Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slanje notifikacijaputem SMS poruke

[es] :: PHP :: Slanje notifikacijaputem SMS poruke

[ Pregleda: 6327 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

La_Mar
Marko Lazovic

Član broj: 140826
Poruke: 123
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Slanje notifikacijaputem SMS poruke15.07.2011. u 22:42 - pre 155 meseci
Nisam znao gde da smestim pitanje pa neka ga ovde a vi me slobodno uputite na pravo mesto.
Ovako, imam jednu PHP aplikaciju koja obavestava korisnike putem mail-a. Potrebno mi je da je prosirim sa obavestavanjem izgenerisanih poruka putem SMS-a.
Ja ovde vidim nekoliko opcija ali je vidim resenje ni za jednu:
-mogu koristiti neki SMS gateway servis (svi sa kojima sam stupio u kontakt imaju lose uslove i traze dq definisem mesecni protok)
- verujem da postoji opcija da nekom aplikacijom i jednim mobilnim telefonom povezanim na racunar upravljam automatizovano slanjem SMS-
- mozda postoji i neka Android, Symbian, iOS aplikacija kojom bih na samom telefonu mogao ovo izvesti.
Recimo, ja posaljem mejl sa sadrzinom u naslovu broja telefona na koji ide poruka i tekst mejla se posalje tom broju.
Ima li ko neka iskustva sa ovime ili bar neki savet.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Slanje notifikacijaputem SMS poruke15.07.2011. u 22:52 - pre 155 meseci
www.smsglobal.com

www.clickatell.com




 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Slanje notifikacijaputem SMS poruke16.07.2011. u 05:57 - pre 155 meseci
Sve ideje sem koriscenja SMS gateway-a su po meni lose, bar s moje tacke gledista. Doduse, ne znam u kojoj meri ces slati SMS poruke. To sa mobilnim telefonom moze da radi samo ukoliko je on prikacen na server, moze da bude bagovito itd itd. Imas dosta jeftinih gateway-a, gde zakupis unapred odredjen broj SMS-ova, koristis ih, pa kad zatreba jos, dokupis, i tako u krug. Ja mislim da ti je to najbolja opcija, ne moras da razmisljas o tome kako je telefon povezan, da li ti je kucni ili na koji je vec racunar prikacen online, vec sam PHP sa APIjem na serveru obavlja sve.

http://www.twilio.com/pricing/ - 1 cent po SMS-u, sto ti je jeftinije nego sto ce ti vecina provajdera mobilne telefonije u Srbiji (ili kojoj vec zemlji) ponuditi. Nude besplatno 30$, nisam siguran da li moras da izvrsis uplatu za to, ali u svakom slucaju pogledaj sajt.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

La_Mar
Marko Lazovic

Član broj: 140826
Poruke: 123
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Slanje notifikacijaputem SMS poruke16.07.2011. u 16:35 - pre 155 meseci
OK, sve ove cene mi odgovaraju. Odoh da proucim na koji nacin prosledjujem iz PHP-a na gateway. Verovatno dobijem neku adresu na koju prosledim popunjen POST. Veoma je bitno da sve poruke aplikacija sama salje bez umesanosti administratora.
 
Odgovor na temu

La_Mar
Marko Lazovic

Član broj: 140826
Poruke: 123
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Slanje notifikacijaputem SMS poruke16.07.2011. u 16:49 - pre 155 meseci
Ovaj twilio servis je super, ima bas sve sto mi treba pa sada mogu i da prosirim mogucnosti aplikacije sa SMS-om u oba smera.
Radi sa XML fajlom i extra je za PHP. Hvala puno na savetu :)
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Slanje notifikacijaputem SMS poruke17.07.2011. u 08:53 - pre 155 meseci
Nema na cemu, uvek :) Sto se tice nacina i koriscenja gateway-a, pogledaj njihov API i dokumentaciju, verovatno imaju vec gotovi primeri.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Slanje notifikacijaputem SMS poruke

[ Pregleda: 6327 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.