama. Medjutim svaki pocetak je tezak, pa trazim najbolji nacin da imam pocetni sadrzaj.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-114.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Objava podataka o firmama na internetu?29.07.2011. u 15:04 - pre 154 meseci
apr nema bosanska preduzeca :]

@dragan, ja bih ti savetovao da skupis neku lovu i odes kod nekog (ne pitaj me kako da nadjes "pravog") pravnika i da ga pitas o pravnoj strani ovoga
mogao bi takodje da zatrazis misljenje nekog ministarstva, al ne znam kog, mozda min. finansiranja i to misljenje postavis na site kao zastitu

takodje bi bilo zgodno da od svakog cije podatke objavis uzmes izjavu da je saglasan da svi ti podaci stoje javno
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Objava podataka o firmama na internetu?29.07.2011. u 16:06 - pre 154 meseci
Smeš da prikupiš i prikazuješ sve podatke koji su već javno dostupni.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Objava podataka o firmama na internetu?29.07.2011. u 16:29 - pre 154 meseci
Imenik i druge baze podataka su autorsko delo. Ne možeš neovlašćeno da kopiraš druge sajtove, ali možeš sam da prikupiš podatke. Mislim da bi morao da pogledaš zakonski okvir o zaštiti informacija o ličnosti, čak i kada su podaci javni, prikupljanje njih u bazu podataka može da bude regulisano zakonom.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Objava podataka o firmama na internetu?29.07.2011. u 18:59 - pre 154 meseci
Ok, ajd da se dopunim. Smeš da prikupljas i prikazuješ sve podatke koje su javno dostupni iz državnih izvora. Ti podaci ne mogu da budu predmet autorskog prava, ali oblik u kome su prikazani pa i cela baza podataka mogu biti zaštićeni autorskim pravima.

 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
178.79.24.*

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: Objava podataka o firmama na internetu?14.08.2011. u 23:32 - pre 153 meseci
Evo ja da banalizujem stvari :)

Recimo zelim da napravim online poslovni adresar Beograda. Unesen naziv firme brij telefona adresu. Ove podakte pokupim sa apr-a ili recimo za zvanicnih sajtova od firmi koje ih imaju. To sa pravne strane nije pogresno?


Iskreno i ja mislim logicki da tu nema nista lose ali zbog nekog loseg iskustva koje sam imao pre mesec dana tj mogao da imam (pozvao me tip iz doma zdravlja kako nisam smeo da postavim njihov broj telefona na svom sajtu u odeljku vazni telefoni) Svakako analizom posete strana je dosta posecena i verovatno pomaze ljudima.

Bilo bi dobro ako bi neko mogao da navede zakon koji ovo obuhvata da se malo detaljnije upoznam sa ovim.


Hvala puno
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
*.crnagora.net.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Objava podataka o firmama na internetu?15.08.2011. u 12:13 - pre 153 meseci
Ne smete objavljivati tuđe podatke bez njihove saglasnosti.

Ne znam kako je za ostale podatke, ali PIB je recimo, poverljiv podatak i tako piše u Zakonu. To što je javno dostupan na netu putem ovlašćenih organizacija je druga stvar.
Mislim da se pribavljanje podataka ne tretira krivično, ali objavljivanje ima drugačijji tretman.

Primer: objaviš podatke neke firme koja služi samo za pranje para... na izlazu iz zgrade sačeka te Čak Noris... ;)

 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
178.79.24.*

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: Objava podataka o firmama na internetu?15.08.2011. u 15:33 - pre 153 meseci
Ok slazem se nebi trebalo neke podatke (recimo broj racuna pib i sl) ali recimo naziv adresu broj telefona sto bi to nekm smetalo tj na koji nacin bi moglo da se zloupotrebi....
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Objava podataka o firmama na internetu?

[ Pregleda: 2647 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.